توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456789
روایت سی ان ان از ناکامی ترامپ در لغو اوباماکر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
شبکه تلویزیونی سی ان ان با اشاره به خارج شدن طرح بیمه درمانی ترامپ از دستورکارمجلس نمایندگان آمریکا، به نقل ازتحلیلگران آن را بدترین اتفاق در یکصد روز نخست کاری یک رئیس جمهور تازه کار آمریکا عنوان کرده وبا طرح سوالی نوشت:چگونه طرح بیمه درمانی رئیس جمهوری آمریکا به یک شکست و افتضاح تبدیل شد؟

به گزارش ایرنا، این رسانه روز یکشنبه در تحلیلی به قلم چهار نویسنده به نبود یکپارچگی درمیان جمهوریخواهان برای ارائه این طرح به مجلس نمایندگان آمریکا اشاره کرد و نوشت: طرح ملغی کردن بیمه درمانی'اوباما کر' که جمهوریخواهان مدت ها در انتظار آن بودند، به ناگاه محکوم به فنا شد، طرحی که در جریان روند آن دهها مقام رسمی دولتی، اعضای کنگره و مقامات جمهوریخواهان از نزدیک قرار داشتند.

سی ان ان افزود: این افتضاح (شکست تصویب لایحه بیمه درمانی ترامپ) اکنون پرسش های بسیاری را درباره اقدام بعدی جمهوریخواهان دربرآوردن دستورهای کاری بلند پروازانه ترامپ، همچون اصلاحات مالیاتی که به مراتب دشوار تر از بیمه درمانی اوباما خواهدبود، بوجود آورده و آیا به راستی جمهوریخواهان می توانند (بر کنگره) حکومت کنند.

سی ان ان در ادامه این تحلیل افزود: این شکست حماسی برای یک دولت تازه کار آمریکا و یک شکست چشمگیر برای رئیس مجلس نمایندگان که خود را پادشاه بی تاج و تخت جمهوریخواهان می نامد، است.

به گزارش ایرنا، طرح بیمه درمانی دولت ترامپ موسوم به 'ترامپ کر' که قرار بود جمعه گذشته برابر با چهارم فروردین ماه به تصویب گذاشته شود به دلیل نبود حمایت کافی درمیان نمایندگان جمهوریخواه از آن، با توافق پل رایان رئیس مجلس نمایندگان و دونالد ترامپ از دستور کار این مجلس خارج شد.
ناکام ماندن این طرح درصحن مجلس نمایندگان بزرگترین شکست برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است که درجریان کارزار انتخاباتی و پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و ورود به کاخ سفید بارها وعده آن را داده بود که بیمه درمانی اوباما را بلافاصله با یک بیمه درمانی بی نظیر جایگزین خواهد کرد.

اکنون این ناکامی بر فهرست دیگر ناکامی های ترامپ در یکصد روز نخست کاری وی بعنوان یک رئیس جمهوری تازه کار در کاخ سفید ، پس از لغو احکام اجرایی ممنوعیت سفراتباع کشورهای عمده مسلمان از سوی قضات فدرال آمریکا، افزود.

دونالد ترامپ در توجیه نخستین شکست خود در کنگره گفته بود: بهترین کاری که از لحاظ سیاسی می توانیم انجام دهیم این است که بگذاریم طرح اوباما کر 'منفجر' شود، ما حمایت و آراء دمکرات ها را نداشتیم، بنابراین امر بسیار بسیار دشواری بود.

شبکه خبری سی ان ان پیشتر ودر مورخ 24 اسفند 1395در گزارشی اعلام کرده بود:بر اساس طرح بیمه درمانی دولت ترامپ و حذف 'بیمه درمانی اوباما' ، تا سال 2026میلادی در مجموع 52میلیون آمریکایی بیمه درمانی نخواهند داشت.

سی ان ا ن افزوده بود: بنابرگزارش 'دفتربودجه کنگره آمریکا' (GOP) تحقیقی که درباره برداشته شدن طرح بیمه درمانی اوباما و جایگزین کردن آن با طرح ترامپ کر که از سوی جمهوری خواهان ارائه شد، صورت گرفته است، در صورت اجرای این طرح تا سال 2018 میلادی بیش از 14میلیون نفر از بیمه درمانی محروم خواهند شد.

بیمه درمانی اوباما کر موسوم به 'قانون حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه' در مارس 2010 میلادی با هدف افزودن بر کیفیت و مقرون به صرفه بودن بیمه سلامت به تصویب رسید.

اجرای این قانون از سوی کنگره، در دادگاه های فدرال و برخی ایالت های آمریکا به چالش کشیده و منتقدان این قانون، آن را موجب اخلال در برنامه بهداشتی آمریکا می دانند.

طرح موسوم به 'قانون مراقبت بهداشتی آمریکایی ها' با حروف اختصاری (AHCA) که به 'ترامپ کر'، 'رایان کر' و 'ریپابلیکن کر' نیز شناخته می شود، نخستین بار در ششم مارس 2017 ارائه شد. این طرح خواستار ملغی شدن 'قانون حفاظت از بیمار ومراقبت مقرون به صرفه (ACA) اوباماکر است.جمهوری‌خواهان معتقدند سیستم بیمه درمانی اوباماکر ناکارآمد بوده و هزینه های رو به افزایش آن مشکلاتی را بر بودجه کشور تحمیل می کند.ضمن اینکه این طرح باعث کاهش سوددهی شرکت های بیمه و در نتیجه عمده همکاری آنها نیز شده است.
 
کلمات کلیدی : سی ان ان+ترامپ+اوباماکر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.