نظر منتشر شده
۱۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475959
پاسخ وزارت کشور به اظهارات آیت الله موحدی کرمانی:
مشخص نیست استفاده از واژه "آرای حلال" بر چه مبنایی و با چه هدفی صورت گرفته است؟/ درخواست برای کاهش آرای روحانی به 21 میلیون با هیچ منطق شرعی و قانونی مطابقت ندارد
بخش سیاسی الف؛ 5 خرداد 96
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
وزارت کشور طی بیانیه ای به اظهارات آیت الله موحدی کرمانی درباره تعداد آرا روحانی و رئیسی و درخواست او برای تغییر آرای فرد پیروز و شکست خورده انتخابات واکنش نشان داد.

پاسخ وزارت کشور به شرح زیر است

ملت شریف و بزرگوار ایران

روز پنج شنبه، چهارم خرداد مطالبی به نقل از آیت اله موحدی کرمانی در رسانه ها منتشر شد که با توجه به مراتب تقوی و سوابق ارزنده سیاسی و اجتماعی ایشان  بسیار مایه تعجب و غیر قابل باور بود، از آنجائیکه این اظهارات می تواند محل بحث و ابهام و باعث ایجاد نگرانی و بدبینی شود لذا نکاتی را به استحضار ملت آگاه و هوشیار می رسانیم.

1-  تمامی مراحل انتخابات ریاست جمهوری به ویژه در شعب اخذ رای از ابتدای آغاز فرایند رای گیری تا پایان شمارش و اعلام نتایج با حضور ناظران شورای محترم نگهبان انجام گرفته است.

2-  تاکید می شود در هر شعبه حداقل سه ناظر شورای نگهبان حضور داشتند و تمامی صورتجلسات تنظیمی در تمامی شعب بدون استثناء به امضای ناظران محترم رسیده است، لذا وارد نمودن هرگونه ابهام در حماسه بزرگ مردمسالاری دینی ،خدشه به آرای مردم و توهین و بی اعتبار نمودن دست اندرکاران برگزاری انتخابات و به ویژه ناظران محترم شورای نگهبان تلقی می گردد.

3-  مشخص نیست استفاده از واژه "آرای حلال" بر چه مبنایی و با چه هدفی صورت گرفته است ؟ ملت مسلمان و هموطنان سایر ادیان بر پایه استفاده از حق مصرح قانونی در تعیین سرنوشت خود به ویژه در لبیک به کلام گوهربار رهبر معظم انقلاب برای دفاع از هویت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و تحقق مشارکت حداکثری به پای صندوق های رای آمدند و بار دیگر حماسه سترگ آفریدند، تقسیم بندی این مردم عزیز و بزرگوار به عناوینی مانند انقلابی و غیر انقلابی یا «آرای حلال» و.... ظلم بزرگی است که باعث ایجاد تفرقه و آسیب جدی به وحدت ملی و امنیت ملی می شود.

4-  اینکه از جناب آیت الله جنتی خواسته‌اند آرای آقای رئیسی از 16 میلیون به 19 میلیون و آرای آقای روحانی از 23 میلیون به 21 میلیون تغییر یابد با هیچ منطق شرعی، قانونی و مردمسالاری مطبق نیست و ادعایی غیر باور است چراکه :

-  اولا ساحت مقدس اعضای محترم شورای نگهبان پاک و مبری از اینگونه مطالب است و آن عزیزان امانت دار حق الناس بوده و در پیشگاه خداوند خود را مسئول می دانند و اگر نعوذبالله اینگونه باشد نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از تاکنشان.

-  ثانیا با طرح چنین مباحثی افکار عمومی داخل و خارج از کشور در مورد ما چه قضاوتی خواهند نمود؟ و واقعا چه پاسخی برای این مطالب وجود دارد؟ آیا معاندان و دشمنان قسم خورد این کشور و ملت و انقلاب با استناد به این جملات و عناوین علیه ما استفاده پلید نخواهند کرد؟ و آیا این موضوع القا نخواهد شد که «در گذشته» نیز چنین بوده است؟ فاین تذهبون ... به کجا می‌روید؟؟

5-  ما به شورای نگهبان اعتماد کامل داریم و می‌دانیم در ساحت این نهاد انقلابی چنین خطای فاحشی رخ نخواهد داد.مردم ما همگی برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب که همانا مشارکت حداکثری بود به پای صندوق رای آمدند و بر همین مبنا ادای تکلیف کرده و آرای همگی بدون هیچ تبعیضی صحیح و نافذ است و همچنین یقین داریم ملت تاریخ ساز ایران در کنار هم به عزت و پیشرفت کشور می اندیشند و پس از پایان رقابت همچون نامزدهای محترم همگی مسیر و مرام رفاقت را پیشه می کنند.

خداوند منان را شاکریم که می توانیم بگوییم که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در 29 اردیبهشت، مجریان و ناظران را مصداق این آیه شریفه قرار داد که
"إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها"

***************

به گزارش الف، روز گذشته آیت الله موحدی‌ کرمانی با بیان اینکه بررسی تخلفات می‌تواند ۲ میلیون از رای روحانی کم کند گفته بود: رئیسی ۱۶ میلیون رای حلال دارد.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در همایش جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که صبح پنج شنبه 4 خرداد ماه برگزار شد تاکید کرد: آقای رئیسی در انتخابات 16 میلیون رای حلال بدست آورد؛ ما روز گذشته با آقای جنتی نشست داشتیم و در آنجا مطرح شد که مردم از شورای نگهبان انتظار دارند و می‌خواهند ببینند شورا چه قضاوتی می‌کند، شورای نگهبان وظیفه دارد همه آنچه اتفاق افتاده، برنامه‌های غلط، آرایی که ابطال شد و مناطقی که صندوق به آنها نرفته بود را خودش با دلیل بشناسد و به مردم اعلام کند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: این تخلفات در نتیجه انتخابات موثر نیست اما این اثر را دارد و شاید رأی آقای رئیسی را از 16 میلیون به 19 میلیون و رأی آقای روحانی را از 23 به 21 میلیون برساند. از این رو کسانی که تخلف کرده‌اند باید بدانند که یک چشم بینا بالای سر آنها است و آنها به خود اجازه تکرار چنین اقداماتی را ندهند.
 
کلمات کلیدی : وزارت کشور +آیت الله موحدی کرمانی+انتخابات96+ابراهیم رئیسی+حسن روحانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۳۴:۱۳
شمایی که از نجابت 16 میلیون نفر سو استفاده می کنید و رییس جمهور منتخب اونها رو خشونت طلب معرفی می کنه باید پاسخگوی این وضعیت باشید. (4391465) (alef-11)
 
سرباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۲:۰۹
ما هم به شورای نگهبان اطمینان کامل داریم...اما به وزارت کشور خیر... (4391484) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۸:۱۸
آیا در سال88هم شورای نگهبان بود؟ اگر الان اینقدر قبولش دارید چرا دوستان استحاله طلبتان که در این انتخابات همراه شما بودند و در وزارت کشور هم مسئولیت دارند در سال 88مملکت را به آشوب کشیدند؟! اما درخواست ما از شورای نگهبان این است که به گزارش تخلفات بطور قاطع رسیدگی کند تا بعدها مجری انتخابات و یا هیچ شخص دیگری نتواند برای کسب رای به هر کاری متوسل شود (4391554) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۷:۲۸:۳۸
منکه روز قيامت وزير کشور را رها نخوام کرد حقم را خواهم گرفت (4392207) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۰۶:۳۷
ایشالا اگر قوانین مشکل دارن درست بشن، اگر اجرا مشکل داره فکری براش بکنیم. 88 هم تو ذهن خیلی ها حل نشده (4392868) (alef-13)
 
رازینی
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۰:۵۶
برای انتخابات دور دوم آقای احمدی نژاد
14 میلیون به ایشن رای ندادند
24 میلوین هم که الان به اقای روحانی رای دادند . سرجمع میشه حدود 38 میلیون نفر. یعنی تقریبا نیمی از جمعیت ایران
با این همه مراکز فرهنگی تبلیغاتی مذهبی و .....
نیمی از جمعیت ایران
رای حرام تواید کرده اند . یعنی نیمی از ایرانیها بعد از 40 سال حرامی شده اند !!؟
پس اون همه بودجه از بیت المال نتیجه اش چی شد ؟!! (4394621) (alef-13)
 
فرشید
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۳۷:۴۵
شما به خاطر تهمتی که داری میزنی خودت آماده پاسخگویی در روز قیامت باش. (4392922) (alef-13)
 
شهروند....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۴۱:۲۹
با سلام خود مردم دیدند که رایی راخرید و فروش می کردند و علنا گروهی از خدا بی خبر رایی شورا برای افرادی خرید و فروش می شد کمبود آرایی انتخا بات و عدم رایی گیری مردم محروم که از حقو ق نجومی و بی کاری به ستوه آمده بودند ورقه رایی نداشتند و عکس از برگ رایی که عده ای می گرفتند تا دلال مربوط به آنها پو.ل دهد و تهمت نا روا به سید و اولاد پیامبر برای رایی همگی از رایی حرام دارد رایی که باید در آخرت ودر حضور شهدا جوابگو بود اینجانب موافق نظر آیت الله موحدی هستم ماه پشت ابر نمی ماند و آفتاب روشنی و حقیقت آشکار می شود و تا دیر نشده توبه و جبران کنند که کسی که بدی کند به خودش بدی کرده است الله اکبر (4392927) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۳:۲۲
آقای شهروند شما چند سال است کامنت میگذاری، املا و انشات بهتر نشده (4394702) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۳۷:۵۲
من هم روز قیامت یقه کامران دانشجو را رها نخواهم کرد (4393061) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۰:۱۴
من به عنوان یک ایرانی مسلمان که در زمان جنگ وظیفه ام را انجام دادم و ایثارگر هم شناخته شدم به صراحت میگویم که رای من به اقای روحانی بسیار حلال بوده و از اقایانی که به من و 23 میلیون نفر دیگر لقب حرامی و غیر مومنانه داده اند،شکایت دارم.ایا نهادی در قوه قضاییه وجود دارد تا این توهین و تهمت را پیگیری کند یا باید راسا اقدام کرد؟؟؟؟ (4392213) (alef-13)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۲۸:۱۸
برادر عزیز، این آقایان از کجا آورده اند که آیت الله موحدی از آیت الله جنتی خواسته اند که آرا از 23 به 21 کاهش و اون طرف از 16 به 19 افزایش بیابد؟
این دروغ بزرگ است.
برید متن سخنان آقای موحدی را بخوانید که گفته اند که این کاهش و افزایش تخمین است.
این دوستان دروغگوی شما برای دروغ گفتن حدومرزی نمیشناسند. (4392905) (alef-13)
 
hn
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۴۰:۳۶
اخوی،به همه رای های روحانی نگفته حرام.به اونهایی که با پخش پول و جعل و... اخذ شده حرام گفته شده.همه هم منظور ایشونو میدونن ولی بعضی افراد می خوان حرفها رو طوری قلب کنند تا تخلفات گسترده روحانی به حاشیه بره.. (4392925) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۵۴:۴۱
شک ندارم سن و سالت به ادعات نمیخوره (4392953) (alef-13)
 
سید حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۰۳:۱۷
وقتی دقیق نباشید چنین قضاوتی هم عجیب نخواهد بود.
رای آقای روحانی با توجه به گزارشات فراوانی که در مورد تخلفات گسترده در سراسر کشور به شورای نگهبان ارسال شده بود و شورای نگهبان اعلام هم کرد، مانند دیر برگزار شدن انتخابات در بسیاری از حوزه ها، نبود تعرفه رای و سایر موارد، و عدم رای گیری در برخی از جاها و سایر موارد:
خب برادر محترم اینها اگر نامش خیانت در امانت نیست پس چیست، اگر خدشه دار کردن اعتماد مردم به انتخابات برای دوره های بعد نیست، پس نامش چیست، برای همین آرای آقای روحانی آرای حلال مخلوط به کارهای حرام و غیر شرعی است ولی آرای آقای رئیسی کاملا حلال و پاک و بدور از این کارهای غیر شرعی. (4392971) (alef-13)
 
omid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۲۰:۴۵
زمانی ک اقای روحانی ب رای دهندگان رئیسی میگفت خشونت طلب و وحشی شما نمیخواستی قیام کنی ؟ بعدا رای حلال منظور اینه ک اقای رئیسی دزد تعرفه نیست (4393021) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۴۰:۱۲
چرا بی خودی شلوغش می کنی، ایشون که این حرفا رو نزده، همه می دونیم که تخلفات زیادی اتفاق افتاده، اینکه مطلب واضحی است (4393158) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۲:۴۳:۴۷
چرا فقط باید بپذیریم امسال تخلفات ز یادی شده؟؟؟ سال 88پس چی؟
درضمن مگه نمیگن 16میلیون رای حلال....خوب نمیشه از اون 23رای حرام، به این همه رای پاک و حلال اضافه کرد...درسته (4395982) (alef-13)
 
حق بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۵۵:۱۷
باید گفت اصول گرایان عزیز، بیش از این خودتان را ضعیف نکنید و شخصیت و احترام خودتان را حفظ کنید. بجای تمکین به رای مردم تهمت نزنید. خدا را خوش نمیاد. تهمت و حرام خواندن رای مردمی که برای نظام اسلامی ساعتها در صف ایستادند نشانه ضعف است. و نیز موجب می شود اعتماد مردم سلب شود. این سخنان از دهان بزرگان بسیار باعث تاسف است.

والسلام (4393176) (alef-13)
 
رآی حلال!
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۵:۵۸:۴۱
سلام دوست عزیز
شما در کل دوست دارید فقط آنچه فکر میکنید را شنیده فرض کنید؟ کی گفت رأی شما حرام است که حالا دنبال شکایت هستید؟ ایشان فرمودند رأی آقای رئیسی حلال بود. کجا گفتند رأی شما حرام بود؟ در اینکه خود وزارت کشور می گوید ما اشتباه کردیم هم هیچ کس شکی ندارد و حتی آقای رئیس جمهور عدد 4 میلیون نفر که نتوانستند رأی دهند را اعلام کردند که نشان از بی کفایتی در برگزاری یک انتخابات را می دهد و ایشان خود باید پاسخ دهند چه شد که 4 میلیون نفر که همواره می توانستند رأی دهند در این دوره نتوانستند؟؟؟ بحث سر این است. رأی شما هم حلال است. بی خود هم خودزنی و مظلوم نمایی نفرمایید لطفاً... (4393352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۹:۰۸:۵۵
آقایان نگران توجیه اختلاف فاحش بین 24/5 میلیون رای طیف فکری خود در دور دوم احمدی نژاد با 16 میلیون اخیر هستند . توجیه پذیر نیست چون از همین 16 میلیون هم 7 میلیون آن واقعی و بقیه آن برگه های فاقد مهر حوزه یا ائتلافی است (4397697) (alef-13)
 
Kazakstan
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۳:۴۴
الان من چطور تشخیص بدم رایم حلال بوده یا حلال ؟ (4392309) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۰۹:۲۱
رای شما در انتخابات مجلس خبرگان توسط هواداران هاشمی حلال بود یا حرام؟ (4392872) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۱۰:۲۵
اگر با پول رأیتان را نخریده‌اند حلال است (4392992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۶:۵۶
اگر كساني نسيه راي داده باشند چطور؟
يعني به طمع افزايش يارانه و اينجور چيزها ... (4394130) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۱۹:۵۱
رای حرام به رای دهنده بر نمیگرده به نامزد ربط داره که با چه روشی تبلیغ کنه حلال یا حرام, اقای موحدی هم دقیقا همین را تصریح میکنه ,
چرا حالا شلوغش میکنید و رای دهندگان به روحانی را حرام رای تفسیر میکنید جای تعجب دارد! (4393201) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۶:۴۷
اگه به آقای روحانی رای دادی حلال نیست به کسی دیگه رای دادی حلاله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4394047) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۳:۵۸
اين اظهار نظر ها
متاسفانه فقط باعث دين گريزي مردم بخصوص نسل جوان خواهد شد (4392311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۳:۵۳
واقعاًاینگونه اظهارات آنهم نه در باره تعداد معدودی بلکه حدود 24 میلیون جمعیت رای دهنده ،چه اثری جز سردرگمی در حلال وحرام کردن ونهایتاًدین گریزی مردم وکم اثر کردن مرجعیت وکم توجهی جامعه به مسائل شرعی، درپی خواهد داشت. (4393121) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۳:۵۶
حلال و حرام بودن رای به مردم برنمی گرده!

بلکه مرجعش جناب روحانی است که با دروغ و تهمت و تقلب، این آرا را کسب کرده!

در واقع روحانی است که مدیون مردمی است که بخاطر دروغگویی و هراس افکنی و تهمت به رئیسی، رای آنها را جلب کرد!

کسب رای با دروغ و تهمت و هراس افکنی دروغ، حرام است و ارتباطی به رای دهندگان ندارد.

اما وزارت کشور می کوشد با تهییج افکار عمومی و رای دهندگان به روحانی، صورت مسئله را پاک کند... (4393914) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۲:۲۹
وزارت کشور مغلطه می کند.

حلال و حرام بودن رای به مردم برنمی گرده!

بلکه مرجعش جناب روحانی است که با دروغ و تهمت و تقلب، این آرا را کسب کرده!

در واقع روحانی است که مدیون مردمی است که بخاطر دروغگویی و هراس افکنی و تهمت به رئیسی، رای آنها را جلب کرد!

کسب رای با دروغ و تهمت و هراس افکنی دروغ، حرام است و ارتباطی به رای دهندگان ندارد. (4393904) (alef-13)
 
موسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۴:۵۱
به مردم توهين نكنيد
ولي نعمت ، بگفته حضرت امام ، مردمند (4392312) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۴:۵۳
کسی که به مردم توهین کرده است در واقع روحانی است!

حلال و حرام بودن رای به مردم برنمی گرده!

بلکه مرجع آرا، جناب روحانی است که با دروغ و تهمت و تقلب، این آرا را کسب کرده!

در واقع روحانی است که مدیون مردمی است که بخاطر دروغگویی و هراس افکنی و تهمت به رئیسی، رای آنها را جلب کرد!

کسب رای با دروغ و تهمت و هراس افکنی دروغ، حرام است و ارتباطی به رای دهندگان ندارد.

اما وزارت کشور می کوشد با تهییج افکار عمومی و رای دهندگان به روحانی، صورت مسئله را پاک کند... (4393916) (alef-13)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۶:۲۷
با این منطق که مشارکت روستاییان 5 میلیون کاهش داشته است.
با این منطق که ریزآرای صندوق ها اعلام نمی شود.
با این منطق که بسیاری از ناظران به اندک صندوق های اعلام شده اعتراض کرده اند.(از جمله صندوق مراجع در قم)
با این منطق که به بسیاری از ناظران اجازه ی نظارت نداده اند.
با این منطق که تعرفه های بدون مهر و با یک دستخط و یا ... در حد تواتر وجود داشته است.
با این منطق که حداقل به گفته ی رئیس جمهور! 4 میلیون نفر رای نداده اند.(که بسیار بیشتر بوده اند)
با این منطق که آرای شورای شهر چند میلیونی از آرای ریاست جمهوری بیشتر است.
با این منطق که دروغ گفتن برای این دولت مثل آب خوردن است!!!
و با این منطق که ما از سطل آشغال انتقام نمیگیریم کشورمان را ذلیل نمیکنیم دنبال هرج و مرج نیستیم قانونی به دنبال بازشماری و مقابله با متخلفین و خائنین به رای مردمیم حتی اگر یک رای به نفع رئیسی جابجا شده باشد.

الف اگر مردی بچاپ (4392319) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۱۰:۳۸
حالا اگر باز شماری شد و معلوم شد به نا حق رفته تو صندوق رئیسی اونوقت چی ؟! (4392877) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۳۸:۱۸
اگر ما فرض کنیم که دولت اینقدر می تونه در رای گیری (در حد چندین ملیون) تاثیر گذار باشه، پس با همین منطق باید باور کنیم که دولت احمدی نژاد هم در دور دوم تقلب کرده
(4393064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۴۴:۲۹
با این منطق که نظارت بر عهده شورای نگهبان است مثل اینکه ☺ (4393080) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۰۶:۴۷
آفرین بسیار مستدل و منطقی گفتی (4393110) (alef-13)
 
یک معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۰:۱۰
از وزارت محترم کشور تقاضا داریم برای رفع شبهات مطرح شده و نشان دادن حسن نیت، ریز آرا را به تفکیک تک تک صندوقها اعلام کند. (4393113) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۸:۵۰
تعرفه های با یک دستخط در حد تواتر !!!! (4393140) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۹:۱۵
الف جان شما که اصول گرا هستی وسعی کرده ای اصول گرای واقعاً اصولی باشی با توجه به مقایسه مثبت ها در کامنت ها به برادران اصول گرای طرف دار جناب رئیسی بفرمائید که این راه که پیش گرفته اید نه راه صلاح است ونتیجه اش برای جذب آرا در آینده عکس خواهد بود .البته اگر به رای مردم اعتقاد واقعی وبنیادی همچون امام راحل(ره)بزرگوار که قلباً می فرمود "میزان رأی مردم است" ،دارید ونه رای مردم راصرفاً ابزار ونمایشی می پندارید.ونیز اگر به آینده امیدوارید وجهان وسیاست را همین امروز وفردا نمی دانید. ضمناً باید این حدود 40 سال برایتان روشن شده باشد که روش های تخریبی رقیب هیچ گاه ونه اینبار بلکه هیچگاه نتیجه نداده.شاید اندکی رأی هارا کم وزیاد کند اما مقبولیت با تداوم خدمت وصداقت حاصل می شود.خداوند همه مار را به راه راست هدایت فرماید واز نور هدایش برما بتاباند تا روشنتر وبه دوراز خود خواهی به امور بنگریم. (4393142) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۰۵:۲۰
ما هم دلايل زيادي داشتيم... درضمن اوني كه اتيش زِد رو من ميدونم دقيقا وابسته به كجا بود الكي به ما نچسبونيدش (4393190) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۴:۳۰:۰۵
این کارهایی که شما میفرمایید سال 88 انجام شد؟ (4393316) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۷:۲۵
جواب وزرات کشور بسیار بجاست .
و سوای درجه دقت رای گیری انتخابات ، در این بحبوحه بحرانهای سیاسی منطقه این حرف آقای موحدی کرمانی بسیار نپخته و بود ( به همان علتی که در جوابیه وزرات کشور گفت ).

من واقعا نمیفهمم. گفتن اینکه " نتیجه همین است ولی تخلفات بسیار زیادی انجام شده " یعنی چی؟ واقعا که! (4392321) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۰:۰۲
خدا به مردم رحم کند که بعضی روحانیون خوشنام هم اینگونه سخن می گویند و این گونه قضاوت می کنند. (4392328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۲۵:۲۵
وقتی رییس جمهور به 16 میلیون توهین میکنه وزارت کشور اعلامیه میده ؟؟؟؟ (4392388) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۰۵:۴۶
کدوم توهین؟ گفت به خودتون و رایتون احترام میگذاره! اگه خس و خاشاک بهتون گفته بودند چه میگفتی؟ (4392977) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۱:۰۷
خس و خاشاک رو به رای دهنده ها نگفته بودن به آشوب طلبها گفتن (4393948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۳:۵۲
کاش خس و خاشاک می گفتن ولی صدها توهین کردند


لیست واژه های توهین آمیز دولت تدبیر و امید به منتقدین:

۱.کم‎سواد / روحانی منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲. بی‎قانون/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۳. بی‎دین / روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۴. حسود / روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۵. افراطی/روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۶. کاسب تحریم/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۷. بی‎شناسنامه/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۸. جیب‎بر/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۹. دنیاندیده/ روحانی منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۰. مستضعف فکری/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۱. بیکار / روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۲. متوهم/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۳. دین نشناس/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۴. دارای خطای دید/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۵. بزدل/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۶. سروصدا می کنند/ روحانی/ عملی که منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو انجام می دهد
۱۷. تخریبگر/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۱۸. زندگی شان در تفرقه است/ روحانی/ اشاره به وضعیت معیشتی منتقدان دولت تدبیر و امید
۱۹ . بروند به جهنم/ روحانی/ مقصدی که برای منتقد دولت تدبیر و امید مناسب است
۲۰. منتقدان فاسد/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۱. عقب مانده/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۲.مخلوقات ترسو. روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۳. لرزان/ روحان/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۴. تازه به دوران رسیده‎/ روحانی / منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۵ هراسان/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۶ / عصر حجری/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۷/ هوچی باز/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۸/ تازه انقلابی شده/ روحانی / منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۲۹. کودک/ روحانی/ منتقد دولت تدبیر و امید و توافق ژنو
۳۰. از خلقت خدا ایراد می گیرند/ روحانی/ توصیف دیگری از انتقاد به دولت تدبیر و امید
۳۱. عادت دارند از دیورا بالا بروند/ روحانی/ توصیف دیگری از انتقاد به دولت تدبیر و امید
۳۲. حسود/ جهانگیری/ منتقد توافق ژنو
۳۳ .راننده تاکسی/ سریع القلم/ کسی که حق اظهارنظر درباره پرونده ای هسته ای را ندارد
۳۴. لبوفروش/ سریع القلم/ کسی که حق اظهارنظر درباره پرونده ای هسته ای را ندارد
۳۵. سخیف/ نوبخت/ هر انتقادی که از پیاده روی ظریف و کری انجام شود
۳۶. قورمه سبزی/ ترکان/ محصولی که ایرانیان حداکثر توان تولید آن را دارند
۳۷. آبگوشت بزباش/ ترکان/ محصول دیگری که ایرانیان حداکثر توان تولید آن را دارند
۳۸. مزخرف/ آخوندی/ طرح مسکن مهر
39. بیشعور / هاشمی / در مقابل فرماندار بدره
40. برو بابا / آخوندی / پرخاش به خبرنگار زن (4394040) (alef-13)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۸:۲۳:۱۴
احمدی نژاد تو اون سخنرانی بعد از انتخابات 88 گفت چهل میلیون نفر در انتخابات رای دادند و عدهای خس و خاشاک میخوان در برابر اراده ی مردم بایستند (البته خود این حرف هم در آن فضا بیجا بود) ولی وقتی میگه چهل میلیون یعنی آرای رقیب رو هم حساب کرده لذا به طرفداران موسوی خس و خاشاک نگفته.
الان هم اگر کاندیدای ناموفق بخواد فضا رو متشنج کنه و در گیری درست کنه به اندازه ی کافی بهانه وجود داره .اما هم خودش و هم طرفدارانش نجابت دارند و حاضر نیستند به خاطر قدرت طلبی خودشان آبروی کشور را ببرند و آرامش مردم را برای ماه ها سلب کنند.
اگر همک پیگیر تخلفات انجام شده هستند به این خاطره که این مقدار از تخلف را هم شایسته ی ایران و ایرانی نمی دانند (4395035) (alef-13)
 
Tabandeh
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۲۵:۵۰
وزارت کشور: مشخص نیست استفاده از واژه "آرای حلال" بر چه مبنایی است.
پاسخ: مبنای برادرا ن اصولگرا بسیار ساده و قابل فهم است: هرکه با من است حق است هرکه برمن است ناحق است. خلاصه اینکه برادران اصولگرا خود را معیار و میزان حق می دانند. در دیالوگ هایشان نیز همواره خون شهدای عزیز، کلام امام ... را مطابق سلایق خودشان مصادره و تفسیر می فرمایند.
بکبار شنیده اید که ایجاد محدودیت برای آزادی مطبوعات، عدم پرداخت مالیات توسط فلان نهاد، دخالت فلان ارگان یا نهاد نظامی در سیاست و... را خلاف آرمان شهدای انقلاب بدانند. مگر آزادی از ارکان انقلاب ما نبود؟ (4392390) (alef-13)
 
Sadri
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۳۴:۲۱
هدف خس و خاشاک خواندن دوباره مردمی است که باعث شکست اصولگراها شدند !!! (4392411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۰۴:۴۶
اصلاح طلب ها دنبال سوژه پیدا کردن و سفسطه به راه انداختن هستند ۸۰ میلیون نفر شاهدند که روحانی گفت اگر رییسی بیاید در خیابان ها دیوار می کشد، این دروغ را اصلاح طلب ها ماستمال کردند،

حالا آیت الله موحدی کرمانی گفته که آقای رییسی ۱۶ میلیون رای حلال آورده ، این کجایش اشکال دارد که این همه جنجال و سفسطه به راه انداخته اید ،

اگر معنای این جمله ایشان را اصلاح طلبان نفهمیده اند که باید به سطح پایین فکری آنها تاسف خورد و اگر فهمیده اند معلوم است که به هربازی کثیفی برای بدبین کردن مردم به شخصیت های بزرگ دینی کشور دست می زنند

آقای رییسی ۱۶ میلیون رای حلال آورده یعنی برای کسب رای دست به روش های غیر اخلاقی نزده، مقررات قانونی را رعایت کرده است.

آیا معنای حرف ایشان دسته بندی کردن مردم است؟؟!!
آیا معنای این حرف یعنی رای مردم به حلال و حرام تقسیم می شود ؟؟!!!
چرا از روش های فریب و تزویر استفاده می کنید؟؟؟!!!

روحانی ساختار شکنی کرد ، فریبکاری کرد ، دروغ گفت ، مردم را از جنگ ترساند ، و انواع تخلفات را برای کسب رای مرتکب شد

روحانی با شیوه های غیر اخلاقی ، رای جذب کرد جذب رای با این شیوه خلاف قانون و خلاف شرع و حرام است.

شما با سفسطه بازی می خواهید بگوید آیت الله موحدی کرمانی رای مردم را به رای حلال و حرام تقسیم کرده،
نخیر!!!!!! خطاب ایشان مردم نیست رای همه مردم رای پاک و زلال و حلال و ارزشمند است، این آراء را هرکس با رعایت قانون و اخلاق کسب کرده آرای مردم حلالش ، و هرکس با تخلف و روش های ضد اخلاقی کسب کرده آرای مردم حرامش باد !!!!!! (4392863) (alef-13)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۵:۰۶
سلام،
گیریم که تمام فرمایشات شما در مورد تخلفات روحانی صحیح باشد
آیا آقای رئیسی تخلفی انجام نداد؟
پخش کردن هدفمند غذا در بین زوار امام رضا (ع) و ...... آیا بنظر شما تخلف نیست ؟
اگر رای رئیسی با این روشها حلال بوده ، بطریق اولی رای روحانی حلال تر بوده است .
ضمنا آن دوستانی که فرمودند آقای کرمانی از حرام بودن رای روحانی حرفی نزدند ، بله در ظاهر درست میفرمائید ولی کیست که نداند منظور ایشان قرار دادن حلال در مقابل حرام است و غیر مستقیم منظورشان این بوده که رای روحانی حرام است .
بامید یک جو انصاف
یا علی (4394070) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۷:۳۶
نکته مهمتر اینه که از سخان آقای موحدی کاملا روشن است که
آنچه که حلال و حرام هست، رای مردم نیست!
بلکه شیوه کسب رای است که حلال و حرام دارد.


ولی وزارت کشور به شیوه روحانی عمل کرد!
همانطور که روحانی به جای پاسخگویی در باره امضا و اجرای مخفیانه سند 2030 ، شروغ به مغلطه نمود و فریبکارانه و بزدلانه، پشت فرهنگیان پناه گرفت و ادعا کرد که این انتقادها، توهین به فرهنگیان است!!
حالا هم وزارت کشور، به جای پاسخگویی به شیوه رای آوردن روحانی با دروغ و تدلیس و فریبکاری، و نیز به جای پاسخگویی به مهندسی آرای مردم با تعرفه ها توسط وزارت کشور، اقدام به پناه گرفتن در پشت مردم کرده است!

این شیوه کسب رای است که می تواند حلال و حرام باشد. و قطعا کسب رای با توسل به تهمت و دورغ و فریب و تهدید و تطمیع، حلا نیست. (4394080) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۵۶:۰۹
بابا هنوز انتخابات تایید نشده و ایشون هم نماینده اصولگراها نیست ولی رای حرام رای هست که خریده میشه با وعده نهار و شام و ..... تا وعهه ها یدروغ و سیاه نمایی. هر طرفی باشه. چه اسناد قالیباف باشه چه لوله روحانی. اینها همش حرامه. رای حلال رای هاشمی طباس رای غرضی رای انسانهایی که ساده حرفشون رو میزنند و نه موج سواری میکنند و نه چیز دیگه (4393179) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۳۸:۵۴
من به رای غیرمومنانه و حرام خود به روحانی، افتخار می کنم.
اگر باز هم انتخابات شود من رای غیرمومنانه خواهم داد (4392420) (alef-13)
 
رأی!
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۶:۰۴:۰۸
سلام دوست عزیز
اندکی صبر بفرمایید بعد بگویید باز هم رأی به ایشان می دهم.
نرخ ارز :
در دور اول مرحوم هاشمی تقریبا با ثبات
در دور اول اصلاحات تقریبا با ثبات
در دور اول آقای احمدی نژاد تقریبا با ثبات
در دور اول آقای روحانی اندکی افزایش

اما
در دور دوم مرحوم هاشمی افزایش شدید
در دور دوم اصلاحات افزایش شدید
در دور دوم آقای احمدی نژاد افزایش شدید
در دور دوم آقای روحانی؟؟؟
دلیل اقتصادی هم دارد، ساده بگم چرا آقای طیب نیا دوباره دوست ندارند وزیر اقتصاد شوند؟؟ (4393355) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۷:۲۳
من بازم به روحانی رای می دادم (4393930) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۴۲:۴۷
رای من حرام است، چه کنم!!! (4392431) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۵:۴۴
منظور ایشان کسانی که پول گرفتند و رای خرید و فروش کردنند و ....
اگر شما جزو این گروه هستید ، برو پولی که گرفتید را بنداز توی صندوق کمیته امداد و استغفار کن که خدا در ماه مبارک رمضان از سر تقصیراتت بگذرد
در توبه باز است عزیز
اما دوستانی که به روحانی از روی فکر و ارادت قبلی رای دادند، رای شان بسیار هم حلال است و مشکلی ندارد حتی اگر رئیس جمهوری که از رای آنها بالا آمده در متینگ به 16 میلیون توهین کند و از وی تدبیری برای اداره کشور مشاهده نشود ، رای شما کاملا حلال است خودتو ناراحت نکن (4393922) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۰:۲۱
سوال نداره!!

قبلا هم انجامش دادن این طیف شما!

برید سطل آشغال آتش بزنید،
بانکها رو آتش بزنید
کف خیابونا ولو بشید
علیه مردم مظلوم غزه و لبنان شعار بدین
با اسرائیل همنوا بشید
تو خیابون روزه خواری کنید! (الان وقتشه ها!)
خیمه های امام حسین رو آتش بزنید!
شعار برای دعوت اوباما نه! الان برای ترامپ شعار بدین!

خلاصه بیکار نشینید!

آلت دست وزارت کشور شدین. بجای اینکه جواب بده با تعرفه ها و رای مردم چه کرده شماهارو انداخته جلو که خودش تطهیر بشه.
اگر انصاف دارین مگه اون روستایی حق رای نداشت؟ (4394117) (alef-13)
 
Kazakstan
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۷:۱۵:۵۷
استغفار کن (4394945) (alef-13)
 
مردآزما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۵۳:۳۲
خوب بود آقایان دولتی این موضع گیری ها را هم در قابل سخنان بی ربط و دشمن شادکن جناب روحانی در زمان تبلیغات و بعد از آن می گرفتند نه تا یک نفر خلاف نظر آنها حرفی می زند زمین و زمان را برای جواب دادن بهم می دوزند. به نظر من جناب روحانی در دادگاه بی طرف بابستی جواب گوی نسبتهای ناروا به نهادهای انقلابی باشد. این چه رئیس جمهوری است که همه ارکان نظام را زیر سوال می برد (4392454) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۸:۵۵:۳۸
اصلاح طلبان همیشه با این روش روی افکار مردم تاثیر گذاشتن . آقای موحدی کرمانی نگفتن از ارای یکی کم و به دیگری اضافه بشه . گفتن که اگه بررسی بشه این اتفاق میفته . وای از مهندسی افکار عمومی که این اصلاح طلبان دارن انجام میدن (4392459) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۰۸:۴۵
علم غیب دارند که با این دقت میگن؟ خوب اینطوری یکی هم راجع به 88 بگه 7 میلیون از این کم می شد 5 میلیون به اون اضافه میشد خوبه؟ (4392983) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۲۸:۰۲
بر فرض هم که ایشون اینطور که شما میفرمایید گفته باشن - که نگفتن - اصلا این در صلاحیت ایشون نیست.ایشان نه کاندید هستن و نه ناظر و نه مجری. ثانیا ایشون علم غیب دارن که قبل از شمارش میدونن اگر بشمرن چه تعداد از چه کسی کم و به چه کسی اضافه میشه ؟ واقعا پذیرش شکست اینقدر سخته ؟ (4393037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۶:۲۲
نه ایشون علم غیب ندارن!

روحانی علم غیب داره که یه ساعت بعد از انتخابات، نتیجه آرا توسط دختر اصلاح طلبی که در ستاد روحانی است، بطور کاملا دقیق، 23 بر 16 میلیون اعلام میشه و شرط هم برای درستی حرفش میزاره!! (4394128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۹:۱۱:۰۳
رایی که با خریدن رای و فریب مردم بدست بیاید هم غیر قانونی و هم حرام است.
ظاهراً وزارت کشور برای فرار از پاسخگویی در خصوص ضعف عملکرد خود و
مستندات تخلفات به دنبال جنجال آفرینی است. (4392507) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۹:۱۲:۱۴
اینگونه اظهارات انهم توسط اشخاص متتدین توهین به مردم وتلخ نمودن شیرینی انتخابات است .رای حلال و حرام دیگر چه صیغه ای است .محق تر از علی (ع )کسی نبود ولی ایشان برای جلوگیری از اختلاف در بین مردم سکوت کرد ند.واقعا آدم از اظهارات اینگونه افراد تعجب میکند در فتنه 88 گفتند که سازو کار انتخابات ضمینه تقلب را نمی دهد ولیکن آقایان الان خودشان تفاوت 8 میلیون رای را شدنی میدانند (4392509) (alef-13)
 
نوید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۲:۰۵:۰۱
دقیقا سوال منم همینه. آخرش تقلب تو انتخابات ممکنه یا نه؟؟!!! (4393252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۰:۴۶
تقلب به اون معنی که شما تو صندوق الف بندازی ولی ب بیرون بیاد نه.

ولی تخلفات می تونه اینقدر زیاد باشه مثل این دوره، که دقیقا نتیجه مورد دلخواه برگزار کنندگان انتخابات، بدست بیاد.

ولی برای ادعای تقلب یا تخلف باید سند وجود داشته باشه. که الان در این دوره اسناد زیادی بابت تخلفات روحانی هست. ولی سال 88 هرچه شورای نگهبان به کاندیداها گفت سند بیارید یا نامه بزنید و حتی قول بازشماری داد، گوش نکردن و فقط مردم رو کف خیابون کشوندن و شد آنچه نباید میشد!

اگر اون زمان یه دونه سند داشتن چی میشد؟؟!! (4394133) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۲:۵۶:۴۱
چرا در سال88 دوستان اصلاح طلب طاقت شکست نداشتن و انگ تقلب را به انتخابات زدن و شیرینی انتخابات را به کام همه زهر کردن .ولی حالا که دوستان خود شاهد تخلفات در انتخابات از سوی دوستان اصلاح طلب هستن ان را نفی میکنن .اخر تا کی میخواهید بی منطق سخن بگویید و هرکسی را که به شما اعتقاد ندارد بکوبید .کمی هم منصف باشید .ای کاش کمی هم از اقای رئیسی درس خویشتنداری و امانتداری و وفاداری به انقلاب را فرا میگرفتید.این پستها همه زودگذر است ای کاش به فکر پاسخگویی به اعمالمان در ان دنیا باشیم.هر چند که این حرف برای بعضی از دوستان ممکن است مسخره باشد. (4393276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۹:۱۴:۴۹
آرای تتلیتیها حلال است مال بقیه حرام ؟ (4392520) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۳:۰۱:۳۷
دوست عزیز هرکس برای خودش شخصیتی دارد چرا انقد دوست دارید به دیگران توهین کنید و انگ بزنید چ بسا خیلی از ماها و اطرافیان ما سیه رو تر از دیگران باشیم.کمی به خودتان بیاید .کمی منصف باشید .چرا هرکسی را که قبول ندارید میخواهید با توهین و تخریب از بین ببرید .ایا میتوانید با اینکارها در برابر خدا سر بلند باشید .خوب است کمی تامل کنید. (4393278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۹:۲۴:۵۵
ریز ارا در تمامی منتشر کن . (4392544) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۹:۴۷:۴۵
من کاری به هیچ چیزی ندارم فقط سوال این است که از نظر ریاضی چطور با کاهش 2 میلیون از ارای روحانی 3 میلیون به آرای رئیسی اضافه می شود؟ (4392578) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۲:۳۸:۲۶
آفرین خیلی جوک با مزه ای بود.
اگر چندین میلیون رایی که نگرفتن رو اضافه کنی چی میشه اونوقت؟
اصلا تا حالا از خودت پرسیدی چرا از اونها رای نگرفتن؟
مثلا پرسیدی چرا حسینه ارشاد ۶ صندوق و کل حرم رضوی فقط ۵ صندوق داشته؟ ممکنه جوابش به همین سادگی باشه که دولت اطلاعاتی زیر و بم مردم رو می‌دونه که باید هم اطلاعاتی همینطور باشه ولی وقتی از اون به عنوان رانت استفاده کنه برای مهندسی انتخابات کار کثیفیه.
الف هم خیلی کار زشتی می کنه که این حرف رو اینقدر بزرگش می‌کنه.
این بنده خدا گفته رای آقای رییسی حلال بوده خوب راست می‌گیه همه اش حلال بوده ولی رای آقای روحانی همه اش حلال نیست اگرچه رای حلال هم بسیار بینشون بوده و هست.
دیدنی می‌شه قیامت آدم وزیر کشور و رییس جمهور رو ببینه با این نامردیها و تخلفات.
اطمینان دارم بسیاری از اونهایی که بهشون اجحاف شده نخواهند بخشید.
روز قیامت هم در راهه جناب وزیر صبر کن تا اون روز به خدا پاسخ بدی! (4393271) (alef-13)
 
املی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۳۸:۵۲
خیلی جالبه اونچندین میلیون رای نداده ها و پشت درمانده هارو به رای رییسی اضافه میکنید دوست عزیز این رو توگوشت کن 15میلیونی که شرکت نکردن وهزاران نفری که پشت درمانده اند بیشتریعنی8درصد رای وطرفداران اصلاح طلبان بودن نه رییسی لطفبه امارریسی اضافه نکن (4394797) (alef-13)
 
امیری
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۴۵:۱۱
برادر عزیز،وقتی حرف مفت و کیلویی باشه،همینطوری،بی حساب و کتاب ، میلیون میلیون بالا و پایین میشه !! (4394525) (alef-13)
 
جوان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۹:۵۱:۴۲
اینگونه پیش بریم باید در آینده شورای نگهبان صلاحیت رای دهنده گان را نیز احراز کند (4392584) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۰۳:۳۸
اصولگرایان اعتقاد دارند که قانون مدارند و در سال 88 اگر قانون رعایت میشد ان اتفاقات نمی افتاد
دریغ از اینکه در 88 هم حرف کاندیداهای رد شده همین بود
موارد اعلامی به وزارت کشور و شورای نگهبان همین بود
با این تفاوت که در 96 وزارت اطلاعات دولت روحانی و سایر نهادهای موازی خبرنگاری را دستگیر نکردند
فعال سیاسی را دستگیر نکردند
واقعا برخی روحانیون با برخی حرفها جوانان را از دین دور میکنند ما که دهه شصتی هستیم دینمان را از پدرانمان گرفتیم که از قبل از انقلاب هم دیندار بودند
ولی بعید است این گونه رفتارهای جانبدارانه و ارتباط همه چیز با دین باعث جذب حتی یک جوان دهه هفتادی یا هشتادی به دین بشود
دهه هفتادیها دین گریز شدند و دهه هشتاد دین ستیز
خدا به داد فرزندان نسل دهه شصت برسد که معلوم نیست به کجا میروند
اگر به حلال و حرام اعتقاد دارید به گفته های امام برگردید که فرمودند تیبون های نماز جمعه نباید برای کاندید خاصی به کار گرفته شود (4393185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۱۱:۱۷
من با كمال ميل به اقاى روحانى رأى دادم بدون هيچ اجباري از شير مادر هم حلال تَر براش باشه
انشاالله (4392879) (alef-13)
 
رای حرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۲۲:۵۴
اقای موحدی ما جه گناهی کرده ایم به عشق به کشوراول صبح رای داده ایم والله نمی دانستیم رای ماحرام است وگرنه ......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4392896) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۳:۳۰
بابا تو دیگه کی هستی (4394142) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۲۴:۳۳
حرام وحلال اعلام كردن راي مردم كه رهبري فرمودند حق الناس وامام فرمودندميزان راي ملت است توهين اشكار به اكثريت مردمي است كه بيش از سي ميليون واجدين راي هستند (4392900) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۲۸:۲۹
حال اگر پس از بررسی رای ححت الاسلام رییسی به ۱۳ میلیون و رای دکتر روحانی به ۲۹ ا تقائ یافت چیکار باید کرد در حالیکه این شائبه می تواند دلیلی بر تغییر ارا در سال ۸۸ باشد بهتر است اقای موحدی کرمانی بیشتر دقت فرمایند (4392908) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۳۲:۴۴
مشخص نیست استفاده از واژه "آرای حلال" بر چه مبنایی و با چه هدفی صورت گرفته است ؟ ملت مسلمان و هموطنان سایر ادیان بر پایه استفاده از حق مصرح قانونی در تعیین سرنوشت خود به ویژه در لبیک به کلام گوهربار رهبر معظم انقلاب برای دفاع از هویت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و تحقق مشارکت حداکثری به پای صندوق های رای آمدند و بار دیگر حماسه سترگ آفریدند، تقسیم بندی این مردم عزیز و بزرگوار به عناوینی مانند انقلابی و غیر انقلابی یا «آرای حلال» و.... ظلم بزرگی است که باعث ایجاد تفرقه و آسیب جدی به وحدت ملی و امنیت ملی می شود.
شما برادر من یه نامه به رئیس دولت بنویس که اونایی رو که به ایشون رای ندادن تندرو و جنگ طلب و اهل توهین وتهمت و افترا ندونه بعد بیا از وحدت حرف بزن.
به قول قدیمی ها اول یه سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به مردم... (4392913) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۳۷:۲۲
این گونه گفتار ، به معنی این است که بنده و کسانی که به آقای رئیسی رای داده اند میفهمیم و مسلمانیم ولی مردمی که به روحانی رای داده اند یا نمی فهمند و فریب خورده اند یا اینکه از روی دشمنی با دین به روحانی رای داده اند (4392921) (alef-13)
 
سید حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۲:۵۵:۲۲
متعجبم که چه طور در معنای رای حلال این قدر تشکیک میکنین.
بابا منظور ایشون واضحه که آراء آقای رئیسی حداقل حدودا 16 میلیون رای است ویقینا از این مقدار کمتر نیست، لذا نام این آراء میشود آراء حلال.

ولی آراء آقای روحانی که حدودا 24 میلیون اعلام شده است، چون به نظر ایشان مشتمل بر آراء تقلبی است، لذا نمیتوان گفت آراء ایشان حلال است، یعنی ممکن است مثلا دومیلیون ویا سه میلیون غیر واقعی باشد،

همین (4392955) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۰:۰۶
اتفاقا از این به بعد فقط رای حرام میدم ... فکر می کردم همه رای ها یه معنا داره (4394022) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۱۳:۴۸
اين حرفها و روش ها جز رويگرداني مردم از نظام و دين نتيجه اي ندارد.
خيلي خطرناك است كه هر وقت راي مطابق ميلشان نبود هر گفتار و رفتاري را مجاز بدانند (4393000) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۹:۱۸
همین روحانی برای شوراها ۴۶ میلیون رای می گیرد اما برای ریاست جمهوری ۴۱ میلیون رای، یعنی حسن روحانی ۵ میلیون نفر را از حق رایشان محروم می کند، آیا این کار روحانی مردم را از نظام و دین بدبین نمی کند؟؟!!! آیا این کار که در ۴۰ سال گذشته سابقه ندارد خطرناک نیست؟؟!!! آیا از این رفتارها بوی استبداد و دیکتاتوری به مشام نمی رسد، این یک قطعه پازل است، وقتی قطعات دیگر پازل مانند امضای مخفیانه و خیانت بار سند ۲۰۳۰ را هم کنار آن بگذاریم، وقتی اعتراض به آزمایش موشکی توسط روحانی را هم کنار آن بگذاریم بوی خیلی چیزهای خطرناک برای نظام و کشور به مشام می رسد (4393938) (alef-13)
 
و
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۱۳:۵۸
درست را آن شخصی در یکی از این کامنت ها آورده که گفته :
( من به رای غیرمومنانه و حرام خود به روحانی، افتخار می کنم.
اگر باز هم انتخابات شود من رای غیرمومنانه خواهم داد )
حرف حساب را از این جور آدمها باید شنید
خودش خیلی راحت و آسوده خاطر گفته که امثال ایشان و صدها نفرشان که در داخل ایران وآمریکا و کشورهای غربی به روحانی رای داده اند آنهم دوبار دوبار
برای حلال بودن و مسلمانی رای نداده چون که اصولا خیلی ها شون هیچ عقیده به خدا و روزحساب و اسلام و نماز و شعائر اسلامی ندارند
برخی از آنها به طمع این به روحانی رای داده اند تا بعضی از منکرات به این وسیله بهتر در جامعه رواج داشته باشد و کسی جلویشان را نگیرد

هرچند می پذیریم که تعدادی متنابهی از آرای روحانی از انسانهای معتقد به همه شرایع دین هست

بنابر این به زعم ما شیعیان معتقد و حتی لا ئیکها و مخالفان منصف نظام ، در آرای روحانی هم حلال و حرام با هم وجود داشته ولی در مورد بقیه نامزدها چنین نیست
خواه بپذیرند خواه نپذیرند
هرچند باعثش هم خود حضرات بی تدبیر اصولگرا بوده اند .

تا جریان اصول و اصلاح در کشور بازی گر وصحنه گردان صحنه سیاست باشند این کشور روی خوش و روز خوش را بخود نخواهد دید (4393001) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۲:۰۸
مشکل شما اصول گراها حق دین و مومن و مسلمان دیدن خودتون و باطل دیدن و کافر و مرتد دیدن هر کس جز خودتونه (4393955) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۹:۰۶:۰۸
برادر محترم. من يك خارج نشينم كه اتفاقا يه سه ساعتي هم راننديگي كردم و رفتم به روحاني راي دادم. بيا فرض كنيم تمام مفروضات شما راجع به بي بند و باري و بي اعتقادي من هم درست باشد. شما با كدام منطق ديني راي من را حرام تلقي مي كني؟ توجه كن من اصلا با سخنان اقاي موحدي هيچ كاري ندارم چون به گمانم تحليل شما از اصل حرف مستقل است. اي كاش اين چاپ بشه و جواب شما رو ببينيم... (4395092) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۲۳:۴۸:۱۹
رایی که از طریق حیله و دروغ های بزرگ و فریب مردم و تخلف بدست نیامده باشد رای حلال نام دارد (4393087) (alef-13)
 
پیراسته فر
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۰۷:۴۸
23میلیون نفر از 4درصدی هایند
23میلیون آرای غیرحلال! (4393112) (alef-13)
 
دانیال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۷:۵۷
خدایا !چه حرفهایی در ایام پسا انتخابات از سوی برخی چهره ها که نمی شنویم !
اقایون اصولگرا یه چیزی رو یادتون باشه: این حرفهایی که در عصبانیت از شکست میزنید در خاطر مردم خواهد ماند (4393128) (alef-13)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۱:۴۸
آینه چون عکس تو بنمود راست
خود شکن ، آینه بشکستن خطاست.
رای مردم آینه رفتار سیاستمداران است. (4393131) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۴۰:۲۷
این رفتار شما دوستان که رای مردم را حرام می نامید بسیار اسف بار است (4393159) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۶:۳۳
یکبار سخنان ایشان را بخوانید.کسی حرفی از حرام نیاورده.قضاوت شماست.ایشان گفته رای رییسی حلال است.به رای شما که کاری نداشتهاست (4394472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۴۶:۲۸
یعنی آقای موحدی کرمانی همیشه تشخیص حلال و حرامشان اینگونه است؟! (4393165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۰۳:۳۴
چطور زمانی که رپیس جمهور رای ندادگان به ایشان را خشونت طلب نامیدند شماها هیچ موضع گیری نگردید؟جل الخالق! (4393184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۰۷:۵۰
، رای جمع کردن با دروغ حمایت از تتلو ، دروغ یارانه ها و دروغ 5 میلیون اشتغال حرام نیست؟ (4393191) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۴۲:۴۱
جمهوريت واقعا براى ايشان ارزشي ندارد . كلا مشخص است كسي كه راى مردم را به حلال و حرام حكم ميدهد و آراي مردم به آقاي روحانى را با علاقه خود ٢.٥ ميليون كم ميكند نشان دارد كه جمهوريت را قبول ندارد و خجالت آور است اينگونه حرفا (يك آدم مستقل هستم نه اصولگرام نه اصلاح طلب) (4393232) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۳:۳۵
جمهوریت این نیست که ۵ میلیون نفر را ساعت ها در صف نگهدارند و از آنها رای نگیرند، برای ریاست جمهوری از ۴۱ میلیون رای بگیرند و برای شوراها از ۴۶ میلیون نفر !!!!!!!!! (4393960) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۱:۵۰:۰۳
تاچندروزپیش آراء مردم رای به نظام بودآیااکثریت این ارا حرام سیاه وغیرمومنانه بود؟ (4393237) (alef-13)
 
جواد
Switzerland
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۲:۳۵:۵۷
وقتی که رای دادن مردم را با حلال و حرام بودن آن مقایسه کنند باعث میشود نسل جوان امروزی نسبت به دیگر احکام اسلامی نیز بی تفاوت شوند و احکام دیگر را با رای دادن مقایسه کنند . آیا بهتر نیست مسائل شرعی و اسلامی را با مسائل سیاسی و جناحی مخلوط نکنیم (4393269) (alef-13)
 
سرلک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۲:۴۴:۲۱
یه دفعه بگن هر کسی به روحانی رای داده نماز و روزش قبول نیست!! (4393274) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۲:۵۸:۵۰
بدعت هایی اینچنینی جز اینکه به انقلاب و کشور آسیب بزند هیچ فایده دیگری ندارد.
به هر حال نامزدها ،منطبق بر قانون و با تایید صلاحیت، در انتخابات شرکت کردند و هر کدام رای می آوردند ؛رییس جمهور قانونی و شرعی مملکت به حساب می آمدند.
اینکه مردم را خودی وغیر خودی؛انگلیسی و لندنی؛با بصیرت و بی بصیرت و رای حلال و رای حرام و امثالهم بنامیم؛جز توهین وتهمت و افترا به مردم؛عایدی دیگری برای گویندگان نخواهد داشت.
اگر اکنون عده ای پست و مقامی دارند از صدقه سری همین مردم مظلوم و نجیب است که در برابر دهها مشکل و نداری و فقر و سختی ها و مرارت های این ۴۰ سال دم نزدند و از کشور و نظام دفاع کردند.پس به مردم و رای آنها احترام بگذارید و این ادبیات غیر شرعی و غیر اخلاقی را کنار بگذارید.
خدا آخر و عاقبت همه ما را به خیر کند. (4393277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۴:۴۱:۱۹
رای حرام رای هموطنی نیست که نظرش روحانی بوده...
رای حرام رای بیسوادیست که به مجری انتخابات گفت بنویس فلانی و ولی اون نوشت روحانی...
رای حرام یعنی وقتی مجری انتخابات احساس کرد این محله و این تیپ آدم ها به روحانی رای نمیدن بدون مهر برگه رای دست مردم داد
رای حرام پیدا شدن تعدادی از آرای رقیب در سطل آشغال و زیر فرشه
رای حرام توزیع کارت هدیه پای صندوق رای توسط آقای استانداره
رای حرام یعنی تعرفه رای به روستا ها و حاشیه شهر ها نرسوندن (علی الخصوص جاهایی که مشخص روحانی رای کمتری داره)
و جالبه که همه این آرای حرام با سند و مدرک قابل اثباته فقط باید شورای نگهبان و قوه قضاییه قاطعانه در برابر این اسناد نظر بدهند. (4393323) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۵:۰۲:۱۲
از قدیم گفتن چوب رو که بر می‌داری گربه دزده خودش فرار می‌کنه.
اینکه آرای رییسی حلال بوده، چه دخلی به آرای روحانی داره؟
ایشان که نگفته آرای روحانی حرام بوده، شما که به روحانی رای داده اید چرا اصرار دارید بگید؟ (4393335) (alef-13)
 
سید علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۶:۳۴:۴۰
کسی که رای مرا حرام بداند هرگز پشت سرش نماز نخواهم خواند. (4393374) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۶:۵۱:۱۱
الف نظر من را درج نمی کنی ولی با تمام قوا فریاد می زنم : اینگونه سخنان شبهه 88 را هم قوی تر می کند آن روز ها هم همین آقایان بودند و نظر دادند (4393383) (alef-13)
 
خچاطوریان
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۵۲:۱۰
من یک مسیحی هستم و در خارج از کشور به اقای روحانی رای دادم چرا بایستی رای من نا حلال باشد؟ این توهین به ملیون ها ایرانی است. (4393869) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۳:۰۹
بعضی ها اصرار دارند تخلفات این دوره رو با سال 88 مقایسه کنن ولی یادشون رفته که کاندیدهای شکست خورده اون دوره حاضر نبودن راه قانونی رو طی کنن اگر حرفشون و ادعاشون حق بود و از راه قانونی می رفتن کسی خورده نمی گرفت ولی ترجیح دادن کشورذ رو به آشوب بکشن (4393909) (alef-13)
 
صابر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۰:۲۶
جاي تاسف دارد . واقعا ايمه جماعات كه عملا و منطقا بايد مردم را ارشاد كنند و را ه درست و صواب را به انها نشان دهند و بي طرف باشند چنيه اظهار نظر ميكنند و ارامش جامعه را با طرفداري از يك كانديدا و گفتن سخنان تحريك اميز بهم ميريزند . منطقا ايمه جماعات نبايد از فرد خاص و جناح خاص جانبداري علني كنند گرچه هر زمانيكه اينها وارد فضاي انتخابات شدند مردم عكس انرا انجام دادند ولي هنوز عبرت نميگيرند (4394025) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۴:۳۲
سلام بتده تقریبا پس از پیروزی انقلاب با توجه به اینکه مرحوم پدرم اغلب رییس صندوق انتخابات مختلف بود کاملا با سازوکار اخذ رای اشنا هستم در انتخاباتی نظیر رفراندوم جمهوری اسلامی با توجه به عدم تجربه ،امکان تخلف تاثیر گذار وجودداشت که باتوجه به شرایط انقلابی ان زمان ویکپارچگی مردم ونبود انگیزه برای تخلف ،انتخابات سالم برگزار شد. هر چه جلوتررفتیم نظارتها دقیقتر وپیچیده تر شد.بطوریکه تقریبا امکان تخلف تاثیر گذار تقریبا صفر است. بنده در سال 88 هم این موضوع را به اشنایان و همکارانم میگفتم.طرح اینگونه مسایل غیر منصفانه است از طرف هر کس که باشد.ترکیب افراد پای صندوق عملا امکان تقلب را از بین میبرد.البته تخلف فقط محدود به شمارش ارا نیست .منظور بنده تقلب در شمارش ویا اعلام خلاف واقع تعداد ارا است. (4394042) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۵۶:۴۲
به عنوان کسی که به رئیسی رای داده ضمن تمامی انتقاداتم به عملکرد دولت در نحوه برگزاری انتخابات و تخلفاتی که شورای نگهبان هم به آن اشاره کرده اما این صحبت آقای کرمانی را به هیچ وجه قبول ندارم (4394108) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۱:۰۱:۳۳
آتلانتیک امریکا : روحانی سعی کرد نظر کسانی را جلب کند که فکر می‌کردند چه رای بدهند و چه رای ندهند هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد. بنابراین، این روحانی بود که باید تغییر می‌کرد. برجام نمی‌توانست دوباره او را به مقام ریاست جمهوری برساند. پس باید وعده‌های بیشتری می‌داد مانند لغو تحریم‌های بیشتر علیه ایران. او حتی به انتقاد از اعدام‌های 38 ساله متوسل شد. (4394118) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۰۱:۲۶
با سلام
این چه مدیریتی بوده که وقتی 200 میلیون تعرفه چاپ کنن ولی روز انتخابات تعرفه کم بیاد؟
بحث کمبود تعرفه مربوط به بسیاری از شعب اخذ رای بوده
واقعا جایی تاسف داره (4394565) (alef-13)
 
تیرداد مهراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۲:۳۷
اینگونه خطکشی کردن بین آراء بسیارغیرمنصفانه بوده وبه ضررابداع کنندگان اینگونه واژه های من درآوردی وجدیدا"معمول شده میباشد آیاکاندیدایی که با شعار افزایش یارانه به میزان سه برابر وخدمت به مستضعفین ومحرومین همیشه باقی!!! واردمیدان انتخابات میگردد واز امکانات ملی ونذورات امام هشتم برای اهداف شخصی هزینه میکند میتواند ادعا نماید که آرایش حلال بوده ومال رقیب حرام یامکروه!!قطعا اقشار روی آورنده به ایشان از طبقات ضعیف وکم سواد بوده ورا"یشان دراصل به یارانه بوده است وبعضی ها حتی حاضرند کیلومترها پشت خودروی حامل ایشان بدوند تا همانند دوره احمدی نژاد سیب زمینی یا اسکناسی به سمتشان پرتاب شود وآنها احساس تنعم؟! نمایند چه خوب بود که کاندیدای مدعی داشتن را"ی حلال، بجای دادن وعده یارانه ویا انفاق از محل نذورات امام رضا مبادرت به ارائه برنامه واستفاده از ظرفیتهای تحصیلکرده کشور وایجاد ایرانی آباد وآزاد وبالنده مینمود آنگاه مدعی داشتن را"ی حلال میگردید زیرا تابحال اینگونه اثبات گردیده که را"ی دهندگان نه به احترام حتی عمامه سیاه ایشان بلکه در اصل به یارانه بیشتر لبیک گفته اند ودر نقطه مقابل آنها که به رئیس جمهور منتخب را"ی دادند نه بزرگ را به یارانه وعوامفریبی گفته وبه امید ایرانی آزاد وآباد واردعرصه انتخابات شده واکثرا"از قشر تحصیلکرده وفرهیخته جامعه بوده وآرای دارای ارزش هم متعلق دراصل به این قشربوده که بدلیل شرایط قانونی وعرفی عدم تبعیض مابین را"ی دهندگان همه آرا مساوی تلقی میشوند وهمه انشاالله حلال است!َ (4394592) (alef-13)
 
Arsi
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۶:۳۰:۰۸
چجوری میشه سه میلیون به اون زیاد شده بعد دو میلیون از این کم شه؟!!! :) (4394882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۸:۳۲:۲۰
این شکست مثل 6 بر صفر پرسپولیس است همیشه در اذهان مانده میخواهند فاصله شکست را کم کنن در صورتیکه باید به حرفهای رسایی گوش میکردند و تنور انتخابات را اینقدر داغ نمیکردند که یک عده رو کم کنند. (4395045) (alef-13)
 
جابجایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۱:۲۶:۳۶
جابجایی 3ملیون رای ازروحانی به رییسی ارتباطی با فتنه 88دارد؟ندارد؟!تراخدایکی بیادمرا توجیه کند! (4395255) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۱:۴۰:۵۳
💢 اگر روحانی شکست خورده بود و طرفدارانش یکی ازحرفهای امروز حامیان رئیسی را می زدند، باآنها چه می کردید؟

💢 روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

🔹پس از حضور تاریخی و گسترده‌ی ملت ایران پای صندوق‌های رای انتظار این‌ بود که رقبای سیاسی با پذیرش اصول بازی به "تصمیم ملی"احترام گذاشته و در راستای تامین اهداف ملی،به منتخب مردم، تبریک می‌گفتند و برای کمک و همکاری با او اعلام آمادگی می‌کردند.ولی جای بسی تاسف که انتظارات شگفت‌آور دیگری را عنوان کرده‌اند.

🔹بر زبان راندن برخی از عبارات و تعبیرات و توقعات عجیب و غریب توسط برخی از بزرگان این جناح فکری، بر شگفتی و حیرت عمومی افزوده است! این که آرای نامزد منتخب مردم؛ آرای سیاه، غیر انقلابی و حتی حرام بوده و آرای نامزد غیر منتخب،تماما" پاک و حلال بوده! و با این حکم و استدلال، در ملاقات با شورای نگهبان درخواست کرده‌اند که دو میلیون از آرای فلانی کم کند و سه میلیون به آرای فلانی اضافه کند!!

🔹واقعا"این ابهامات و تشویش افکار عمومی را چه کسانی باید پاسخگو باشند؟! مگر شورای محترم نگهبان مسول کاهش و یا افزایش آرای مردم است؟! یعنی به راحتی می‌توانیم به آرای مردم،دستبرد بزنیم؟! ترکیب آرای مردم را دستکاری کنیم؟! آیا این، شائبه سازی و زیر سوال بردن مشروعیت همه‌ی انتخابات گذشته‌ی نظام نیست؟!

❗️پس چرا برای نامزدهای معترض حوادث سال 88 حکم اعدام صادر می‌کنید که مشروعیت انتخابات را زیر سوال برده‌اند،شائبه سازی کرده‌اند و تشویش افکار و اذهان عمومی نموده‌اند؟! اگر فرضا"امروز دکتر روحانی شکست خورده بود و برخی از هواداران او، نسبت بسیار نازلی از این ادعاها را مطرح می‌کردند شماها چگونه برخورد می‌کردید و چه موضعی می‌گرفتید؟! آیا این توقعات شما نشان نمی‌دهد که آرای مردم را تزیینی می‌دانید و برای آن ارزشی قائل نیستید؟!

⁉️با چه معیار و شاخصه‌هایی، آرای 24 میلیونی رئیس جمهور منتخب را "سیاه و حرام" می‌دانید! در صورتی که در صندوق ویژه مراجع قم، آرای روحانی قابل ملاحظه بوده است! علاوه براین، خیل مردمی از روستائیان فهیم و مومن علیرغم وعده وعیدهای شما مبنی بر چند برابری یارانه و تسهیلات، به شما اقبال نکردند! آرای این همه آحاد ملت اعم از شهری، روستایی، کارگر، کارمند، کشاورز، هنرمند، ورزشکار، زن، مرد، پیرو جوان که غالبا" از اقشار آگاه و مطلع دانشگاهی، تحصیل کرده، فرهیختگان، نخبگان،اساتید،مراجع، طلاب، دانشجویان،اصحاب فکر و اندیشه و رسانه و... را چگونه غیر موجه و سیاه ارزیابی می‌کنید؟! در این مقال قرار نیست در خصوصاستفاده‌ی ابزاری از مقدسات برای جمع‌آوری آرا و"کیفیت سنجی" و "ارزش گذاری" آرای متخذه طرفین، نظری داده شود ولی بدون تردید افکار عمومی و خرد جمعی بدرستی، ارزش و وزن آرا را می‌داند.

🔹از نقطه نظرات آسیب‌شناسی سیاسی، شما دو مشکل عمده دارید که اگر برطرف نکنید، تا آینده‌های دور نیز اقبال عمومی را نخواهید داشت؛ یکی این که از "واقع‌گرایی"،گریزان هستید و در تخیلات بسر می‌برید و دیگری اینکه در یک تقسیم بندی نادرست و ناصواب؛ خودتان را "خیر مطلق" و دیگران را "شر مطلق"می‌دانید! و کسانی را که چون شما فکر، اندیشه و انتخاب نمی‌کنند؛ دگر اندیش، گمراه و منحرف می‌دانید و طبعا" آرای‌شان را نیز که بر غیر شما تعلق گرفته؛ سیاه و حرام می‌دانید! و اگر این‌گونه است چگونه می‌خواهید چند میلیون از این آرای حرام را روی آرای حلال‌تان بریزید و آرای‌تان را تا حدودی بالا ببرید؟! چگونه قابل تفکیک است؟! بااین اوصاف، حسرت آرای حرام دیگران را داشتن، چگونه قابل توجیه و پذیرش است؟! ملاک، مبنا و معیار در این تقسیم بندیها کجاست؟! (4395865) (alef-13)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۰۹:۲۸:۰۳
من یک خس و خاشاک هستم !
من یک مشهدی هستم که در عین ناباوری به من گفتند مشهدی نباش و برو !
من یک جوان هستم که آزادی را جز در فیلم های هالیوودی ندیده ام !

من رای حرام دادم ؟
افتخار می کنم که به رئیس جمهور منتخب مملکتم رای دادم، هر حرفی بزنید به اکثریت زدید !
من افتخار می کنم که به سید محمد خاتمی، میر حسین موسوی، حسن روحانی رای داده ام، رایم حرام بود ؟ برایم مهم نیست !
مهم این است که احمدی نژادی دیگر رئیس جمهورم نشود و مال و املاک و منابع و جان مردم را بالا نکشد !
من به آقای رئیسی رای ندادم، چون دیدم که دقیقا حرف های احمدی نژاد را تکرار می کند......
خوب گوش کنید .... این حرف "اکثریت" مردم است (چه خوشتان بیاید، چه خیر!)

"..... ما احمدی نژادی دیگر را نخواهیم پذیرفت ....." (4397775) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.