توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506783
اتحادیه عرب: نتانیاهو مانع اصلی احیای روند سازش است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
دبیرکل اتحادیه عرب نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را مانع اصلی هرگونه تلاش برای احیای روند سازش دانست.

به گزارش تسنیم به نقل از القدس العربی، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره عدم برچیده شدن شهرک‌های صهیونیست‌نشین را به شدت محکوم کرد.

محمود عفیفی سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب گفت که ابوالغیط این مواضع را کاملا محکوم می‌کند و معتقد است که چنین اظهاراتی از فردی که برای صلح تلاش می‌کند، مطرح نمی‌شود.

بر اساس این بیانیه، دبیرکل اتحادیه عرب گفت که نتانیاهو فقط به دنبال حفظ منصب خود است حتی اگر بهای حفظ آن، زنده به گور کردن هرگونه فرصت برای برقراری صلح بین اسرائیل و فلسطینیان باشد.

وی افزود: هدف نتانیاهو از زمان روی کار آمدن از بین بردن هرگونه تلاش جدی برای رسیدن به راهکار تشکیل دو دولت است و متاسفانه او می‌داند که هیچ اراده بین‌المللی حقیقی برای برملا کردن تعلل‌ها و وقت‌کشی‌ها او وجود ندارد.

دبیرکل اتحادیه عرب گفت: دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا باید بداند که نتانیاهو مانع اصلی هرگونه تلاش حقیقی به منظور احیای روند سازش است.

 بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مراسمی با حضور هزاران شهرک نشین صهیونیست و شماری از سیاستمداران این رژیم گفت: "ما برای این اینجا هستیم که تا ابد باقی بمانیم. هیچ یک از شهرک ها در سرزمین اسرائیل برچیده نخواهد شد".

وی مدعی شد: "این میراث آبا و اجداد است. این سرزمین ما است. بازگشته ایم که تا ابد باقی بمانیم. هیچ شهرکی برچیده نخواهد شد. ثابت شده است که این امر کمکی به تحقق صلح نمی کند".
 
کلمات کلیدی : اتحادیه عرب + نتانیاهو + فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.