توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493184
ترامپ محدود شدن فرمان ضد مهاجرتی‌اش را ابلاغ کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
وزارت خارجه آمریکا دستور صدور ویزا برای پدربزرگ ها و مادربزرگ های اتباع 6 کشور هدف در فرمان منع مهاجرتی دونالد ترامپ به خاک آمریکا را صادر کرد.

به گزارش فارس، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با ورود پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌های اتباع شش کشور هدف در  فرمان منع مهاجرتی ترامپ به خاک آمریکا موافقت کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، وزارت خارجه آمریکا بعد از حکم یک قاضی فدرال درباره اضافه شدن پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به موارد استثناء در فرمان ضد مهاجرتی ترامپ، یادداشتی به تمامی مقرهای دیپلماتیک برون‌مرزی خود ارسال کرده و این دستور را به آنها ابلاغ کرده است.

بر اساس این یادداشت، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان آمریکایی که اصالتا اهل شش کشور هدف در فرمان منع مهاجرتی ترامپ بودند، حالا می‌توانند ویزای ورود به آمریکا را دریافت کنند و از این قانون مستثنی شده اند. «دریک واتسون» فاضی آمریکایی در هونولولو اعلام کرده بود که دولت آمریکا نمی‌توانند تحت فرمان منع مهاجرتی ترامپ به خاک آمریکا، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و دیگر خویشاوندان شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن را از گرفتن ویزای ورود به کشور آمریکا منع کند.

حکم صادر شده توسط این قاضی فدرال به سرعت پس از لحظه صدور، اجرایی شده است. با این وجود، دولت آمریکا از دیوان عالی و دادگاه استیناف سن‌فرانسیسکو خواسته تا مانع از اجرای این تصمیم شود.

در یادداشت ارسالی وزارت خارجه آمریکا تعریفی که پیشتر از «اقوام نزدیک» اتباع آمریکایی ارائه شده بود، اندکی تغییر کرده و این تعریف حالا شامل «پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوه‌ها، داماد، عروس، عمه و خاله، عمو و دایی، خواهرزاده و برادرزاده و فرزندان عموها، عمه ها و خاله‌ها و دایی‌ها»ی اتباع آمریکایی می‌شود و این افراد می‌توانند ویزای ورود به آمریکا را دریافت کنند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، ایرانی ها، صدور روادید، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.