توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490286
آمریکا: با پیمان منع سلاح هسته‌ای مخالفیم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن اعلام مخالفت آمریکا با پیمان منع سلاح هسته‌ای گفت:‌ این معاهده باعث حذف یک سلاح هسته‌ای نیز نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا، هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه این کشور در واکنش به پیمان منع تسلیحات هسته‌ای که روز جمعه با ۱۲۲ رای موافق به تصویب سازمان ملل رسید گفت:‌ آمریکا در مذاکرات مربوط به این معاهده شرکت نکرد و از این پیمان حمایت نخواهد کرد.

او افزود: در طول سال‌های گذشته و در دولت‌های مختلف آمریکا ثابت کرده که عزم همکاری با همه کشورها را برای افزایش امنیت جامعه جهانی و کاهش تهدید آغاز جنگ هسته‌ای را دارد. با این حال این معاهده که چالش امنیتی کنونی را که ضرورت وجود بازدارندگی هسته‌ای را اثبات می‌کند، نادیده می‌گیرد باعث حذف یک سلاح هسته‌ای یا افزایش امنیت حتی یک کشور نیز نخواهد شد.

هیچ کشور مسلح به سلاح هسته‌ای در این مذاکرات شرکت نکرد و هیچ یک از متحدان ما که به تسلیحات هسته‌ای آمریکا متکی هستند از متن نهایی این پیمان حمایت نکردند.
 
کلمات کلیدی : پیمان منع سلاح هسته‌ای+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.