توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434585
کشته شدن ۱۰۷ داعشی در موصل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰
ستاد اطلاع رسانی جنگ عراق پنجشنبه شب اعلام کرد که نیروهای نظامی عراق در ادامه عملیات خود برای آزادسازی شهر موصل در شمال این کشور از دست گروه تروریستی داعش، ۱۵ نفر از عناصر این گروه را کشته و یک پهپاد داعش را منهدم کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، ستاد اطلاع رسانی جنگ عراق در بیانیه خود آورده است: یگان های محور شمالی شهر موصل متشکل از نیروهای ارتش، عملیات تفتیش و پاکسازی مناطق آزاد شده را آغاز کردند و توانستند سه دستگاه خودروی بمبگذاری شده را منفجر و 15 تروریست را کشته و یک فروند پهپاد داعش را با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف سرنگون کنند.

این بیانیه افزود: در محور جنوبی کرانه چپ شهر موصل نیز نیروهای پلیس فدرال و یگان های لشکر نهم زرهی ارتش محله های الساهرون و سومر و السلام را از دست گروه تروریستی داعش آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز ساختمانهای آن برافراشتند.

براساس بیانیه، این نیروها توانستند در عملیات خود 89 تروریست را کشته و دو قایق داعش را به همراه پنج خودروی بمبگذاری شده و شش مهمانپذیر و یک خمپاره انداز داعش منهدم کنند و دو دستگاه خودرو و یک پهپاد داعش را به غنمیت بگیرند.

این بیانیه افزود: در محور جنوب غربی نیز نیروهای پلیس فدرال توانستند چهار تروریست را کشته و یک خودروی داعش را به آتش بکشند.

ستاد اطلاع رسانی جنگ عراق تصریح کرد: در محور غربی نیز نیروهای الحشد الشعبی پیشروی به سمت مناطق جنوب تپه عبطه را آغاز کرده و توانستند روستای الهجف در جنوب این تپه را آزاد کنند و پرچم عراق را در آن به اهتزاز دربیاورند.

از شهر موصل همچنین خبر می رسد که گروه تروریستی داعش بیش از 20 مرکز اطلاع رسانی خود در غرب موصل را به طور ناگهانی تعطیل کرد.

یک منبع امنیتی محلی در استان نینوا به شبکه السومریه نیوز گفت: داعش به طور ناگهانی بیش از 20 مرکز اطلاع رسانی خود در محله های غربی شهر موصل را بست. این مراکز دریچه داعش برای رساندن پیام ها و تصمیمات این گروه در بیش از دو سال اخیر و ارایه گزارش درخصوص اعدام های میدانی در داخل و خارج از این شهر بود.

این منبع گفت: اطلاعات اولیه حاکی است که علت بستن مراکز اطلاع رسانی، بهره برداری از پرسنل آنها به عنوان نیروی تقویتی در میدان نبرد است زیرا هزاران نفر از نیروهایش در نبردهای شرق موصل کشته شده اند.

در همین حال، یک منبع امنیتی در استان موصل امروز اعلام کرد که 19 غیرنظامی عضو یک خانواده هنگام تلاش برای خروج از محله المالیه در کرانه چپ موصل کشته و 40 نفر دیگر که همراه آنها بودند، زخمی شدند.

این منبع گفت: عناصر داعش امروز محله المالیه را که پیشتر نیروهای نظامی عراق آزاد کرده بودند، گلوله باران کردند. در این حمله 19 عضو یک خانواده کشته و چهار نفر دیگر از آنها زخمی شدند.

این منبع افزود: نیروهای امنیتی به سرعت برای تخلیه اجساد و زخمی ها وارد عمل شدند.

به گفته این منبع، عناصر داعش از کوچ گروهی خانواده ها سوء استفاده کرده و آنها را گلوله باران کردند.

داعش برای انتقام از شکست های خود در برابر نیروهای نظامی عراق در موصل، به گلوله باران مردم در مناطق آزاد شده روی آورده است.
 
کلمات کلیدی : داعش+موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.