نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502282
کشف گورهای جمعی در میرزاولنگ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۳
مقامات افغان اعلام کردند گورهای جمعی حاوی اجساد بیش از 40 غیرنظامی که گفته می شود به دست طالبان و داعش قتل عام شده اند، روز سه شنبه پیدا شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات افغان اعلام کردند گورهای جمعی حاوی اجساد بیش از 40 غیرنظامی که گفته می شود به دست طالبان و (گروه تکفیری-صهیونیستی) داعش قتل عام شده اند، روز سه شنبه پیدا شد.

این گورها پس از آن کشف شد که نیروهای افغان روستایی را که قربانیان در آن کشته شده بودند، بازپس گرفتند.

در یک عملیات مشترک کم سابقه توسط طالبان و داعش، مهاجمان پنجم ماه اوت، دهها مرد، زن و کودک را در میرزاولنگ، یک روستای عمدتا شیعه نشین در منطقه صیاد در استان سرپل در شمال افغانستان کشتند.

ذبیح الله امانی، سخنگوی استاندار، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «ما تاکنون سه گور جمعی را در روستا، حاوی اجساد در مجموع 42 نفر از جمله سه کودک که برخی از آنها سر بریده شده بودند، کشف کرده ایم».

وی گفت 23 جسد در یک گور، 11 جسد در گوری دیگر و هشت جسد در سومین گور، پیدا شده است.
وی افزود بیشتر قربانیان، غیرنظامی بوده اند.
این کشف پس از آن انجام شد که سخنگوی ارتش افغانستان اعلام کرد نیروهای افغان پس از چندین روز درگیری شدید که به کشته شدن دست کم 50 شبه نظامی منجر شد، این روستا را پس گرفته اند.
 
 
کلمات کلیدی : افغانستان+گورهای جمعی+میرزاولنگ
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۳:۰۴:۴۳
طالبان و داعش؟ (4521101) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.