نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410563
اوباما: انتخاب ترامپ برای آمریکا و جهان مخرب است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۵
رئیس‌جمهوری آمریکا طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که انتخاب «دونالد ترامپ» بعنوان رئیس‌جمهوری آمریکا هم برای آمریکا و هم جهان مخرب است.

به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «اچ بی او» در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا گفت: «رأی به نفع ترامپ برای این کشور و برای جهان مخرب است. خطرات آن بالا است. گزینه در این انتخابات باید واقعا شفاف باشد. تمامی تک تک موضوعاتی که در هشت سال گذشته در خصوص آنها پیشرفت‌هایی داشتیم باید، به رأی گذاشته شود».

وی در انتقاد از رسانه‌های آمریکا گفت: «وقتی من ریاست‌جمهوری را کنار بگذارم، یکی از مسائلی که بیشترین نگرانی را درباره آن دارم، طفره رفتن رسانه‌ها است به طوریکه شما 800 استودیو خبری دارید و این همه وب‌سایت دارید اما در این شرایط نمی‌توانید حقیقت را از غیرحقیقت تشخیص دهید».

اوباما در ادامه افزود: «اگر پایه مشترکی از حقایق را نداشته باشید...تشخیص اینکه چطور دموکراسی را پیش می‌بریم، دشوار است...اگر فاکس نیوز را تماشا می‌کردم، حتی به خودم هم رأی نمی‌دادم».

رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی از مصاحبه خود به بودجه‌ای که آمریکا صرف جنگ‌های سراسر جهان می‌کند، اشاره کرد و گفت که ثابت و یکنواخت بوده است.

وی در ارتباط با مداخله نظامی آمریکا در کشورهای جهان گفت: «اتفاقات بدی در سراسر جهان رخ می‌دهد و غریزه طبیعی ما این است که ما باید کاری بکنیم. زمان‌هایی وجود دارد که مداخله ما تفاوتی ایجاد می‌کند اما زمان‌های زیاد دیگری وجود دارد که پیامدهای ناخواسته می‌تواند در زمان مداخله ما، مشکلات بیشتری را به بار آورد و تشخیص اینکه این موضوعات در کجا چه طور عمل می‌کند، به اعتقاد من یکی از بزرگترین چالش‌های یک رئیس‌جمهور است».

اوباما ادامه داد: «وقتی بحث تهدید تروریستی سازمانهای تروریستی چون داعش، و القاعده پیش می‌آید، توسل به ابزار نظامی ضروری است. آمریکا به همپیمانان خود نیاز دارد تا در صحنه بین‌المللی برای حفظ نظم بین‌المللی همکاری کنند».
 
کلمات کلیدی : اوباما+ترامپ+هیلاری کلینتون+انتخابات آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۲۱:۴۸:۵۴
این از رییس جمهور قدرتمند ترین کشور دنیا این بابا با احساسش حکومت می کند خدا رحم کند ترامپ زود جوش و عصبانی چکار می خواد بکنه (4011590) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.