توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488559
تکذیب خبر سفر پادشاه عربستان به جزایر "تیران و صنافیر"
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
سفیر عربستان در قاهره اخبار منتشر شده درباره سفر احتمالی پادشاه این کشور به جزیره تیران و صنافیر در دریای سرخ را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رای الیوم، احمد عبدالعزیز قطان، سفیر عربستان در قاهره و نماینده دائم این کشور در اتحادیه عرب تاکید کرد، اخبار برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها درباره قصد سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برای سفر ۱۲ روزه در منطقه، ترک جده به مقصد شهر تبوک،‌ افتتاح پل ملک سلمان و برافراشتن پرچم این کشور در دو جزیره تیران و صنافیر صحت ندارد.

قطان در بیانیه‌ای از تمامی رسانه‌ها خواست در انعکاس اینگونه اخبار دقت لازم را داشته باشند و پیش از انتشار این خبرها با پخش رسانه‌ای سفارت تماس بگیرند تا از صحت آن مطمئن شده و اعتبار رسانه‌ها در میان اذهان عمومی حفظ شود.

پنجشنبه گذشته برخی منابع آگاه عربستانی به خبرگزاری آلمان ابلاغ کردند که پادشاه این کشور اوایل ماه ژوئیه شهر جده را به مقصد شهر تبوک ترک و در افتتاح پل ملک سلمان شرکت خواهد کرد.

منابع مذکور حضور عبدالفتاح سیسی،‌ رئیس‌جمهور مصر در این مراسم را بعید ندانستند.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اوایل مه گذشته تاکید کرد که پل ملک سلمان واقع در حد فاصل عربستان و مصر پیش از سال ۲۰۲۰ آغاز به کار خواهد کرد.

پادشاه عربستان در کنفرانس سران دو کشور عربستان و مصر در قاهره در آوریل ۲۰۱۶ از توافق با رئیس‌جمهور مصر با ساخت پلی میان دو کشور خبر داد.
 
کلمات کلیدی : مصر + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.