توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424685
رییس مجلس: میزان حقوق‌ها در نهادهای زیر نظر رهبری هم بررسی شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۱
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح یک فوریتی مجلس که حدود دریافتی مدیران را مشخص می‌کند، دریافت حقوق نامتعارف از سوی برخی مدیران را ظلم به کشور توصیف کرد.
 
به گزارش خبرآنلاین علی لاریجانی که به استان گلستان سفر کرده است، امروز (پنج شنبه، ۲۵ آذر ماه) در نشست نخبگان شهرستان علی آباد کتول گفت: آیت‌الله شاهرودی نماینده خبرگان گلستان در این نشست در خصوص حقوق‌های متعارف اظهاراتی داشتند و فرمودند که لازم بود قدم استوارتری برای برخورد با خاطیان صورت بگیرد؛ این سخنان آیت‌الله شاهرودی خیرخواهانه است و اینکه یک عده در کشور حقوق نامتعارف بگیرند ظلم به کشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های غیرمتعارف افزود: حدود ۹۶ هزار مدیر در کشور داریم که تعدادی از مدیران حقوق‌های نامتعارف دریافت کردند و متأسفانه اقدام آن‌ها جای سوال در مورد مابقی مدیران به وجود آورده است و به اعتماد عمومی لطمه می‌زند.
لاریجانی با بیان اینکه مجلس در خصوص دریافتی‌های غیرمتعارف اقدام موثری انجام داده است، ادامه داد: به دیوان محاسبات دستور داده شد که حقوق تمامی مدیران کشور را بررسی کند و حقوق مدیران دولتی، مدیران مجلس، نمایندگان مجلس، قضات، نیروهای مسلح و حتی واحدهای زیر نظر رهبری توسط دیوان محاسبات بررسی شد.
اهم اظهارات رییس مجلس را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛
*از حدود ۹۵ هزار مدیر ۴۰۰ نفر تخلف داشته و حقوق نامتعارف دریافت کرده‌اند، برخی از این ۴۰۰ نفر وام‌های قرض‌الحسنه گزاف دریافت کرده‌اند در حالی که مدیران باید امین کشور باشند و نباید برای خود روابط ایجاد کنند.
*چارچوب دریافتی‌ها در قانون خدمات کشوری مشخص شده است، پس از قرائت گزارش به دیوان محاسبات دستور داده شد که این مدیران باید ظرف مدت دو ماه تا پایان آبان دریافتی‌های غیرمتعارف را عودت دهند و تا جایی که بنده اطلاع دارم ۴ نفر اضافه دریافتی‌ها را عودت نداده‌اند که در این خصوص مقرر شد دادگاهی تشکیل و به این پرونده‌ها رسیدگی کنند.
* باید اقدامی صورت می‌گرفت تا در آینده تخلفات اینچنین صورت نگیرد،طرح یک فوریتی هفته گذشته در مجلس مطرح شد که حدود دریافتی‌ها اعم از حقوق و مزایا مشخص شود، البته حقوق پزشکی که در گوشه‌ای از نقاط دوردست کشور زحمت می‌کشد با مابقی افراد یکسان در نظر گرفته نمی‌شود اما حدود آن مشخص می‌شود.
*بر تصویب سریع‌تر این طرح مصر هستیم، در برنامه ششم توسعه حدودی برای دریافتی‌ها مشخص شده است چراکه تخلف اینچنینی باعث لکه‌دار شدن حیثیت جمهوری اسلامی می‌شود. هر یک از مدیران کشور همانند مابقی مردم بوده و ممکن است اشتباه کنند.
*{ با اشاره به خطبه‌ای از رسول خدا در حجه الوداع}: زمانی که مردم در مسجد خیف گرد آمدند، پیامبر در خطبه‌ای اظهار کردند که مسلمان در ۳ چیز خیانت نمی‌کند؛ خالص کردن فعالیت‌ها برای خدا یکی از این اصول است و متأسفانه بسیاری از کشمکش‌ها و نابسامانی‌ها در کشور به دلیل هوای نفس صورت می‌گیرد.
*ممکن است در دنیای امروز عده‌ای برای منافع دنیوی گرگ‌وش به یکدیگر حمله کنند، اما این اقدامی صحیح نبوده و تأکید پیامبر بر برادری بوده است و اگر در فعالیت‌های انسان نیت خالص وجود داشته باشد، به نوعی عبادت محسوب می‌شود.
* نکته دوم مورد تأکید پیامبر در مسجد خیف وفاداری خالصانه، نصیحت و خیرخواهی برای حاکمان است، نصیحت صحیح به حاکمان امری ضروری است و میدان برای آزادی تفکر در کشور باید وجود داشته باشد.  نقد مسئولان و حاکمان اسلامی و ضرورت شنیدن سخن مردم و حضور در بین مردم برای گسترش همدلی و همراهی و شنیدن صدای آنها برای اداره کشور در مکتب اسلامی و پیامبر توصیه شده است و از همین جهت است که در دین مکرم اسلام عبادات جمعی نظیر نماز جماعت بسیار بزرگ شمرده می‌شود.
*نکته سوم که پیامبر بر آن تأکید کردند حضور و مشارکت همیشگی مسلمانان در اجتماع است، تا جایی که امکان دارد باید با حضور در اجتماعات مسلمانان کار‌ها را سامان داد و زمانی که افراد در اجتماع حضور داشته باشند، قلوب به یکدیگر نزدیک شده و کار‌ها سامان می‌یابد.
*{با آرزوی سلامتی برای حجت‌الاسلام محسن قرائتی}: آقای قرائتی برای پرشکوه برگزار شدن نماز جماعت کارهای اساسی انجام داد تا نماز جماعت در همه بخش‌ها رایج شود و البته بنده ایشان را در جهت انجام این کار تشویق کردم.
* مجلس رویکردی را دنبال می‌کند که ثقل آبادانی به سمت استان‌هایی حرکت کند که کمتر توسعه یافته هستند.
*{با اشاره به اینکه استان گلستان ظرفیت‌های فراوانی دارد که قدرت توسعه‌گری برای استان ایجاد می‌کند}: اخیرا در مجلس تصمیمی گرفته شده و منابعی در اختیار دولت قرار داده شده تا بدهی پیمانکاران و مطالبات فرهنگیان پرداخت شود و در همین مصوبه ذکر شده افرادی که صد میلیون تومان بدهی دارند جریمه نشوند و بانک‌ها باید این قانون را محقق کنند.
*پیگیر پرداخت خسارات ناشی از سرمازدگی به کشاورزان و باغداران هستیم، دولت از منابعی که مجلس در اختیارش قرار داده استفاده کند تا خسارت کشاورزان پرداخت شود. کشاورزان و باغداران اگر محصولات خود را بیمه کنند می‌توانند به سهولت خسارت خود را از بیمه دریافت کنند اما متأسفانه این فرهنگ در کشور وجود نداشته و باید تقویت شود.
* باید زمینه سرمایه‌گذاری در کشور فراهم شود البته اوضاع کشور در حال بهبود است و زمینه سرمایه‌گذاری‌ها فراهم شده است.
 
کلمات کلیدی : حقوق نجومی+مجلس+فیش های نجومی+دستگاه های زیر نظر رهبری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.