توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507980
رئیس دفتر ترامپ؛ نفر بعدی که از کاخ سفید می‌رود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
به نظر می‌رسد ژنرال باسابقه ارتش آمریکا که اکنون رئیس دفتر کاخ سفید است، به دنبال ترک این سمت و جدایی از تیم ترامپ باشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، جان کلی، رئیس کارکنان کاخ سفید بخاطر نوع صحبت و رفتار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شوکه شده و مدعی است که هرگز در طول مدت فعالیت 35 ساله‌اش به این بدی با وی رفتار نشده است.

اطرافیان کلی گفته‌اند که می‌دانند او می‌رود اما زمان این مساله معلوم نیست و برخی هم می‌گویند ماه آتی صورت می‌گیرد.

به گفته برخی از این افراد که خواستند نامشان فاش نشود، جان کلی بخاطر رفتار خشن ترامپ در پی راهپیمایی آریزونا که ماه گذشته میلادی صورت گرفت، به شدت خشمگین است. رسانه‌های آمریکایی می‌گویند، پس از صحبت‌های نه چندان مناسب ترامپ با کلی، رئیس دفتر کاخ سفید خم به ابرو نیاورد اما بارها به معاونان خود گفته که نمی‌تواند چنین طرز صحبت‌های تندی را تحمل کند.

برخلاف معاون‌های جوانتر ترامپ که یا خودشان از کاخ سفید رفته یا اخراج شده‌اند، جان کلی، ژنرال چهار ستاره با سابقه آمریکایی نیازی به ارتقای شغلی ندارد. تصمیم وی برای پیوستن به دولت ترامپ، بیشتر یک وظیفه بوده است.

هیچ نشانه‌ای درباره اینکه ترامپ از عملکرد رئیس دفتر خودش ناراضی باشد، وجود ندارد. جان کلی آنچه را که رسانه‌ها درباره ترامپ می‌نویسند، کنترل می‌کند و به برخی از گفت‌وگوهای تلفنی وی نیز گوش می‌دهد. حتی صحبت‌های ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری هم پیش از گفت‌وگو با پدرش چک می‌شوند.

جان کلی در ژوئیه سال جاری میلادی جانشین راینس پریبس، رئیس دفتر برکنار شده کاخ سفید شد.

او حتی در روز نخست کار خود در کاخ سفید موضعی شدید در قبال افشاگران اقدامات ترامپ گرفت و گفت که چنین اقداماتی تحمل پذیر نیستند. به طوریکه منتقدان کلی نگران این هستند که وی رئیس جمهوری را از مشورت گرفتن از نزدیکترین دوستانش بازدارد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کاخ سفید، استیو بنون، شان اسپایسر، جیمز کومی، جان کلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.