نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421381
۱۲.۵ میلیون جوان مجرد/ پنج عامل اصلی در تاخیر ازدواج
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۶
معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون 12.5 میلیون نفر جوان مجرد در کشور وجود دارند که در سن ازدواج هستند اما به دلایل و عوامل مختلف ازدواج خود را به تاخیر می اندازند.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز سه شنبه در 'همایش آموزشی ازدواج سالم و نیازسنجی سلامت جامعه' با حضور مدیران گروه و کارشناسان مسئول آموزش و ارتقاي سلامت دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد افزود: شمار جوانان مجرد باید با آگاهسازی و فرهنگ سازی آنها در امر ازدواج کاهش یابد و این قشر به سمت ازدواج سالم و پایدار هدایت شوند.

وی ادامه داد: پرهیز از ازدواج افت شاخصهای سلامت را در جامعه رقم می زند لذا باید در این زمینه اطلاع رسانی لازم اجتماعی صورت گیرد.

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: اگر 12.5 میلیون جوان مجرد در کشور بدانند که ازدواج آنان باعث بهبود شاخص سلامتشان می شود قطعا ازدواج می کنند.

وی افزود: تمایل به ازدواج در بین هر دو جنس دختران و پسران وجود دارد هر چند بطور طبیعی این تمایل در دختران بیشتر است.

اسلامی ادامه داد: در بررسی انجام شده از جمعیت آماری جوانان مشخص شد پنج عامل اصلی در تاخیر ازدواج آنان به ترتیب شامل عوامل فرهنگی، اجتماعی، حاکمیتی و فردی است.

وی با بیان اینکه ازدواج در جامعه دینی و فرهنگی ایران یک ارزش محسوب می شود یادآورشد: هم اکنون کشورهای دیگر به رغم فقدان برخورداری از مبانی فرهنگی و دینی در امر ازدواج قوانین حمایتی متعددی برای ازدواج دارند.

این مسوول با اشاره به آمار زاد و ولد در کشور و اینکه این آمار در پایان هر سال استخراج می شود، گفت: در پایان سال 1394 در مجموع یک میلیون و 570 هزار تولد در کشور ثبت شده که نسبت به سال ماقبل آن 40 هزار نفر افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: در سال 94 در مجموع یک میلیون و 200 هزار نفر به جمعیت کشور افزوده شده است.

همایش آموزشی ازدواج سالم و نیازسنجی سلامت جامعه به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : ازدواج+بازمانده از ازدواج+مجرد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۲:۱۴
"اگر 12.5 میلیون جوان مجرد در کشور بدانند که ازدواج آنان باعث بهبود شاخص سلامتشان می شود قطعا ازدواج می کنند"
مهمترین عامل سلامتی آرامش روان است شما اول ثابت کن با مشکلات اقتصادی و بیکاری و افزوده شدن مسئولیت فرد دیگر ، روان آرامش خواهد داشت بعد جوانان را تشویق به ازدواج کن.
دیگر مشکلات بجای خود (4053817) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۴:۲۳
عامل اصلی رکود و مشکلات اقتصادی و بیکاری است. عامل دوم هم اینه که پسرها و دخترها مکانی برای اشنا شدن ندارند. (4053820) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۰۳:۳۶:۲۰
این که چهار عامل رو گفته (4054693) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۰۹:۵۳:۵۲
شما دلار را به قیمت واقعی 1000 خودش برگردانن بعد ببین مقدار ازدواج چند برابر می شود (4055058) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.