توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486885
بازدید ابتکار از جاده ابر و چشمه گل رامیان/کمک به گردشگران برای پاکسازی محیط طبیعی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست امروز سه شنبه در دومین روز تعطیلات عید فطر در منطقه گل رامیان حاضر شد و در پاکسازی محیط به گردشگران کمک کرد.

به گزارش ایرنا از محیط زیست گلستان ، معصومه ابتکار امروز ابتدا به همراه اسماعیل مهاجر مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان و معاون محیط زیست انسانی استان از جاده جنگل ابر و دریاچه گل رامیان بازدید کرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این بازدید گفت: این بخش ها از مناطق بکر و بسیار زیبا در کشور است.

وی پیشنهاد داد که این مناطق به عنوان یکی از مناطق چهار گانه محیط زیست مطرح و بخش هایی از آن که قابلیت ایجاد قرق اختصاصی را دارد ، برای تصمیم گیری به سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد شود.

ابتکار در بازدید از منطقه گل رامیان اظهار داشت : گل رامیان باتوجه به زیبایی و وجود گونه های حیات وحش آبزی قابلیت ثبت به عنوان یک اثر طبیعی ملی را دارد و دستور پیگیری ثبت آن را به مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان ارائه داد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با حضور در جمع گردشگران در گل رامیان به صورت نمادین در جمع آوری زباله های حاشیه این منطقه گردشگری را کمک کرد.

به گزارش ایرنا دریاچه و چشمه گل رامیان در استان گلستان واقع است، این چشمه یا استخر طبیعی در جنوب شهر رامیان قرار دارد.

این چشمه در دامنه کوه 'پنهان خانه' قرار گرفته است، چشمه گل رامیان به صورت یک استخر طبیعی به طول 90 متر و به عرض 80 متر و به عمق 34 تا 44 متر و به روایتی 80 متر است که در ارتفاع 320 متری از سطح دریا قرار دارد.

این استخر طبیعی و زیبا از سه طرف به جنگل و از یک طرف به زمینهای زراعی متصل است، آب چشمه از کف زمین می جوشد.

رامیان در شرق استان گلستان واقع است و جاده جنگل ابر در مسیر علی آبادکتول در استان گلستان به سمت شاهرود در استان سمنان قرار دارد.
 
 
کلمات کلیدی : ابتکار، محیط زیست،جاده ابر و چشمه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.