نظر منتشر شده
۲۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 132788
فراخوان تفسیر عکس
برداشت شما از عکس دیدار صالحی-وستروله چیست؟
بخش تحلیلی الف - 15 آذر 90
تحلیل و برداشت خود را از این عکس بنویسید و در معرض قضاوت دیگر بینندگان اینترنت قرار دهید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۰۳
عکس ذیل را خبرگزاری های بین المللی روز دوشنبه ۱۴ آذر۹۰ از دیدار علی اكبر صالحی و گیدو وستروله وزرای خارجه ایران و آلمان در حاشیه اجلاس بن۲ درباره افغانستان مخابره کرده اند. تحلیل و برداشت خود را از این عکس بنویسید و در معرض قضاوت دیگر بینندگان اینترنت قرار دهید.

 
اعرابی
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۰۶:۳۹
این عکس بیش از هرچیز نمایانگر ویژگی افراط و تفریط دولت فعلی است از یکطرف حرفهای تند ضد صهیونیستی و ضد غربی می زند و از طرف دیگر وزیر خارجه و سفیرش در آلمان به مقامات عبوس آلمانی لبخند می زنند. (550614) (moderator7)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۳:۰۳
تازه این بشاشیت در ایام عزاداری است. (551069) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۴:۵۶
به نام خدا
این عکس بطور ساده نشان می دهد ایرانی ها چیز خنده داری گفته اند ولی مترجم هنوز برای آلمانی ها ترجمه نکرده واسلام. اینقدر در مقابل ژست غربی ها خود باخته نباشید (551418) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۵:۴۶
این نشان دهنده این است که صالحی یک چیزی گفته و مترجم داره ترجمه می کنه
اگر دقت کنید مترجم هم داره می خنده چون می دونه می خواهد چی بگه ولی هنوز کامل نگفته که آلمانیه هم متوجه بشه
البته این از زرنگیه خبرگزاریهای بین المللیه که این عکس را منتشر کرده اند و متاسفانه از سادگی شماست که با این تیتر این عکس را منتشر می کنید.
امیدوارم قصدتان الی الله باشه . هر چند بعید می دانم. (551770) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۴:۱۶:۲۰
شما حتما بشین یه نگاهی به شبکه خبر بنداز میبینی که آقایون مداوم می خندیدند و مختص به عکس نیست بعد بیا اظهار نظر کن (552904) (moderator22)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۶:۳۸:۲۱
صالحی سال ها در آمریکا درس خوانده و به انگلییسی مسلطه، مسئولین وزارت خارجه آلمان هم بدون شک انگلیسی بلدن، مترجم کیه دیگه چی میگی؟!! (551836) (moderator22)
 
امیرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۷:۳۰:۵۳
برادر عزیز! در عرف دیپلماتیک هر مقام به زبان مادری کشور متبوع خویش صحبت میکند حتی اگر به زبان میهمان کاملا مسلط باشد! مگر در موارد بسیار خاص و در مواجهه 2 دیپلمات از 2 کشور خیلی دوست (551917) (moderator22)
 
آریابان - تهران
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۲:۲۶:۴۶
آقای امیر علی ،
شما نکتۀ درستی را شنیده اید والآن هم دارید آن را بازگو می کنید ؛ البته زده اید توی جاده خاکی !!!!
این نکتۀ درستی که اشاره فرموده اید ، اصولاً فقط در جلسات تشریفاتی و آنهم به ویژه در سطح سران ، درست است و کاربرد دارد ؛ مثلاً در سازمان ملل ، برای پاسداشت احترام تک تک کشور های عضو ، اگر سخنان مقام بلند پایه ، به زبانی غیر از 6 زبان بین المللی دارای کابین ترجمه ، ایراد شود ، بلافاصله از طریق مترجمی که اهل آن زبان است و در کابین ویژه ای جا گرفته ، به طور همزمان ، به زبان انگلیسی ترجمه و پس از آن ، البته باز هم بطور همزمان ولی با تآخیر بسیار جزئی به 5 زبان دیگر برگردانده می شود ؛
وگرنه در جلسات کاری که عنصر زمان از نقش بسیار حساس و تآثیر گزاری برخوردار است و باید گفت – و- شنود ها به نتیجه ای درخور ، کارساز و مورد انتظار 2 طرف بینجامد، طرفین در تلاشند که بدون تعارف و کلاس گذاشتن برای خود !!! هر چه سریعتر سخنان خود را گفته و سخنان روبروئی را بشنوند؛
این نکته چنان شاخصیتی یافته که مثلاً دیپلمات های روس ، برخلاف دوران جنگ سرد، دیگراصراری برسخن- گوئی به زبان روسی نداشته و معمولاً از زبان های بین المللی دیگر استفاده می کنند. (553687) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۶:۳۰:۴۵
عرف نیست که به زبان غیر مادری در مذاکرات "رسمی"صخبت کنند (553062) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۰ ۲۳:۲۳:۲۴
بهتر است به گفته های دقیق و کارشناسی شدۀ آقای آریابان دقت کنید تا به خوبی دریابید که آیا در این نشست " غیر تشریفاتی " ، به زبان فارسی صحبت میشده ؟!؟!؟!؟!؟ (556307) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۶:۵۰:۰۶
ایرانیها کلا در نشست های جدی چیزهای خنده دار زیاد میگن تازگی نداره - مترجم باید بذله گو باشه (551855) (moderator22)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۹ ۱۳:۲۸:۱۳
دولتی که همشون دم از حکومت حسینی و قیام امام حسین می زنند حداقل نکردن که لباس مشکی تنشون کنند حالا نخندیدن پیش کششون
همه ی این دولتی ها فقط بلدن شعار بدن (554525) (moderator19)
 
محمد میانجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۰ ۱۰:۰۲:۴۷
این شادی بعد از گل هست !
گل بعدی سفارت آلمان در تهران
هتریک ما هم سفارت فرانسه در تهران (555393) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۳۹:۳۸
سلام این نشانه دهنده منابع متعددقدرت در ایران است و دنیا نمی داند در ایران باید روی حر ف کی حساب کند . در یک کشور بزرگ مثل ایران یک گروه مثلا خو د سر می تو انند همه معا دلا ت کشو ر را به هم بر یزند و وزیر امو ر خا رجه به ریش همه شا ن می خندد (551102) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۷:۱۱:۳۳
شاید بهش خبر داده بودن که دیگه وزیر امور خارجه نیست .بعد گفتن شوخی کردیم (551885) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۹:۰۰
اخه بخندند میگید جرا میخندید اگر اخم کنن میگن چرا اخم کردید
دست بردارید از این عذرهای بنی اسراییلی (551361) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۶:۳۶:۲۸
برادر عزیز !
لبخن مقامات کشور ما به خاطر اینه که توی عکس خوشگل بیفتند وگرنه در کارشون فوق العاده جدی هستند (551832) (moderator22)
 
صدرالدین
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۹ ۲۳:۳۴:۱۵
به این می فرمایید لبخند،اینها که تمام دندانهاشان بیرونه!!! (555126) (moderator19)
 
Malaysia
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۰۸:۴۵
بنام خدا
وقتی تدبیر را تعطیل کنیم و زور را بدهیم و التماس بخریم
نباید بیشتر از این هم انتظار داشت (550617) (moderator7)
 
سیروس
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۶:۵۴
جدیت وزرای خارجه دیگر کشورها قابل ستایش است آنها متخصص کار خود هستند و فقط عنوان را یدک نمیکشند
در بعضی کشورهای عقب افتاده و پر مدعا، هر کسی تخصصش با کارش متفاوت است و بگیر و نگیر دارد مثلا متخصص ترافیک رئیس میشود و متخصص سیاست معلم و متخصص عمران، وزیر و یا رئیس فدراسیون و یا حتی سفیر و ....
فعلا دور هم هستیم بی خیال، خارجی ها هم میتوانند یکم تفریح کنند یا متعجب نگاهمان کنند که اینها دیگه کی هستند (551358) (moderator22)
 
ابوالفضل
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۱۵:۴۳
به نظر من در چهره آلمانی ها استرس وجود داره..و چهره ی ایرانی ها آرامش دارد (550621) (moderator7)
 
سیروس
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۲:۰۸
منظور اینه که آلمانی ها جدی هستند و ایرانیها لوده و خندان
راستی عجب آب میوه هایی روی میز هست شاید طعم آب میوه ها خنده آور بوده است
یک نکته عجیب اینکه در دیدارهای دیپلماتیک غربیها رفتار طرف مقابل مدل سازی میشود و نرم افزارهایی جهت بیان عبارات و رفتار مناسب طراحی میگردد تا بتواند فضای مذاکرات را سود آورتر کند (551172) (moderator22)
 
ولائي
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۶:۵۷
مشخصه كه هيئت ايراني داره به چيزي مي‌خنده كه مطلوب آلمان‌ها نيست! شايد به شكست خوردن ناتو در افغانستان! نتايج اجلاس بن2 هم نشان داد كه انتظارات ناتو در افغانستان محقق نشده. جالبه كه توي هيئت آلمان‌ها وستروله هم نتونسته جلوي خندشو بگيره!!! (551422) (moderator22)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۱۶:۲۷
جدیت آلمانی شوخی نمیبرد (550622) (moderator7)
 
نادره
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۱۶:۵۷
کم کم دارد دست احمدی نژاد باز می شود و همه شعارهایی که داد را برعکس عمل می کند.
کی بود که از خاتمی انتقاد می کرد که چرا میتران دوقدم کم آمد جلو و ایران را ذلیل کرد؟
خاتمی و ذلتش در برابر غربی ها قبول ولی این رفتار ذلیلانه صالحی که می خندد و طرف لمانی اش محکم و جدی نگاه می کند خداوکیلی از ماجرای خاتمی - میتران ذلیلانه تر است.

خدا کند زودتر دوره این دولت پرمدعا و گنده گو و... (همه آنچه از این دولت در دلم است بخواهم بنویسم الف منتشر نمی کند پس خودتان حدس بزنید!!) تمام شود. آمین (550623) (moderator7)
 
حاج حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۳:۴۸
دوست عزیز ، من با کل فرمایش شما موافقم اما یک نکته ای را به شما یادآور می شوم، در دنیای دیپلماسی بین المللی یا یک سیاستمدار خودش به اندازه یک ملت باید باشد که طرف های خود را در جذبه شخصیتی خودش محو کند، ویا واقعاٌ به عنوان نماینده ای راستین از طرف ملتش سخن بگوید. سیاستمداران فعلی ما متأسفانه نه آن جذابیت شخصیتی و صلابت فردی را دارند ونه خدا وکیلی نماینده این ملتند. چرا من این حرف را می زنم بدلیل اینکه درزمان اشغال سفارت آمریکا (به درستی ویا غلط بودن فعل کاری ندارم) کل مملکت یکپارچه شور و شوق از خفت آمریکایی ها شد و مقامات آن زمان با قدرت می توانستند بگویند ما نماینده مردمی هستیم که با این کار موافق بوده اند. آیا شما در جریان اشغال سفارت انگلیس چنین موج مردمی را در کشور مشاهده کردی؟ خیر قطعاً خیر. پس آقای صالحی با چه رویی برود و برای طرف های مذاکره قیافه بگیرد. او در وضعیت ابتکار عمل نیست که بتواند چنین کاری کند. بنابراین باید با ظاهر سازی و بانوکرتم چاکرتم مسئله را فیصله بدهد. واما در رابطه با دوران آقای خاتمی اگر توجه داشته باشید معروف است که اقتدار سیاسی کشور ایران در سال 76 در بالاترین سطح خود در طی یکصد سال گذشته بوده، دلیل آن میدانی چی بود؟، دلیلش این بود که دولت واقعاً نماینده بخش عظیمی از این مردم بود. ضمناً در مورد میتران هم بنده با توجه به اطلاعاتی که دارم اصلاً چنین چیزی نبوده و هیچ گونه بی احترامی صورت نگرفته و اتفاقاً آقای میتران چند پله کاح الیزه راهم برای استقبال از آقای خاتمی به پایید آمدند.
بالاخره یا ما باید یک حداقلی از عرف بین املل را بپذیریم و طبق آن رقتار کنیم ویا اگر قبول نداریم حداقل با مردم خودمون یکی باشیم تا در یک چنین جاهایی گیر نکنیم. خداوند عاقبت همه مارا ختم بخیر کند انشالله (551108) (moderator22)
 
عماد
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۳:۰۸
دلبندم کسی که از خاتمی استقبال کرد فرانسوا میتران نبود و ژاک شیراک بود. استقبال شیراک از خاتمی با احترام بسیار صورت گرفت. اگر قبل از نوشتن نظرت یک جستجوی کوچیک توی اینترنت میکردی عکسهای احترام شیراک به خاتمی رو که بسیار هم گویا هستند میدیدی.
الف هم اگه ذره ای وجدان داشته باشه اینو برات چاپ میکنه تا ببینی. (551243) (moderator22)
 
هموطن
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۵:۵۰
با سلام خدمت دوست عزیزم،کاملا حق با شماست من هم عکسهارودیدم شیراک بااون همه اقتدارش اومد پایین پله ازسیدمحمد خاتمی استقبال کرد.حالا سارکوزی که عددی نیست برای ما شاخ شونه میکشه (551316) (moderator22)
 
ولائي
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۰:۱۷
شيراك... با اون همه اقتدارش!!! عزت رو توي همين كامنت‌ها مي‌شه ديد! (551435) (moderator22)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۴:۳۷
دوست عزیز شما میزان محبوبیت شیراک توفرانسه وهمچنین تاثیر گذاری فرانسه در اروپای زمان شیراک با فرانسه زمان سارکوزیو مقایسه کنی معنی اقتدارو ویتونی بفهمی.نیاز نیست تو کامنتها دنبالش باشی یک کم مطالعه هم بدنیست. (551501) (moderator22)
 
ولائي
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۸:۵۷
مگه خنديدن در مذاكرات نشانه ذلت است؟ يعني خنده‌هاي اروپايي‌ها (از جمله جك استراو) در مقابل خزاري و حسن روحاني نشانه ذلت اون‌ها بود؟ (551427) (moderator22)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۲۰:۵۸
باسمه تعالی

انفعال وزارت خارجه ما فقط به این عکس خلاصه نمی شود.اصولا فاصله زیادی است بین نظرات مردم انقلابی ایران اسلامی وعملکرد مسئولین وزارت خارجه وبسیاری از مسئولین دیگر کشورمان.

چگونه می توان توجیه کرد استقبال گرم دانشجویان عزیزمان از کارکنان سفارت ایران در لندن وعکس العمل نوع برخورد وزارت حارجه با آنهارا .

کارناوال راه انداختن کشورهای اروپایی درماه محرم در تهران وسکوت وشاید همکاری وزارت خارجه را با آنان .

بی برنامگی وسکوت وزارت خارجه را در قبال سوریه وانقلاب های عربی وبدتر از همه موضع منفعالانه آنها را در قبال کشورهای اروپایی و ترکیه. (550626) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۲۱:۰۴
خیلی ببخشید فقط خاک بر سر این سیاست خارجی که وزیر خارجه اش باید به وزیر خارجی غربی لبخند بزند و آنها هم اخم کنند. (550627) (moderator7)
 
ناصالح
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۰۳:۱۷
چرا عزیز خیلی هم خوبه آقایان وعده عزت و مصلحت داده بودن که کاملا در چهره خوشحال آقای صالحی هم پیداست فقط خنده دار تر اینه که این آقا فکر میکنه اونایی که روبروش نشستن این چیزا و معنی این خنده ها رو نمیفهمن تورو خدا نگاش کن انگار اومده عروسی (551129) (moderator22)
 
حامد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۳:۲۸
حضور افرادی غیر حرفه ای در دستگاه دیپلماسی کشور که کشور قدرتمند ایران اسلامی رو ملعبه و مزحکه دست هر کس و نا کسی قرار داده اند ،به امید روزی که افرادی متخصص با استراتژی معین در جلسات حاضر شوند وشٱن ملت بزرگ ایران رو حفظ کنند. (550642) (moderator7)
 
على
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۳:۴۷
پاچه خوارى و ضعف از طرف ايرانى و اقتدار و تكبر از طرف آلمانى (550643) (moderator7)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۰۲:۵۴
1-احساس آرامش و خنده طرف ایرانی در واقع به مسخره گرفتن تحریمهای غرب است و طرف آلمانی هم از همین موضوع عصبانی است.
2-نشانه یک سیاست چماق و هویج از سوی ایران است که چماق آن در دست مجلس و شورای امنیت ملی و هویج آن در دست وزارت خارجه است ولی ظاهرا این بار چماق خیلی محکم بوده که هویج وزارت خارجه اثر نکرده است! (551208) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۱:۲۹
چرا هميشه سعي مي كنيم كه نماد ملت ايران رو بكوبيم؟؟ بياييد و با انصاف باشيد. واقعا اين عكس هيچ نكته منفي اي براي طرف ايراني نداره و انفاقا تسلط اون به فضاي مذاكرات رو نشون مي ده. (551409) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۴:۳۲
آلمانی ها خیلی جدی به نظر می رسند آخه ایرانی ها اموال باباشونو خوردن.مسئولین ما هم باکمال شرمندگی وبا مزاح قراره هرجور شده دلشونو بدست بیارن.
جز این هم از وزارت خارجه نمی توان انتظار داشت .آخه اخم وبد اخلاقیشون برای دانشجوی خودمونه.چرا که باعث شدن دیپلماسی فعال ما لطمه بخوره؟!!!! (550647) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۵:۲۹
ديپلماتها در مذاكرات داراي شخصيت حقوقي هستند ، اگر دئساي يا دشمني بيت دو كشوري وجود داشته باشد بازهم نمايندگانشان صرف نظر از آن شرايط بايد با رعايت ادب و احترام رودر روي يكديگر نشسته و مواضع كشور متبوع خود را به ديگران اعلام كنند .
از اين جهت هست كه ماحتي موافق داشتن روابط ديپلماتيك با امريكا هم هستيم ، زيرا اگر بتوانيم حرفها و حتي انتقادات خود را مستقيم به آنها بگوييم بسيار بهتر است از تراشيدن ميانجياني كه فقط به سود خود مي انديشند عمل مي كنند (550649) (moderator7)
 
سبحان همت
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۶:۱۲
تو اين عکس سفراء الکی خوشمونو ميبينم که دارن با خنده های مليحانشون نشون ميدن که همه چيز عاليه و جلسه رسمی رو با پارتی اشتباه گرفتن.
شايد مثل هميشه يه بسته پيشنهادی عالی برای خروج بحران اروپا از وضعيت فعلی آوردن که دارن با خنده منت ميزارن.
شايد خندشون بخاطر وضعيت اقتصاديه عاليه (؟) که تو کشور (در مقايسه با اوضاع فلاکت بار اروپا و آمريکا) وجود داره و نتيجه درايت و مديريت مدبرانشونه
شايد .... (550650) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۷:۱۰
رفتار آقای صالحی وهمکاران محترمش در وزارت خارجه دراین ماه حرام مصداق هیهات من الذله است؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (550652) (moderator7)
 
پوریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۴۷:۳۰
سلام

متاسفانه هیإت ایرانی در موضع ضعف و هیئت مقابل در موضع طلبکار در مقابل هم قرار گرفته اند (550655) (moderator7)
 
صادق
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۵۰:۰۹
اين همون دولتي بودكه ميخواست عزت روبه ايران بازگردونه ومي گفت اصلاح طلبان عزت ايران وايراني روزايل كردند.تحويل بگير آقاي توكلي.اينانيششون تابناگوش بازه ولي آلمانيها اخم كردند.حتماالان دوستان ميان ميگند صالحي داره به اونها ميخنده واوناجرات خنديدن نداردند.
اين نيزبگذرد.............. (550664) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۵۰:۳۳
به این می گن دم خروس و قسم حضرت عباس.
لبخند اینجا و اشغال سفارت خونه توی ایران. (550665) (moderator7)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۵۳:۳۴
من سایت دویچه وله را دیدم اول فکر کردم شیطنت این سایت آلمانی هست اما وقتی فیلمشو تو شبکه خبر خودمون دیدم دیدم هبات ایرانی اینقدر زوق کرده که می خنده همش اما آلمانیا سنگین و بق کرده نشستن. واقعا این دیدار رو با دیدار امام با فرستاده گورباچف مقایسه می کنم می فهمم که چقدر از امام دور شدیم. (550668) (moderator7)
 
ایران پور
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۵۹:۳۱
با دیدن یک عکس نمی توان قضاوت کاملا صحیحی از مسأله ای داشت ولی اگر لاجرم به قضاوت باشم می گویم که گویا دیپلماتهای ایرانی ادب را رعایت نکرده اند و در جمعی که آلمانی ها هم هستند به چیزی می خندند که برای آنها خنده دار نیست! (550674) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۵:۵۹:۵۸
هیات ایرانی سعی می کند جلب محبت کند و طرف المانی طلبکارانه نگاه می کنه انگار داره میگه شما به چی لبخند می زنید؟ (550675) (moderator7)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۸:۳۳
به نظرم به چیزی می خندند که از نظر طرف آلمانی اصلا شوخی نیست و احتمالا یک آدم عاقل و به خصوص مسوول سرنوشت یک ملت نمی تواند به آن بخندد. (551190) (moderator22)
 
رامین
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۰۵:۱۱
1 - آنها همه کراواتی و اصلاح کرده و شیک هستند
2 - نوشیدنی در دسترس است
3- یکی از این جمع هم جوکی گفته و همه به آن می خندند. (550681) (moderator22)
 
India
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۲۶:۰۶
ادم یاد تیم فوتبال ایران و المان می افتد (550868) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۲:۱۷:۱۲
تحلیل من اینه که شما هیچ ابزار دیگه ای برای تخریب دولت نداشتید متوسل به عکسی شدید که سر و تهش معلوم نیست (551007) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۹:۵۵
يعني اين سايتي ها فكر ميكنند خنديدن تخريب و گناهه؟؟ (551121) (moderator22)
 
حامد
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۰۶:۵۰
خوش خیال ها (550682) (moderator22)
 
ali
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۰۷:۱۱
یکی از هیئت ایرانی یک جک به فارسی گفته و بقیه هیئت دارند می خندند. (550683) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۲:۰۱:۲۵
نفر سمت راست صالحی داره به آلمانیا -بعد از صحبت راجع به سفارت بریتانیا،- می گه: می خوای سر شوخی رو با شما هم باز کنیم؟؟؟؟

مرسی! (550981) (moderator7)
 
India
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۰۸:۵۰
تحلیل که نداره هیات ایرانی شاد و شنگول هستند و هیات المانی کاملا جدی (550685) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۸:۱۳
حتی بسیار هم اخمو هستند
و تازه با اندک دقتی در همین تیکه از عکس چاپ شده می توان دریافت که تعداد اعضای هیآت ایرانی هم بسیار بیشتر از شمار اعضای هیآت آلمانیست ، که خود این عدم توازن ، بیش از هر چیز مؤید علاقمندی شدید ملاقات کننده!!!! به طرف ملاقات شونده است. (550800) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۰:۴۴
در حالیکه تیم آلمانی با جدیت دارند تیم ایرانی را نگاه می کنند آنها مشغول خنده و شوخی هستند مثل یک مشت بچه کوچک.
کلا" همه چیزمون بچه بازی( بدون عمق و کوتاه مدت) شده از اقتصاد گرفته تا سیاست .
این وسطها گاهی خالی بندی هم حلال است . (550687) (moderator7)
 
batchzan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۶:۲۵:۱۵
تا حالا شده بابات با جدیت باهات حرف بزنه و تو بخندی؟ اگه شده نظرت رو پس بگیر (551818) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۰:۵۰
در حالیکه تیم آلمانی با جدیت دارند تیم ایرانی را نگاه می کنند آنها مشغول خنده و شوخی هستند مثل یک مشت بچه کوچک.
کلا" همه چیزمون بچه بازی( بدون عمق و کوتاه مدت) شده از اقتصاد گرفته تا سیاست .
این وسطها گاهی خالی بندی هم حلال است . (550688) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۵۹:۴۰
الهی من بمیرم تو با این همه استعداد داری ذره ذره از بین می ری.
بابا این صالحی کلا ً مدلش مهربونه. اگه دقت کنی، تو همه مذاکراتش انگار داره با شوهر خاله ش گل می گه گل می شنوه.
خیلی هم بد نیستا. مث ِ شاعرا. بعضیا معتقدن باید عصا قورت داد و همچنان شاهنامه گفت، بعضیا هم می گن بابا رباعی و ترانه هم شعرهف انقده با خوت قهر نباش. بی خیال که کی چی می گه...

ولی خداییش بهت حسودیم شد اینهمه بزرگ بازی و اقتصاد و سیاست می فهمی، تازه اونم با عمق و مدت درازت!

مرسی! (550980) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۲۳:۳۶:۱۴
مرسی ،حرفت را بزن ولی توهین نکن. (554125) (moderator19)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۱:۳۵
در این عکس مشخص است که ما خوشحالیم و آنها ناراحت !
حالا ما از چی خوشحالیم و انها از چی ناراحتند ؟ا... اعلم !
خوشتان آمد یا شما هم ناراحتید ؟؟؟!! (550689) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۲:۲۷
پاچه خواري يه سري ترسوي ضعيف جلوي زورگوي قوي و خنده ي ناشي از ترس (550691) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۳:۲۴
باسمه تعالی

قشقاوی: متناسب با رفتار انگلیس عمل می کنیم.

به نظر شما اگر بخواهیم مثالی روشن از انفعال در رفتار وزارت خارجه پیدا کنیم ، بهتر ازاین جمله سخنگوی محترم مصداقی پیدا خواهیم کرد.

البته وصد البته بیخود نیست سخنگوی وزارت خارجه فعال ما شده اند. (550692) (moderator22)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۵:۵۸
اگه اون اقدام نامعقول حمله به سفارت صورت نمیگرفت الان هیئت ما مجبور نبود اینطوری رفتار کنه در مقابل جدیت و اخم اروپایی ها. من دلم براشون میسوزه که چوب خودی رو میخورن. الان میتونستن از موضع قدرت و با جدیت مثه صخره بشینن اونجا، ولی یه مشت چماقدار اینا رو هم خفیف کردن (550798) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۴۳:۰۸
اگر این اخم آلمانی ها هست پس وای به حال خنده. لابد بگر بخندند کتشان پاره می شود!!! (550970) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۴:۵۸
وزير خارجه انگليس هم در پاسخ به تسخير سفارت ديپلمات هاي ايران رو اخراج كرد. با منطق شما اين هم مصداق رفتار منفعلاته است!!!
و اصولا هر كسي در پاسخ با هر كاري يه كار ديگه انجام بده اقداماتش منفعلانه محسوب ميشه!!!!!! (551419) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۱۴:۳۹
خوب یک دیدار عادی دیپلماسیه نکنه انتظار داشتید مثلا آقای صالحی الان یک چماغ یا یک کوکتل ملوتوف یا نه یک اسلحه در دست داشت وروی میز ایستاده باشد و در حالی که فریاد میزند در حال اتش زدن پرچم آلمان وانگلیس باشد ؟! (550693) (moderator22)
 
پروا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۲۰:۱۴
از خنده طرف ایرانی و اخم طرف آلمانی بر می آید که دیدار کاملا دوستانه و به نفع ایران است ! (550695) (moderator22)
 
ليقه
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۲۰:۲۰
ما به آنها لبخند ميزنيم يعني كه ما با شما دوستيم و حالا كه دوستيم، لطفاً ديگه نگيد بايد سياستهاتون رو تغيير بديد و مثلاً از انرژي هسته اي دست بكشيد.
و اونا با نگاه جدي دارند به لبخندهاي الكي ما پايان ميدهند يعني تا وقتي كه دست از سياستهاتون بر نداريد، از دوستي خبري نيست. (550696) (moderator22)
 
Norway
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۲۰:۳۶
قیافه طرف مقابل (غیر از وستروله ) خیلی درهم و ایرانیان بسیار خنده رو هستند . انگار که طرف مقابل طلبکار است (550697) (moderator7)
 
آصف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۲۰:۴۹
قیافه های ظاهری در عکس نشان می دهد که آلمانی ها از ته دل می گویند : " انگلیسیها غلط می کنند . ما به روابط خود با ایران ادامه خواهیم داد . ما و شما در ادامه روابط منافع ملی فراوانی داریم. " (550698) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۴۸:۱۱
نه بابا. کار به غلط و این حرفا نمی کشه. اونا اگه با ما فالوده نخورن، با کی می خوان بخورن؟؟ وزیر خارجه خود فرانسه و انگلیس یواشکی با صالحی دفعه قبل گپ هاشونو زدن. بابا اینا آویزونن، چرا بعضیا نمی خوان باور کنن!؟!؟.
یادمه سرباز بودم، یه سربازه بود گنده لات یگان بود. صبح تا شب صداشو مینداخت تو گلوش کری می خوند، شب عین زن گریه می کرد التماس می کرد یه نخ سیگار بهش بدم بکشه!!!!

مرسی! (550975) (moderator7)
 
امين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۲۱:۵۰
هيچي ! اروپا از حمله به سفارت دوستشان ناراحتند و حق مسلم ايشان است.
و بنده خدا
آقاي صالحي با خنده خود جواب ندانم كاريهاي عده اي رابايد بدهد. بنده با تحريم هاي جديد متضرر مستقيم ميباشم و براي تمامي حمله كنندگان به سفارت انگلستان متاسفم و از خداوند ميخواهم هر كسي كه به ضرر ايران و اسلام كار ميكند نابود شود. (550699) (moderator7)
 
France
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۳۹:۱۴
منفعلانه عمل کردن تیم سیاست خارجه ایران و با قدرت بر خورد کردن تیم سیاست خارجی آلمان
به نظر بنده حقیر علت این مساله هم بر میگردد به عدم خود باوری و عدم اتکا به نفس و همچنین عدم توکل به ذات اقدس اله در بسیاری از عزیزان شاغل در وزارت خارجه
نمونه ای از این عزیزان رو در بعد از مسائل انتخابات دیدم که چگونه بعضی از این آقایان به غرب پناهنده شدند (550722) (moderator7)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۴۳:۴۷
یعنی اینکه ما خودمان هم نمی دونیم چی می خواهیم!!!
(حمله به سفارت و اینجا هم خوش و بش کردن) (550725) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۴۵:۱۹
خارجیها میخوان ابهت کاغذینشون را به رخ ما بکشند حق هم دارند وقتی مسولان ما به انها اینجور اهمیت میدن خنده مسولان ما ساختگی هست از چهره طرف مقابل معلومه (550728) (moderator7)
 
من ۲۰
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۴۷:۰۳
دیپلمات های ایرانی مثل همیشه در حال خندیدن هستن! البته چاره ای هم ندارن ، با کارهایی مانند حمله به این سفارت و ان سفارت کار درست نمیشود و این افراد هم باید دایم بخندن تا فشار جهانی روی ایران کمتر بشه !!! تنها افراد ایرانی در عکس نیستن اقایان سلطانیه و خضزایی و بقیه دوستان هم بی مورد میخندن جلوی دوربین ها ، حالا برای پاسخ به این سوال که چرا اینقدر خوشحالن دیپلماتهای ایرانی معلوم نیست باید سراغ تیوری های کدام نهاد در سیاست خارجه و دیپلماسی کشور رفت؟؟؟؟؟؟؟اینقدر که موازی کاری وجود داره تو این دستگاه دیپلماسی ایران. (550729) (moderator7)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۱:۱۸
5 ایرانی، با روی تمام خندان، با 3 آلمانی در چهره های کاملا آرام، صحبت می کنند؛ یا اونا زیاد از ما خوششون نمیاد یا ما زیادی آدم حسابشون کردیم.

گرچه آلمان از نظر من با تمام کشورهای همسو با منافع آمریکا کاملا فرق داره، ولی اگه من بودم ترجیح می دادم، زیاد بهشون تبسم نشون ندم. (550731) (moderator7)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۲:۱۰
واقعا از یک عکس که در یک لحظه گرفته شده می‌توان برداشت داشت؟ (550733) (moderator7)
 
میثم تاجیک
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۳:۴۴
این از اون خنده های احمدی نژادیه که به گفته دیپلمات های خارجی دل آدمو آتیش میزنه (550734) (moderator7)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۶:۵۹:۵۵
به نظر بنده دید جامعه جهانی الان همان دیدیی است که طرفهای آلمانی دارند کاملاً جدی و با نگاهی عاقل اندر سفی و طرفهای ایرانی که مانند همیشه فقط خودشان از عملکردشان راضی و خوشنودند و مردم هیچ نقشی در بازیهای بچگانه آنها ندارند . (550737) (moderator7)
 
آرش
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۰۸:۰۲
از قیافه دو طرف مشخص است که هیئت ایرانی برای پاچه خواری و خود شیرینی رفته اند.
اگر کار دانشجویان در اشغال سفارت انگلیس درست بوده دلیلی ندارد که وزیر خارجه ما از کسی عذر خواهی کند و قیافه مظلومانه به خود بگیرد
ا (550742) (moderator7)
 
حسن قلی
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۳:۵۸
اون ایرانی که موهاش بلندتره یه خوشمزگی کرده برای آلمانها که آلمانها خیلی خوششون نیومده! اگه دقت کنید دو نفر از هیات ایرانی دارن واکنش آلمانها رو رصد میکنند! (550757) (moderator7)
 
هه هه هه هه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۷:۳۶
دیلماج صالحی داره به وزیر المان میگه ببین دیپلماسی ما اینه که وقتی میریم مهمونی لبخند میزنیم وقتی مهمون دیپلماتیک داریم با چوب و چماق ازاشون پذیرایی میکنیم وبعد هم بقول کفاشیانمون هه هه هه هه هه (550761) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۸:۰۱
نشان از پیروزی هیات ایرانی به ریاست وزیر محترم امور خارجه دارد و نشان از قدرت ایران در مجامع بین المللی دارد (550762) (moderator7)
 
fered
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۳۰:۰۱
هیئت ایرانی برای این اشغال سفارت انگلیس توجیهی ندارد و خود را به لودگی زده است والمانها مات و مبهوت که ایا کشور ایران در و پیکری دارد ویا هرکی هرکی است (550764) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۳۲:۰۱
آلمانیها مشغول کار خودشون هستند و منافع ملی خودشان را که میدانند در رابطه و از طرف ایران در خطر نیست پیگیری می کنند البته قدری هم قیافه گرفته اند که مثلا بگویند ما نگران انگلیسها هستیم . اما درواقع ته دلشان از آنچه که رخ داده خوشحالند ولی بروز نمی دهند. (550768) (moderator7)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۳۳:۱۸
مشخصه که متاسفانه از موضع عزت ملت ایران برخورد نشده. به جای اینکه ما جدی باشیم و ار عین حدیت و تدبیر حقوق ملت رو مطالبه و دنبال کنیم، انگار ما اونا رو غیر قانونی تحریم کردیم یا ما حالشونو گرفتیم و داریم می خندیم و اونام چون در ضعف هستند و از ما میترسن دارن گریه میکنن.
انفعال وزارت خارجه ما، بسیار واضح و روشن هست. متاسفم. (550769) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۳۴:۵۶
طرف یک جوک پ ن پ گفته المانیها از این جریان خبر ندارند دارن تجزیه تحلیل میکنند که این حرفها را در کدام دیکشنری پیدا کنند (550773) (moderator7)
 
ناصر شیرازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۳۵:۵۳
ایرانی ها آنطور که اسرائیلی ها انگلیسیها و آمریکایی ها می گویند خطرناک و ترسناک نیستند نباید از آنها هراسی به دل راه داد، بهتره باهاشون بازهم مذاکره کنیم. (550774) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۳۶:۱۷
لطفا قبل از اظهار نظر اخبار را پیگیری کنید.

در این دیدار صالحی اظهار تاسف شدید میکند از حمله به سفارت انگلیس و بطور تلویحی عذر خواهی از انگلیس.

حالا تفسیر عکس:

صالحی با خنده:حالا شما به بزرگی خودتون ببخشید دیگه چند تا بچه بودن یه کاری کردند. (550775) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۴۲:۳۰
شاید آقای صالحی خواسته با مزه پرانی دل آلمانی ها را به دست آورد ولی ظاهرا موفق نشده است (550779) (moderator7)
 
صادق
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۴۶:۲۴
تصویر واقع بینانه از ارتباط دیپلماسی بین دو کشور و پذیرفتن قواعد بازی در جامعه جهانی و پرهیز از حرکت های غیر اصولی برای صدمه زدن به منافع ملی یاحسین (550787) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۴۶:۵۳
مثل همیشه هیأت ایرانی همه چیز رو به مسخره میگره و در هیچ کاری جدی نیست. کی ما بایستی جدی بودن رو یاد بگیریم. (550788) (moderator7)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۱:۳۴
خوب يك مسئله سادست كه ما با اين شيرين كاريامون كه تو اين چند وقته انجام داديم تمام دنيا كه البته همشون استكبارن و ما به رابطه با هيچ كدومشون احتياج نداريم از ما دل خوشي نداشته باشند , صالحي هم با دوستاش مسابقه گذاشتن ببينن ميتونن آلمانارو بخندونن يا نه كه نتونستن و جلسه ختم شد (550792) (moderator7)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۳:۵۸
اونوریا منتظرن دو کلمه حرف حساب بدردبخور بشنون اینوریا دارن لوده بازی همیشگیشون رو در میارن. اینه که اونوریا دارن با نگاهی مرکب از تحقیر، تعجب، انتظار، اکراه، حرص به اینوریا نگاه میکنن. اینوریا هم بخیالشون با گشاده رویی شاید بشه گندی که اخیرن بالا اومد رو جبران کرد(حمله به سفارت یک کشور اروپایی). ما ایران هستیم جنس خودمونو میشناسیم. وقتی اینجوری ول ول میخندیم یه چیزای مثه احساس گناه و تو رو خدا ما با هم دوست باشیم و حالا چیزی نشده که و ...توشه (550797) (moderator7)
 
امیر
Sweden
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۸:۰۷
تیم ایران در اینگونه مذاکرات دیپلماتیک معمولا تلاش می کند تا با خنده هایی غیر معمول تر و شادی ظاهری، وضعیت را عادی نشان دهند تا بینندگان عکسها احساس کنند که در ورای تحریمها و شرایط سخت روابط خارجی، همه چیز رو به راه است و نگرانی به مردم دست ندهد و اینگونه فکر کنند که همه اینها بخشی از یک نقشه ای بوده و پشت صحنه همه چیز متفاوت است...البته از روی جهت چشم تیم ایرانی و خط نگاه آلمانیها می توان متوجه شد که آنها هم درس خود را خوب بلدند و سعی میکنند تا بازی نخورند.... (550799) (moderator7)
 
شهرآشوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۵۸:۳۶
کلا آلمانی ها به جدی بودن معروف هستند. شما خیلی این عکس رو جدی نگیرید. مهم اینه که نتیجه نشست چی بوده. (550801) (moderator7)
 
Sweden
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۲:۱۱
در دنياي ديپلماسي، اين نوع رفتار نشانه نهايت ضعف و ذلت طرفي است که در ظاهر خود را خندان و خوشحال نشان مي‌دهد. در حاليکه طرف ديگر با حالتي جدي نظاره‌گر طرف مقابل است.
واي که ايران را به کجا رسانده‌اند. (550812) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۲۹:۳۰
خنده در میدان ورزشی جنگی دیپلماسی و... همیشه نشانه پیروزی است مطمئن هستم افراد منفی نگری مثل شما اگر برعکس این رفتار نشان داده میشد دوباره جمله برای منفی بافی داشتید
اینکه این خنده ظاهری است یا واقعی این دیگه مسئله دیگری است (550956) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۲:۴۳
دست هاي به هم گره خورده و رو ميز و قيافه جدي المان ها .با اين نشان ها از طريق حركات بدني به هيت ايراني اين را القا مي كنن كه جلسه تشريفاتي بوده و هدف خاصي ندارد و ما تقاضا هامون كاملا مشخص و وقطعي مي باشد و وارد مباحث حاشيه اي نمي شويم و رو اين امر اصرار داريم (550815) (moderator7)
 
مجید
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۸:۳۲:۵۶
صالحی: از ما بگذرید حالا یه غلطی شده ما عذرخواهی می کنیم هه هه هه ....
طرف آلمانی: وقت جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود؟ (550829) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۵:۳۱
نتیجه حماقت حمله به سفارت انگلیس، توسط کسانی که نشانه و نماینده احساس مردم ایران معرفی شدند! (550833) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۶:۳۷
آقای الف : سر کیف هستی ، چرا مردم را سرکار گذاشتی ؟ عکس یک لحظه از یک جلسه حد اقل یک ساعته چه پیامی می تواند داشته باشد ؟ (550838) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۸:۱۵
شرایط 60/60 است. (550841) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۱۷:۰۵
از اینکه متاسفانه وزیری کم مایه و بیگانه با دیپلماسی چون صالحی بر سر کار است و مشایی حکم می راند برای کشورم افسوس می خورم (550860) (moderator7)
 
آفریده
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۲۵:۵۸
آنچه که در این عکس مشهود است، ضربه مهلکی است که آن حرکت بالا رفتن از دیوار، آن حرکتی که منشأش نامعلوم است بر اعتماد به نفس دولتمردان ما در مقابل غربی ها زده است. کاملاً معلوم است دست پاچه و مستأصل هستند. چکار کنند؟ اجازه بدهند خدای نکرده کشور درگیر یک جنگ دیگر بشود؟ با آن دوست موافقم که نوشته دلم برایشان می سوزد. حالا آقای لاریجانی بازهم شعار بدهد. البته که یک نماینده آسوده تر است تا یک وزیر. (550867) (moderator7)
 
عمید
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۵۶:۱۰
دوستان الف!
اصلا پرسیدن این سوال اشتباهه. ما وقتی اطلاعات کافی راجع به چیزی نداریم نباید قضاوت کنیم در موردش (ولا تقف ما لیس لک به علم).

خطاب به دوستانی که سریع از ضعف و ذلت حرف میزنن: شاید در لحظه عکس یکی از اعضای هیئت ایرانی چیز خنده داری گفته ولی هنوز مترجم آلمانیها براشون ترجمه نکرده که اونها هم بفهمن. لطفا اینقدر سریع قضاوت نکنید! (550899) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۰:۰۶:۰۱
سفیر آلمان : دولت بریتانیای کبیر به ما گفتن که شما به خاک اونها در کشورتون حمله کردین و حتی دقایقی کارمندان رو گروگان گرفتین .. ولی بعدا عقب نشینی کردین !

صالحی خطاب به تیم همراه: اینا جدا فکر می کنن اگه تصمیم حکومت این بود، ما اینا رو آزاد می کردیم و کمتر از آمریکایی ها خفتشون می دادیم .. شوخی دانشجوهای ما رو چقدر بزرگش کردن ها! (550905) (moderator7)
 
بی نشان
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۰:۱۹:۵۲
بابا زود قضاوت نکنید. این یک لحظه قبل از عکس العمل طرف مقابل است. احتمال دارد که گروه ایرانی یک نکته طنز آمیز گفته و خندیده اند اما این نکته هنوز برای طرف آلمانی ترجمه نشده است که آنها هم نیشخندی بزنند. اینقدر منفی نگاه نکنید. افراد دیپلماتیک کشورهای مختلف در خوش و بش های دور هم خیلی وقتها با خنده و بزله گویی با هم روبرو می شوند اما بیشتر در روابط شخصی نه در روابط بین کشورها. (550912) (moderator7)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۵:۲۰
بنظر من هم همینطوره، اگه دقت کنید سفیر ما(فرد سمت راست صالحی) هم در حال صحبت با طرف مقابله تا اونا رو در جریان بذاره.

درضمن اینکار الف هم حرفه ای نیست! (551475) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۰:۲۰:۱۹
بعنوان یک مدیر فروش با 12 سال سابقه کار :بنظر اینطور می آید که پس از حرکت نسنجیده اخیر هیئت ایرانی برای شکستن گارد طرف مقابل و کوتاه کردن و یا شاید پریدن از انتقادات طرف مقابل یک شیرین کاری انجام دهند، البته این وظیفه ظاهرا بر دوش آقای شیخ عطار می باشد، اگر عکسی از 5 ثانیه بعد داشته باشید احتمالا شیخ عطار خودرا به چیز دیگری مشغول کرده صالحی کمی جدیتر روبرو را نگاه می کند اما دوستانی که کنار صالحی هستند همچنان می خندند. البته اینها همه به شرطی است که عکس از ابتدا چلسه باشد (550913) (moderator7)
 
پوریا قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۰:۴۴:۰۴
با یک دیدن یک عکس قضاوت کردن کار احمقانه ای است. باید مقدمات و موخرات و کلمات و جملات ردو بدل شده را هم دید و شنید تا بشود قضاوت کرد. یک برداشت این است که ایران به قدرت خود مطمئن و هیچ ترس و نگرانی از غرب ندارد و هر کشوری بر علیه کشور ما شیطنت کند چوبش را می خورد و آلمان ها از این همه اعتماد به نفس و مقاومت و بر سر حرف حق خود ایستادن عصبانی و خشمگین است و ایرانی ها از اینکه می توانند تحقیر های گذشته آنان را با تحقیر کردنشان جبران کنند خوشحالند. (550923) (moderator7)
 
retired professor
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۰۹:۰۵
man hanclass ishan dar MIT boodam. Marde ba ghdratoi ast. zaf baraye oo mana nadarad. (550938) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۱۰:۰۲
نظرات همه دوستان متین و خوب بود ؛ نتیجه گیری بحث اینست که وزیر خارجه فعلی ایران ؛ جنم وزارت را ندارد و اشتباهی وزیر شده ؛ مشابه این آبرو ریزی را در قضیه عربستان هم تکرار کرد .
نکته دیگر اینکه ؛ دوستان عزیز در تصویر به چهره دیپلماتهای ایرانی دقت کنید !! فکر می کنید اگر یک روزی اینها دیپلمات نبودند الان به درد چه کاری غیر از دیپلمات بودن می خوردند ؟؟ (550939) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۱۳:۰۰
تصویر نشان می دهد که مذاکره به جای اینکه بین طرفین باشد در داخل تیم ایرانی جریان دارد. موضوع مذاکره داخلی هم احتمالا جوکی است که در مسیر رسیدن به جلسه تعریف شده اما هیات بعد از ورود به محل جلسه متوجه معنای آن شده و حالا تازه دارند می خندند. هیات آلمانی هم چون از جوک سر در نیاورده اند قیافه جدی و گرفته ای دارند اما بعد از جلسه و کنفرانس مطبوعاتی که صالحی با سرافکندگی قول داد اتفاقات سفارت انگلیس دیگر تکرار نشود هم به جوک می خندند هم به وضع آشفته ما که منافع ملی کشورمان بازیچه دست چند تا آدم نادان شده است.
نتیجه گیری: آقای دکتر ولایتی زمانی در یک مصاحبه گفتند که در دوره جنگ به اندازه ای با میتران دوست شده بودند که گفته بود هر وقت به اروپا آمدی به دیدن من بیا. در ادامه ایشان می گفتند که هر وقت وزارت خارجه بالاخره بابی برای تامین منافع ملی می گشود عده ای در داخل آن چنان اخلالی ایجاد می کردند که همه چیز برعکس می شد و کار به آنجا کشید که فرانسه کاملا به حامی عراق تبدیل شد. با این همه دوست نادان چه نیازی به دشمن داریم؟ (550942) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۲۷:۲۱
ایرانی ها مردمان شاد و المانی ها روبتیک و جدی هستند (550953) (moderator7)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۸:۵۵
ببخشیدا. همین وستروله وقتی اومده بود ایران که یه چیزی یا یه کسایی رو ببره عکساش هست که نیشش خوب هم باز بود. هر کس مطابق موضع خودش ادا درمیاره دیگه (551533) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۲۸:۴۳
در نهایت ادب باید بگویم یک نوع معذرت خواهی همراه با چند کلمه دیگر که نمیشه اینجا نوشت و اون طرف هم پیش خودشون میگن چرا آدم کند کاری که باز آرد پشیمانی. (550955) (moderator7)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۳۱:۱۴
ببینید این عکس فقط یک لحظه هست. ممکنه یکی از طرفین ایرانی شوخی کرده باشه که ایرانی ها خندیدند اما هنوز به المانی ترجمه نشده تا طرف مقابل هم بخنده!! این همه تفسیر هم نداره. این یک فیلم نیست یک عکسه!! رفتارهای اقای صالحی هم عموما از نگاه غربی ها معقول!! و این هم به دلیل این که ایشون در غرب تحصیل کرده و با فرهنگ اینها اشناست!! اشتباه اونجاست که ما با دیدن یک هزارم ثانیه از یک جلسه چند ساعته در مورد اون قضاوت کنیم!! (550958) (moderator7)
 
nooshin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۳۶:۱۹
اگر به طرف المانی با دقت نگاه کنیم متوجه میشیم که اونا علاوه بر اینکه کاملا از لحاظ قد و قواره هماندازه هستند ورنج سنی اونا نسبت به طرف ایرانی کمتر هست و نظم ودیسسیپلین معروف المانی هم در نوع نشستن ونگاه کردنشون به چشم میخوره متوجه یه نکته ظریف میشیم واون اینکه هر چهار نفر دستها شون رو به حالت بسته روی هم گذاشتن و برعکس طرف ایرانی اصلا از کاغذ و دفتر خبری نیست .من فکر میکنم این حالت نشانه یه جور به اتمام بردن چیزی هست که انگار زیاد ازنحوه انجامش راضی نبوده باشی تقریبا مثل یه جور واگذار کردن امتیاز در حالیکه دیپلماتهای غربی کمتر به امتیاز دادن شهرت دارن حالا اگه طرف ایرانی امتیازی هم نگرفته باشه لبخندهای پهن دیپلماتهای ما واون دستهای کاملا باز اقای دیپلمات کنار اقای صالحی نشان از رضایت کامل گروه ایرانی داره .برعکس طرف المانی که کاملا معلومه دارن به زحمت یه لبخند کوچولو تحویل میدن (550964) (moderator7)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۱:۴۳:۲۳
این جدا بی انصافیست که یک عکس که فقط در یک لحظه گرفته شده را در معرض قضاوت قرار دهید. تحلیل من از این عکس این است که "الف" دنبال هر بهانه ایست تا از دولت آتو بگیرد. متاسفم (550971) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۲:۲۵:۰۸
کامنت ها را که می خوانیم از عکس جالب تر است: خود کم بینی و "مرغ همسایه غاز است" در کامنتها برای هر ایرانی حقیقی آزار دهنده است. (551018) (moderator7)
 
مهگانه
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۰۱:۰۵:۴۹
بله و به نظر منهم عقده خودکم بینی در اکثریت کامنتها موج می زند امام راحل می گفت ما باید خودمان را باور کنیم اینجاست که معنی میده ها (553520) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۲:۳۴:۵۸
از وضعیت موجود در عکس با توجه به چهره طرف ایرانی و مترجم مشخص است که مطلبی از طرف وزیر خارجه ایرانی خطاب به المانی ها بیان شده و توسط مترجم در حال ترجمه است
المانی ها به مترجم توجه دارند تا بفهمند صالحی چی گفت و احتمالا تا لحظه ای دیگر پس از درک معنی خواهند خندید !! اما هیات ایرانی همراه وزیر چون فارسی بلد هستند احتیاجی به مترجم ندارند پیشاپیش نیششان تا بنا گوش باز شده و منتظر همراهی المانی ها با خودشان هستند تا مجلس شادتر شود خصوصا دو نفر سمت چپ صالحی !!!
به لباسهای نامناسب مترجم و دیپلماتهای ایران توجه کنید . (551025) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۲:۳۷:۲۶
طرف ایرانی میخواهد برساند با خنده در گروه ما رونق اگر نیست صفا هست (551026) (moderator7)
 
محمد از آلمان
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۲:۵۵:۳۰
در دیدارهای دیپلماتیک معمولا هرطرف به زبان مادری خود سخن میگوید و مترجم ترجمه میکند، این عکس درحالی گرفته شده که جناب شیخ عطار (سفیر ج.ا.ا) مطلبی را بیان میکند که همراه با مزاح است و ایرانیها حرف ایشان را فهمیده و خندیده اند ولی مترجم هنوز برای طرف آلمانی ترجمه نکرده است.
اگر عکس چند لحظه بعد منتشر شود طرف آلمانی نیز لبخند به لب دارد.
درخصوص مایعات هم به یقین هیچکدام دارای مسکرات نیست.
محمد از آلمان (551028) (moderator7)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۳:۳۳:۴۷
سهم ما از وزیر خارجه، شنیدن تهدیدها و ژست‌های مقتدارنه در برابر غربیان، سهم غربیان از وزیر خارجه، گل و بلبل و تصدقت برم! (551035) (moderator7)
 
عباس
China
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۴:۳۴:۲۴
بسيار واضح است كه هيات ايرانى در يك اقدام هماهنگ و جلوى دوربين تصميم گرفتند بخندند كه جو جلسه را صميمى جلوه دهند حال انكه هيات المانى با نگاههاى عبوس و معنا دار به حركت كاملا مصنوعى هيات ايران مى نگرند . اصولا سياست خارجى اقاى احمدى نژاد بر اساس " در داخل شعار عزت بده و در مذاكرات امتياز بده " استوار است . متاسفم (551039) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۵:۲۸:۲۱
صالحی کار اشتباهی کرده است که لبخند زده. باید با اخم و عصبانیت شروع می کرد و با درگیری فیزیکی و تخریب به پایان می برد که نشانگر صلابت جمهوری اسلامی در بین الملل باشد. آخر آدم به کسی باید لبخند بزند؟ (551042) (moderator22)
 
محمد
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۵:۳۱:۰۹
این عکس نشان می دهد وزری که فکر می کند یک دیپلمات ارشد همیشه در حال خندیدن است بدرد سیاست خارجی نیم خورد (551043) (moderator22)
 
پریسا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۶:۰۶:۲۷
شما را به همین عاشورای حسینی قسم میدهم نظر مرا منتشر کنید چون بسیار عصبانی هستم از رفتار ایشان و بیش از عصبانی بودن به غرور ملی ام شدیدا بر خورده .من حتی نظر دیگر هموطنان را نخواندم هنوز بعد از نوشتن این نظر خودم انها را خواهم خواند تا بدانم این من بودم که چنین حس کردم یا دیگران هم حالی چون من داشتند . من زمانیکه در پرس تی وی این جلسه را دیدم انگار با پتک بر سرم کوفتند ایشان از خوشحالی انچنان بی جا و بی مورد می خندیدند که من در حیرت بودم این خوشحالی توصیف نا پذیر برای چیست و بد تر از همه تمام کسانی که ان طرف میز مقابل ایشان نشسته بودند مانند بخت النصر و غیر دوستانه با ایشان و بقیه رفتار میکردند ولی ایشان هی می خندید کمی دهان فرو می بست و دوباره باز هم بی جهت می خندید حتی زمانیکه با رفتار جدی و سرد طرفهای مقابل مواجه بود اینجا بود که غرور ملی من جریحه دار شد و حقیقتا عصبانی شدم .این چگونه رفتاری است مگر طرفهای مقابل با ایشان دوستانه بودند که ایشان فقط خنده میکردند ایشان تحت عنوان یک ایرانی میتواند در هر شرایطی با هر کسی انقدر که دوست دارد به خندد ولی نه زمانی که کشور سرفراز و ملت دلیر ایران را نمایندگی میکند ایشان همه ما را حقیقتا سر افکنده کردند . از شما بی نهایت سپاسگزار که این موضوع از دیدتیز بین تان نا دیده نماند دوباره تمنا دارم این نظر من را منتشر کنید تا ایشان بدانند احساس ما را .نماینده ایران باید وقار و متانت کشور اصیل و پر غرور ایران حفظ نماید . (551047) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۶:۰۹:۴۲
اقای علیرضا این عکس یک لحظه نیست ما کلی از جلسه را دیدیم ایشان تمام مدت وزیر امور خارجه خندان بودند و ما بی انصاف نیستیم .حیثیت ایران در میان است .کاش فیلم انرا ببینید (551048) (moderator22)
 
hossien
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۷:۴۹:۱۰
ما در وزارت امور خارجه و در روابط خارجي خود بشدت ضعيفيم با اين همه تغيير نتونستيم يه ادم قدر در راس امور خارجه داشته باشيم وسياستهاي خارجي ما با سياستهاي اعلام شده داخلي متناقض هستند ما شعارهامون قط واسه مردم داخل كشوره اون ور مرزامون جورديگه اي عمل ميكنيم (551062) (moderator22)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۷:۵۰:۰۱
لبخند یک شخص در یک جمعی که بقیه دل خوشی از او نداشته باشن نشانه نوعی قدرت و برتری نسبت به سایرین بوده و به نحوی شجاعت فرد را اعلام می کند. (551063) (moderator22)
 
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۱۱:۳۴
به نظرم به اين عكس از دو ديدگاه مي توان نگاه كرد :
نگاه اول : زيركي ، سياست و دقت نظر هيأت آلماني در برابر ساده انگاري و سرسري گرفتن امور از طرف هيأت كشورمان ( انگاره انگار كه همين آلماني ها يكي دو هفته پيش شمشير را براي ما از رو بسته بودند . )

نگاه دوم : اشراف هيأت ايراني بر جريان جلسه كه از لبخند پيروزمندانه ي آنها آشكار است و در مقابل چهره ي گرفته و مبهوت هيأت آلماني كه به نظر مي آيد حسابي كم آورده اند .

البته شرط اصلي در دنياي سياست اين است كه همواره نيمه ي خالي ليوان را بينيم و نسبت به امور بدبين باشيم ، حتي اگر آن را در ظاهر نشان ندهيم . (551077) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۱۴:۵۴
کم کم دیگه باید بفهمیم که چه بلایی بر سر ممکتمون آمده و از کجاها ضربه می خوریم (551082) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۱۹:۳۶
در عرف ديپلماتيك رعايت آداب وسنن طرف مقابل پسنديده است.به آلمانيها گفتند امروز تو ايران تاسوعا است. جدي باشيد شايد اگه لبخند بزنيد به طرف مقابل بر ميخوره. ولي ظاهراً تقويم طرف ايراني وميلادي داشته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (551084) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۸:۲۸:۵۸
طرف آلماني ميگه جلسه در خصوص برخي مشكلات ميان اتحاديه اروپا و ايران است.
صالحي ميگه پ ن پ ميخواستي در خصوص شام ديشب باشه و هيات ايراني ميخنده. آلماني هاي عقب مانده كه پ ن پ ندارند (551091) (moderator22)
 
علیرضا
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۰۳:۱۸
کار شما هم کم خنده دار نیستا ...
یه عکس گذاشتین ...میخواین ما تحلیل کنیم ...!!
این جماعت کذا و کذا هم که تحلیل ها رو ترکوندن !
یکی میگه "اونا عصبانین " یکی میگه " اونا ترسیدن " ...ایرادی هم نمیشه گرفت..
از این عکس چیز بیشتری درنمیاد ...ولی جدا هدف شما چیه ؟!!!! (551130) (moderator22)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۱۱:۵۰
زدي به اين طرف صورتم خواهش مي كنم بزن اين طرف صورتم . (551144) (moderator22)
 
Japan
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۲۴:۱۵
یک عکس برای قضاوت درست کافی نیست (551159) (moderator22)
 
پریسا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۲:۴۷
اقای عزیز الف یک سایت است شبکه تلویزیونی نیست که فیلم انرا کامل نشان دهد پرس تی وی فیلم انرا نشان داد تمام مدت ایشان بی جهت می خندیدند مراجعه کنید به ارشیو پرس تی وی شاید انجا بتوانید فیلم انرا ببینید (551352) (moderator22)
 
مودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۲۸:۱۷
با سلام

البته عکس خوبی نیست و تازه اگر هم بخواهیم با دید مثبت نگاه کنیم میتوان گفت که این خنده ها زست دیپلماتیک بوده است .اما کاش این این آقایان مذاکره را از آقای جلیلی دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی بیاموزند که تاکنون چندین بار حال اعضای پنج به علاوه یک را گرفته است به خصوص بعد از شهادت دکتر علی محمدی که عکس این شهید بزرگوار را هم در روی میز خود گذاشت و جلسه مذاکره را به جلسه محاکمه اروپاییهای همیشه متکبر تبدیل کرد. البته یک چیز را نباید ندیده گرفت وآن هم احتمال شیطنت رسانه ای در انتشار این عکس است واز طرفی یک دیپلمات ورزیده باید بداند که از لحظه ایکه در یک جلسه حضور می یابد تا لحظه خروج زیر ذره بین رسانه هاست و کوچکترین حرکاتش میتواند سوژه آنها شود (551164) (moderator22)
 
شاداب پور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۲۸:۱۹
با اين عكس ياد آقاي كفاشيان ( شادابيان ) رييس فدراسيون فوتبال ميوفتم كه انگار نه انگار تيمهاي فوتبال ما اوت شدند رفت پي كارش. (551165) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۲۹:۳۶
شايد داره طرف آلماني رو مسخره ميكنه و اونها ناراحت شدن و اخم كردن (551166) (moderator22)
 
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۰:۲۶
متاسفانه نوع نگاه آلماني ها حكايت از نگاه {..........} دارد و بس در مجلسي كه فضا اينقدر سنگين بوده و آنهم در سطح ديپلماتيك خنده و شوخي جايز نيست آقاي وزير !!!!! (551169) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۸:۱۳
ای کاش صرفاً زمانیکه در داخل کشور صحبت میکنیم و جلوی دوربینهای زنده تلویزیونی حرف میزنیم و صلابت بخرج میدهیم در خارج از کشور که میرویم ودر مذاکرات بدون دروربین شرکت میکنیم همان صلابت راداشته باشیم (551177) (moderator22)
 
دوست
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۱:۰۹
سلام . اگر واقعا بدون هیچ منظوری خنده می کند. ویا تمسخر باش . فرهنگ کشورمان را پایین اورده است (551182) (moderator22)
 
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۶:۳۲
ما میخندیم تا طرف آلمانی یه وقت فکر نکنه ما ایرانی ها عبوس و خجالتی هستیم در مقابل اشغال سفارتی، اخراج دیپلماتی. قدرت ایران باید هویج را در این صحنه به رخ آلمانها بکشه تا یه وقت فکر نکنن بعد از هیتلر آدم شدن. غضنفر جان ایران ما هر وقت بخواد میخنده و در جای خودش هم حال میگیره اونم دو آتشه (551188) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۹:۳۰
واقعا عالی بود هیئت ایرانی خیلی مقتدرانه روبروی هیئت المانی نشسته بود وا
قعا درود (551192) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۵۲:۵۹
خداوند آناني را كه ايران و ايراني را ذليل كرده و ذليل مي كنند و دروغ تحميل مردم مي دهند ذليل و در اين دنيا و عقبي رسوا كند به حق حسين ابن علي عليه السلام و به حرمت محرم. (551198) (moderator22)
 
رضا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۰۸:۲۶
البته با یک عکس نمی شود قضاوت کرد و اینکار اخلاقاً درست نیست. ولی عملکردها نشان می دهد وزارت امور خارجه ما از هم پاشیده و بی در و پیکر شده است. (551209) (moderator22)
 
امیر سردشتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۵:۱۲
با یک لحظه خندیدن استراتژی مشخص نمی شود شاید در آن لحظه ملاحت ایرانی که برای اهالی غرب ناشناخته و شاید موهن تلقی شود تاب متانت را از سران دیپلماسی ربوده ولی طبق معمول آنچه در دیگ است به کمچه(قاشق) میآید و طبق معمول چند سال اخیر بوی آن بعدا" در می آید...خب ببینیم آینده دست آوردشان را... (551218) (moderator22)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۶:۱۵
چه برداشتهاي جالبي
خيلي جالبه که هيچ کس از ناراحتي ژرمن ها که شايد از عدم موفقيت در اجلاس ناراحت باشند صحبتي نکرده و اکثراً ناجوانمردانه به دولت و وزارت خارجه تاخته اند.
من هم با مواضع فعلي احمدي نژاد مشکل دارم اما اتهام زني توسط يک عکس کار درستي نيست (551220) (moderator22)
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۵:۰۵
سلام

آخه ناراحتی آنها چه سودی برای ما دارد یا تا حالا داشته یا خواهد داشت ؟!!

برادر جان باید به فکر حفظ منابع و منافع ملی خودمان باشیم ، آیا میدانیم در پشت پرده این عکس آقای صالحی چطور آنها را خشنود و راضی خواهد کرد تا اخمهایشان باز شود ؟!!! (551284) (moderator22)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۰:۰۲
آقای صالحی در بساری از رفتارهاش مشکل دارد و این عکس هم یکی از این مشکلات است ، ایشان چندی پیش بعد از انتخابش به عنوان وزیر به یکی از کشورهای کوچک حوزه خلیج همیشه فارس رفته بود ، نحوه نشستن ایشان که پاهاهی خود را جمع کرده و با دستهای خود داشت بازی میکرد و طرف مقابل با تکبر و غرور و شاید هم تمسخر نظاره میکرد، اینجا غرور هر ایرانی جریحه دار شد
تیپ و قیافه وزیر امور خارجه هرکشوری باید جدی و متین وبا وقار باشد و باز در همین دیدار در حالی که ایشان به وزیر امور خارجه آلمان دست داده و خبرنگاران مشغول عکس گرفتن هستند ، آقای صالحی یک ریز دارد میخندد در حالی که طرف مقابل یک جورهای عذاب میکشد.
آقای متکی هم همیشه لبخند داشت ولی لبخندهای ایشان جدی و حساب شده بود .
ترا بخدا یک کمی به آقای صالحی آموزش بدید (551222) (moderator22)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۳:۲۱
اصولا به نظر مي رسد دولت اخير ايران همه چيز را حتي سياست و ديپلماسي خارجي و سياست و پلتيك را بچه بازي فرض كرده كلا در همه رفتارها و سخنانشان مشهود است . متاسفانه اقدامات اخير ايران و حتي حمله به سفارت نيز از نظر بيشتر مردم محكوم بود.و {.......} (551227) (moderator22)
 
اسد
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۴:۴۷
هیئت ایرانی چی فکر کردن؟ آیا حمله و اشغال سفارت یه کشور که در واقع حمله و اشغال خاک یک کشور است را میتوان با این خنده های نمادین از دل طرفین درآورد. و چنین وانمود کنید که زیاد مهم نبوده و دیگر هم تکرار نمیشود.

آخه برادر های من" چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی". (551230) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۶:۲۶
عزیز برادر طرف آلمانیه چه ربطی به انگلیس داره که شما داری بخاطر رفتار کس دیگری از آلمانیها هم خجالت میکشی چقدر حضرت عالی از مهمانانمان دفاع میکنید (551552) (moderator22)
 
علويجه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۶:۴۸
بنام خدا هرچهارنفر باهم مي خندند اين يك استرا تژي ازقبل هماهنگ شده است
بايد رفتار امام راحل رابا بعضي نمايندگان غربي بيادبياوريم (551234) (moderator22)
 
خسرو
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۵:۲۴
با چه زبانی باید گفت که آقا جون شما رو چه به سیاست. تو را به خدا بگذارید کسی بیاد که کارش رو بلده. (551298) (moderator22)
 
عمید.ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۲۱:۵۳
بابا تورو به خدا اینقدر زود قضاوت نکنید
به خدا من طرفدار این جریان نیستم اما انصاف را هم رعایت کنید.
یک درصد احتمال بدین شاید شیطنت عکاس بوده باشه همنطور که نمونه های دیگر ازا ین مسائل زیاد هست. (551327) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۶:۲۳
با سلام
شما نیاز نیست به شکل صورت لبخند یا عبوس بودن توجه کنید تنها به طرز نشستن و نحوه ی قرار دادن دست ها برروی هم دقت کنید.
المانیها صاف و شق و رق نشسته اند و لبخندی که مبنای عرف دیپلماتیک هست میزنند ولی ایرانیها خمیده و دست سفیر ایران در آلمان را نگاه کنید.
متاسفانه وقتی ادمهای کوتاه قد و درس نخوانده به وزارت خارجه باز شود بهتر از این نمیشود. (551357) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۴۲:۵۹
با وجود اینکه دل خوشی از خاتمی ندارم اما اگر وزیر خارجه ی ایشان هم همین خنده را کرده بود و سیاست خارجه کشورمان در جهان تضعیف شده بود (که شده بود) و نتیجه ی ساستهایمان جز خواری نبود ولی با تمام اینها هیچگاه دولت کشورم را تمسخر نمی کردم و اینقدر به کشورم ذلت نسبت نمیدادم...
متاسفم برای آنهایی که اینقدر خودمان را کوچک می بینند و دشمنان کثیفمان را بزرگ و عاقل و کاردان...
اف بر شما که به خدا قسم اگر زمان امام راحل بودید امام را تنها می گذاشتید و به نوکری امریکا افتخار می کردید. چرا که امریکای اول انقلاب از الآن قویتر و جمهوری اسلامی امان از الآن ضعیفتر بود... (551368) (moderator22)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۷:۴۷
این عکس به طور کامل نشان از دوری طرف ایرانی از عقل و منطق دارد. چون حالت های طرف آلمانی نشان می دهد که وقت خنده و شوخی نیست. به نظر من بیشتر مدیران ما همین وضعیت را دارند و این امر موجب ضعف های بسیار و مدیریتی در تمام سطوح کشور شده است. (551390) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۷:۰۸
ما که خبر نداریم اونجا چه اتفاقی افتاده که فقط فارسی زبانها دارند میخندند.اما چیزی که واضح هست آلمانها معروفند به مردمانی بسیار خشک ، که در تمام اروپا مشهور به جدی و خشک بودن هستند.اینو از کسی بپرسید که کمی با زبان آلمانی آشنایی داشته باشه ولی در عوض فرانسوی ها بسیار شیرین صحبت و شنگول هستند .بنابراین نمی تونیم بگیم که وزیر ایرانی داره لودگی در میاره و آلمانی ها جدی هستند.در مجمع این دوستانی که نظراتشون رو اعلام کردند اصلا به خود عکس توجه نمی کنن و کامنت هاشون رو بر اساس حب و بغضی که دارند نوشتند. (551402) (moderator22)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۴:۱۷
البته گفتنیها رادیگران گفتند وزیر خارجه بالبخند خود کوچکی را دربرابر وزیر خارجه آلمان که قیافه عبوس بخود گرفته را نشان میدهد سیاست مداران ایران بایستی در برابر دشمن عزتمندانه رفتار کند (551415) (moderator22)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۱:۲۴
نگاه آلمانیها معنای بدی دارد... (551438) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۵:۱۷
آلمانیها از خودشون می پرسند :
اینها به ما می خندند یا به خودشون !!!!! (551446) (moderator22)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۱:۴۳
از کمال خرازی پرسیدن شما چرا اینقدر عبوس و اخمویی. گفت گاهی یه خنده ی بی مورد می تونه مناسبات یک کشور با کشور دیگه رو عوض کنه. وزیر امور خارجه لبخندش هم باید معنا داشته باشه. (551469) (moderator22)
 
k
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۵:۵۷
به نظر من اول باید وزارت خارجه کشور عزیزمان تسخیر می شد و سپس سفارت انگلیس.
متاسفانه عکس فوق بیانگر انزجار جهانی از ایران و ایرانیان است آن هم توسط یکی از بزرگترین کشورهای نژادپرست جهان (551477) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۲:۱۴
ببخشید دوست عزیز کجای این عکس چنین برداشت عصبی از آن را برای شما بوجود آورده انزجار جهانی از ایران وایرانیان؟؟؟؟؟ (551543) (moderator22)
 
رحمان
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۹:۱۲
دوستان عزیز و سایت الف محترم
اینکه بر اساس یک عکس بخواهیم در حادثه ای را که نمی دانیم در بطن آن چه گذشته است تحلیل کنیم و وقت و انرژی صد ها نفر را صرف تحلیل عکسی که فقط یک لحظه خاص را نشان می دهد بنماییم اساسا خالی از منطق و دور از انصاف است
ای کاش بجای تحلیل عکس نتایج یا مشروح مذاکرات را منتشر می نمودید و نظرات در مورد عملکرد تیم ایرانی بر اساس خروجی این جلسه می بود. (551480) (moderator22)
 
مقداد
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۹:۱۹
اگردرمجالسی مانند عکس بالا که طرفین ازدوملیت وزبان هستند ،شرکت کرده باشید،برایتان این خنده وآن جدیت کاملا معمولی است چرا که مثلا سفیرایران شوخی بامزه ای کرده وطرف ایرانی بخندیده اند ولی هنوزمترجم برای طرف آلمانی ترجمه نکرده است تا اونهاهم بخندند .
تصویرذهنی بسیاری ازعزیزانی که کامنت گذاشته اند خیلی دورازواقعیات وحقائق اینگونه جلسات است واقدام سایت الف ،باعرض معذرت عوام فریبی است. (551496) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۸:۳۴
باسمه تعالی
این نظر یا نظیرش چندین بار تکرار شده. بعضی هم می گویند روی یک عکس نمی توان قضاوت کرد .ذکر این نکات را لازم می بینم.
1- تک تک حرکات ورفتار مسئولین زیر نظر دیگران است وهمین امراست که مسئولیت آنها را بسیار بالا می برد.
2- تصور می فرمائید این عکس را بدون جهت مسئولین جراید ورسانه های خارجی انتخاب می کنند؟
3- وقتی آقای متکی بدون دلیل یا حداقل دلیلی که در معرض اطلاعات عموم قرار گیرد کنار گذاشته می شوند وجناب دکتر صالحی _گرچه ایشان فردی دانشمند وعلمی است وحضرت آیت الله جوادی آملی هم در دیدار با ایشان به ادامه کار مطالعات علمی تاکید می فرمایند_ انتخاب می شوند وبعضی فشارهای گروه انحرافی برایشان وارد می شود .شایدانتظار از ایشان بیش از این شاید توقع زیادی است. (551554) (moderator22)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۴:۴۴
تداعی کننده سخن زیبای شهید بهشتی:از دست ما عصبانی باشید واز این عصبانیت بمیرید. (551503) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۷:۵۸
بنظرم مقامات ایرانی در یک بازی دیپلماتیک برنده شده باشند و آلمان شکست خورده حالا موضوع چی بوده والله اعلم. (551511) (moderator22)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۴:۱۰
سیاست خارجی اصولگرایان به زیان منافع ملی و منافع مردم است. این در 6 سال گذشته اثبات شده است. (551525) (moderator22)
 
امیر
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۶:۵۰
خرازی گفتی جمله ای به یاد ماندنی از ایشان را در زمان دولت اصلاحات (=آزادی در لوای قانون)‌ شما نقل کنم :
"انهایی که دموکراسی ما را به دیکتاتوری تعبیر کرده اند در واقع خودشان را مسخره کرده اند"
شاید آقای دکتر صالحی یاد این جمله تاریخی افتاده و می خندد. (551530) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۹:۰۰
بعضی کامنتهارو خوندم واز بین همانها میشود به میزان اطلاعات ما کاربران این سایت از مسائل سیاست خارجی تا حدی پی برد اما مسئله اساسی این است که ما شاید اقشار بسیار مطلعی از ارتباطات بین المللی نباشیم توقعاتمان هم در حدهمین آگاهی هاست اما سایت الف بعنوان سایت یک نماینده اتفاقا دقیق ومنتقد جدا این پردازش به چنین موضوعاتی رادر شان خود میداند...دردنیای ارتباطات واطلاعات با نگاه اسلامی ما حق نداریم موضوعات فرعی را اصلی کرده ومردم را باسطحی نگری مشغول کنیم بجای اینکه عکسی آن هم بدون اطلاع از آنچه در جلسه میگذرد به قضاوت مردم بگذاریم بهتر نیست مثلا فرارداد کرسنت و....را با دقت وتوسط کارشناسان نه عوام بررسی کنید ویا آثار هدفمندی یارانه ها را موشکافی کنید ....اگر تشکلها قبلا به بررسی دقیق اشکالات سیاست ویا رفتارهای وزارت خارجه ما می پرداختندالان باسم یک حرکت انقلابی مجبور بدادن خسارت نبودیم میتوانستیم با برنامه مناسبتری وبا نام درخواستهای مردمی سفارت را تعطیل کنیم تا وضع حقوقی باغ قلهک ونوع روابط با انگلیس معلوم شود البته این مطلب رو من برای مسئولین سایت گذاشتم وامیدوارم اونها بخونندش (551534) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۲:۵۰
مطالب حضرتعالی متین ؛ ولی از نگاه رفتار حرفه ای ؛ هر کس باید رفتار و نوع پوشش طرز صحبت کردنش متناسب با شغل و هم شان آن مقام باشد مثلا یک قاضی یا وکیل دادگستری در طرز رفتار و لباس پوشیدن و طرز صحبت کردن و خیلی مسائل دیگر حتی ورود به برخی مکانها و ارتباط با افراد مختلف ملزم به مراعات اصول بسیار زیادی هستند و تابع یک نظامنامه مخصوص هستند تا شان حرفه ای خود را مخدوش نکنند
به طریق اولی در وزارت خارجه و در یک شغل دیپلماتیک و یک جلسه رسمی مهم علاوه بر رعایت پوشش و طرز رفتار ؛ مامور یا هیات دیپلماتیک مربوطه نباید مثل اقایان حضرات خودشان را روی میز مذاکره ولو کنند و هرهر و کرکر راه بیاندازند اتفاقا این عکس یک تخلف را ثبت کرده و مستوجب تعقیب انتظامی است
این همه لودگی در مقابل هیات سیاسی مغرور طرف مقابل بی معنی است این آقایون باید مثل کوه محکم و با وقار و جدی می نشستند و حداقل یک ساعت خودشان را کنترل می کردند تا نیششان بیخودی باز نشود بعد از جلسه در محل اقامت هر کاری دلشان میخواست می کردند . (551779) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۸:۴۱
در فیلم ملاقات این دو هم همین وضع دیده شد . صالحی از موضع ضعف می خندد تا در قضیه حمله به سفارت مورد بخشش قرار گیرد و طرف مقابل با انزجار برخورد می کند . باعث خجالت بود . چون چنین کارهایی چیزی را عوض نمی کند . (551568) (moderator22)
 
Asad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۳:۱۰
به نام خدا
به نظر من می توان تا حدود زیادی درمورد این عکس قضاوت کرد. این طرز رفتار از طرف ایرانی برازنده نیست. چون در جاهای لازم باید با جدیت سخن گفت. اما این جا چنین نیست. مثل این که برای ماها در وقت کار و جدیت، خنده بیشتر مزه می دهد! (551638) (moderator22)
 
ناشناس ریز بین
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۳:۰۱
نمایش فقط یک تصویر از از یک ملاقات چند دقیقه و یا چند ساعتی نمی توانی بیان نگر برداشتی درست و منطقی باشد مگر اینکه اهدافی دگی در نظر باشد
با تشکر (551666) (moderator22)
 
سعید علیپور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۲:۵۹
این امر سادگی وزیر امور خارجه را نشان میدهد
جانبازان شیمیایی ما هنوز از جفای دولت آلمان در رنجند. (551688) (moderator22)
 
مهدی
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۷:۳۷
آقا چرا فقط منفی فکر می کنید؟
طرف آلمانی یک درخواست پر مدعا داشته که آقای صالحی هم خندشون گرفته و این یعنی اعتماد به نفس. همین (551698) (moderator22)
 
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۳:۰۰
میدونید چیه ؟

حالا اگر این دیدار زمان خاتمی انجام میشد بیا ببین بعضی ها چه غوغایی به پا

میکردند...

الان چی شده ساکت شدی آقای عبا...؟

کساییکه گشتند یه فیلم پیدا کردند که بله اقای خاتمی تو ایتالیا با یه خبرنگار

بد حجاب (دامن کوتاه) مصاحبه کرده بیا ببین چه سروصدایی کردند

چرا الان ساکت شدن؟ می دونید چرا چون الان به مصلحت !نیست به مصلحت

جیبشون نیست سربسته گفتم چون اگه می خواستم روضه مکشوفه بخونم مطمئنا

یا سانسر میشدم ویا توسط برادران پیگری میشدم (551742) (moderator22)
 
ملکی
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۰:۵۴:۵۴
با عرض پوزش آقای خاتمی با خانمی که مصاحبه کرد دامن کوتاه نبود ...بود البته ناگفته نماند با یکی از خانم ها هم دست داد (553641) (moderator19)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۷:۱۲
خنده تلخ من از گریه غم انگیزتراست!!!!شایدهم خنده بز هر درد بیدرمان(ریاست مالوف)دواست!!! (551760) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۸:۰۱
به یاد ضرب المثل
هرآنچه بگندد نمکش میزنند وای به وقتی که بگندد نمک

افتادم (551775) (moderator22)
 
امید
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۸:۰۲
منظور اینه
همه چی آروم من چقدر خوشحالم ! (551776) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۳:۰۴
اولا اگر دوستان دقت داشته باشند وزیر خارجه آلمان که روبروی صالحی قرار داره در حال لبخند زدن است وتصاویر تلویزیونی نیز این را نشان میدهد. ثانیا در پاسخ به دوست عزیزی که از سیاست دولت خاتمی دفاع کرده باید بگم شما دیگه چرا؟ تا کنون از خود نپرسیده اید منظور مقام معظم رهبری از شاه سلطان حسین چه کسی بوده؟ قرارداد ترکمانچای 2 در کاخ سعدآباد یادتان رفته؟ توقف کامل فعالیتهای هسته ای، محور شرارت شدن ایران ودهها گونه موارد تحقیر آمیز دیگر
در دولت خاتمی یادتان رفته؟ واقعا عجیب است. (551962) (moderator22)
 
hadi
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۳:۴۵
حضرت علی (ع) می فرماید
تکبر در مقابل انسان متکبر عین ثواب است
به نظر من دیپلماتهای کشور ما باید کمی جدی تر می بودند (551977) (moderator22)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۲۳:۰۳:۳۶
با سلام
حتماً انتظار دارین اخم کند؟!
فقط معنیش اینه که دیدار خوبی بوده و باید امیدوار باشیم آلمان حساب خودشو از آمریکا و انگلیس جدا کنه اینقدر نماینده ملت خودتونو تحقیر نکنین اگه شما این کار را بکنین از خارجی ها چه انتظاری میره!!! (552251) (moderator22)
 
mihan
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۰۴:۳۳:۵۹
به نظر من ایران به عنوان امضاء کننده کنوانسیون وین، در تضمین امنیت و ایمنی دیپلمات های خارجی و عمل به تعهدات بین المللی خود ناموفق بوده است.
صالحی, وزیر امور خارجه لبخندش از موضع ضعف هم باید معنا داشته باشه. (552437) (moderator22)
 
رضا حسن زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۱:۵۲:۲۹
به نظر من وزیر خارجه از موضع قدرت وعزت حرف میزنند وبه همتای المانی اش می فهماند که بر خلاف جنجالسازی اروپا علیه ایران ارامش در ایران عزیز برقراره وخورده فرمایشات انها اصلا در ایران شنونده ای ندارد واین برتری روحی تداعی کننده صلابت واقتدار ایران است که تاثیر بسزایی در افکار عمومی اروپا نسبت به ایران دارد.افرین بر وزیر باهوشی مثل صالحی (552703) (moderator22)
 
جواد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۲:۵۹:۳۹
نشان دهنده روحیه بشاش جوامع جهان سومی و شخص دانشمن آقای صالحی و خوشحالی از پیروزهای ایران اسلامی و عصبانیت هیات آلمانی از لجاجت و صبر ایرانی ها. همین الکی گیر ندید همیشه هم نباید غضنفر بود و گل به خودی زد الف جان. (552804) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۷:۱۴:۱۸
به نام خدا.در یه لحظه خاص یه خبرنگار خاص(به اصطلاح)یه عکس خاص گرفته!
واقعا خجالت داره که اینطوری قضاوت می کنیم.سایت الف هم خجالت بکشه به خاطر این خبر های بی مورد.جالب است میگه برداشت هاتون را در اختیار دیگران قرار بدید.امیدوارم هدف رضای خدا باشه. (553096) (moderator19)
 
مصطفی
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۸:۳۵:۴۴
از یک فریم عکس نمی توان برداشتی نزدیک به واقعیت داشت
ولی با شناختی که در این چند وقت از آقای صالحی پیدا کردم می توانم بگویم حالت ایشان در برخوردهای رودر رو، انفعالی است و زیادی طرف مقابل را تحویل می گیرد (553153) (moderator19)
 
d
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۹:۳۰:۲۹
این عکس نشان می دهد که لب وزیر خارجه تحت تاثیر جنگ نرم است و این حقانیت جریان رسایی را نشان م یدهد (553209) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۲۰:۰۶:۴۵
دیپلمات حتی وقتی عصبانی است باید لبخند برچهره داشته باشد این یک خصوصیت تعریف شده در دنیای دیپلماسی است . (553254) (moderator19)
 
سعیدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۲۳:۳۸:۵۷
صالحی میگه عناصرخودجوش تهدیدکردندبایدوزارت خارجه ایران تسخیربشه سفارت انگلیس وآلمان که چیزی نیست شمابگیدخنده دارنیست (553470) (moderator19)
 
سعیدی
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۰۱:۱۶:۵۸
حتما براشون جالبه که همه هیات آلمانی عینکی هستند و عصا قورت داده ، حال کردند دلشون میخواد به ریش این آلمانها بخندند تا ما هم تو ایران دلمون شاد بشه ، گور پدر هر چی اروپائی پدر سوخته و ایرانی اذیت کن است ، چقدر برای شما این کله بورها مهم هستند ، ما باید حداکثر استفاده را از اونها ببریم و بعد تحقیرشون کنیم تا تازه بشیم مساوی (553531) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۱:۵۱:۱۸
... تموم کنید میز میز مذاکرست و اونا دشمن ماند حالا اگه با خنده بشه سرشون کلا گذاشت خوب می خندیم و گرنه خودامون که میدونیم همیشه بشون باید اخم کرد (553664) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۳:۱۲:۰۵
صالحی:
خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است
کار من از گریه گذشته بدان می خندم (553704) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۳:۵۶:۴۵
به نظرم سوالتون خیلی بی معنیه... (553725) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۷:۲۸:۳۲
ادم یاد مسابقات برورش اندام میافته بازم افرین که در اوج فشار و استرس لبخند میزنند. (553862) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۲۰ ۱۰:۱۸:۰۷
ایرانی ها را تحریم کنید یا محدودیت برایشان ایجاد کنید ویا قطعنامه صادر کنید محکوم کنید باز هم نه تنها ترسی به دل راه نمیدهند بلکه به تمام این اخمها و ترش کردنها می خندند. (555412) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۰ ۱۳:۵۳:۲۵
آدم رو ياد مسئولين دولت اصلاحات ميندازه كه بعداز اين كه در خفا وپس از مذاكره با دولت هاي غربي به آنها باج مي دادند و بعد با خنده اي منافقانه جلوي دوربين ها ظاهر مي شدند و مي گفتند كه همه چيز گل و بلبل است. اين هم از همان كارهاست؛ خيانت!!!!!!!! (555697) (moderator19)
 
محمد رضا زنجان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۰ ۲۲:۰۶:۱۹
این نشان میدهد که صالحی اونارو دلقک گیر آورده (556184) (moderator19)
 
جلال مهابادی
Canada
۱۳۹۰-۰۹-۲۱ ۰۹:۱۹:۲۹
دیپلماسی فعال ایرانی و غیر فعال آلمانی !
به جهت دسته فلاسک های چای و شلوغی جلوی ایرانیها و خودکار بدست بودن و کاغذهای ریخته و پرئنده های باز و صورتهای خندان و ... دقت کنید و آن را با طرف مقابل مقایسه کنید.
ضاهراً آلمانیها آمدند تا فقط گوش کنند و بروند و قرار نیست دست به کاغذهایشان بزنند و یا اصلا عجله ای ندارند. در عوض آقای صالحی دفتر مشق بچه اش رو هم آورده با پاک کن و تراش . انگار کنکوره! (556642) (moderator19)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۱ ۱۲:۳۲:۰۰
عزيز من چند سياستمدار پخته و مسن ايراني در برابر يك مشت جوان نوپاي آلماني!
خوب معلومه دوستان ما اين بچه قرتي ها را سر كار گذاشتند و دارند دستشون مي ندازند
شايد هم دارند ازشون مي پرسند شما مشقاتون را نوشتيد اومديد؟ يا مثلا از مامان مركل اجازه گرفتيد بياييد اينجا :))))))))) (556879) (moderator19)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۳ ۰۰:۳۲:۰۰
محسن جان خوب نگاه کن انها بچه نیستند مگه ایرانه که هر بچه ای روبزارن در راس کار شاید هر کس دیگه هم بجای صالحی بود میخواست با لبخند شدید خود نشان بده که این نشست بسیار عالیه وما موقعیت خوب وموفقیت چشمگیری بدست اوردیم متن مذاکرات که برای ما منتشر نمیشه ولی از اخم المانها میشه فهمید که موفقیتی در کار نیست خندیدن بجای یک مقام عالی رتبه میتواند در سرنوشت یک ملت تاثیرگزار باشه مگه نه؟؟؟؟ (559086) (moderator19)
 
ابراهيم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۴ ۰۸:۲۱:۲۲
اصولا آقاي صالحي شخصيت ديپلماتيكي ندارن و نسبت به اتفاقات سياسي و اجتماعي واكنش ظاهري و درونيشون يك شكله."مانند اشكهاي وي در ترور دكتر شهيد عليمحمدي"كه نشان از عدم تسلط ايشان به حالات درونيشان است.اما اين عكس فارق از شخصيت ايشان نشان از شيطنت ذاتي عكاسان بدخواه است. (560371) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.