توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 270569
مذاکره برای تبدیل زندان اوین به بوستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۸
شهردار تهران از مذاکره شهرداری و قوه قضاییه برای تبدیل زندان و مجموعه اوین به بوستان عمومی خبر داد و گفت: این موضوع را دو ماه پیش به آیت الله آملی لاریجانی پیشنهاد دادم.

به گزارش ایرنا، شهردار تهران از مذاکره شهرداری و قوه قضاییه برای تبدیل زندان و مجموعه اوین به بوستان عمومی خبر داد و گفت: این موضوع را دو ماه پیش به آیت الله آملی لاریجانی پیشنهاد دادم.

محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته در بوستان گفت و گو افزود: شهرداری تهران آماده است تا برخی هزینه های این اقدام را تقبل کند.

وی درباره وضعیت باغ دامپزشکی نیز گفت: این باغ در پهنه R (مسکونی عام) قرار دارد اما با توجه به سرانه فضای سبز اندک منطقه ۱۱، تصمیم به تغییر کاربری آن از پهنه R به G (فضای سبز) گرفتیم.

قالیباف با بیان اینکه آبیاری فضای سبز شهر تهران با روش قطره ای و با سیستم تحت فشار انجام می شود خاطرنشان کرد: امروز حتی یک قطره از آب آشامیدنی برای آبیاری فضای سبز پایتخت استفاده نمی شود.

شهردار تهران با اشاره به مصوبه دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران در خصوص واگذاری بوستان پردیسان به شهرداری تهران گفت: در صورت موافقت سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران آمادگی خرید این بوستان را دارد.

وی با اشاره به موقعیت منطقه ای این بوستان افزود: در صورتی که سازمان حفاظت محیط زیست این بوستان را به شهرداری واگذار نمی کند شهرداری تهران آماده است تا وظیفه نگهداری و حفاظت از آن را برعهده بگیرد که این موضوع باید به مطالبه عمومی تبدیل شود.

قالیباف در ادامه رود دره های کن، فرحزاد، اوین-درکه، تجریش و داراباد تهران را مورد اشاره قرار داد و از ادامه مسیر رود دره فرحزاد به سمت بالا خبر داد.

وی با بیان اینکه ادامه این رود دره تا ارتقاعات بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد گفت: این رود دره یکی از زیباترین تفرجگاه های شهر تهران است و در صورت توسعه آن قابلیت پذیرش ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار شهروند را خواهد داشت.

* تخریب فضای سبز در دهه ۷۰ بوده است

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه تخریب فضای سبز در دهه ۷۰ انجام شده است افزود: در دهه ۸۰ توسعه فضای سبز از رشد بالایی برخوردار بوده است.

بنا به اظهار قالیباف شهرداری تهران با افراد سودجو که بخاطر منافع شخصی درختان را خشک می کنند برخورد جدی خواهد داشت، هر چند که جریمه ها بازدارنده نیست.

وی با انتقاد از عملکرد برخی رسانه ها در انعکاس اخبار خاطرنشان کرد: برخی مواقع در زمینه فضای سبز با احکام قضایی روبرو هستیم، هر چند که فضای سبز بسیار ارزشمند است اما در مواردی اهمیت حقوق افراد و مالکیت شخصی بیشتر است.

شهردار تهران افزود: برای مثال در دهه ۷۰ درخصوص زمینی که در کنار یک بوستان در منطقه ۲ قرار گرفته بود اختلاف نظر وجود داشت که در نهایت براساس حکم دادگاه زمین به فرد تعلق گرفت و شهرداری مجبور به واگذاری آن زمین شد.

وی خاطرنشان کرد: حتی در این مورد شهرداری حاضر به خرید زمین با سه برابر قیمت واقعی آن شد اما صاحب ملک حاضر به فروش آن نشد.

قالیباف تاکید کرد: در این مواقع چه دلیل دارد اخبار را اینگونه منعکس کنیم که شهرداری پارک را هم فروخت!

وی با بیان اینکه شهرداری تهران مسوولانه، مجدانه و مجاهدانه در زمینه فضای سبز تلاش می کند گفت:در این دوره از مدیریت شهری کمربند سبز پیرامون شهر۱۶ هزار هکتار توسعه داده شد و به ۳۸ هزار هکتار رسید.

شهردار تهران تصریح کرد: شهرداری تهران تلاش می کند فضای سبز پیرامون شهر را به ۵۰ هزار هکتار برساند، البته این مقدار غیر از ۵/۱۵ متر سرانه فضای سبز داخل شهر است.

وی گفت: در طول یک دهه گذشته سرانه فضای سبز درون شهری از ۹ متر به ۵/۱۵ متر رسیده است و امروز توسعه فضای سبز برای هر فردی که وارد پایتخت شود قابل رویت است.

قالیباف خاطرنشان کرد: با بهره برداری از بوستان جنگلی یاس یکهزار و ۴۰۰ هکترا به مجموعه فضای سبز شهر اضافه شد.

وی از اصحاب رسانه خواست اگر مواردی از تخریب فضای سبز در شهر را مشاهده کردند حتما آن را دنبال کنند.

قالیباف تاکید کرد: فضای سبز، درختکاری و گلکاری از مهمترین دغدغه های شهرداری است.

* اولویت فعالیت های عمرانی شهرداری با مترو است

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ممکن است عده ای بگویند کارهای عمرانی شهرداری کاهش یافته است گفت: کار مترو به صورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری دنبال می شود و رسانه ها وظیفه دارند زحمات شبانه روزی شهرداری در احداث مترو را انعکاس دهند.

وی افزود: سالانه ۳۰ کیلومتر مترو احداث می شود که این سرعت در تاریخ احداث مترو تهران بی نظیر و در تاریخ ساخت مترو در کشورهای پیشرفته کم نظیر است.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته از بیست و یکم تا بیست و ششم اردیبهشت ماه در بوستان گفت وگو برپاست.
 
کلمات کلیدی : زندان اوین+بوستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.