توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501553
واکنش ایران به تهدیدنظامی ترامپ علیه ونزوئلا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۲
سخنگوی وزارت خارجه، اظهارات مداخله جویانه رئیس جمهوری آمریکا در خصوص تحولات داخلی ونزوئلا را محکوم و تاکید کرد: دوره استفاده از حربه تهدید نظامی و فشار علیه کشورهای مستقل به پایان رسیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه، بهرام قاسمی، اظهارات تحریک آمیز و مداخله جویانه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در خصوص تحولات داخلی ونزوئلا و تهدید به استفاده از گزینه نظامی علیه آن کشور را قویاً محکوم کرد.

وی ضمن مخالفت با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا، بر ضرورت احترام به حاکمیت و استقلال کشورها در چارچوب مقررات حقوق بین الملل تاکید کرد. 

قاسمی افزود: همان گونه که تجربه جهانی و تاریخ سیاسی معاصر نیز ثابت کرده است، دوره استفاده از حربه تهدید نظامی و فشار علیه کشورهای مستقل به منظور وادار کردن آنها به پذیرش خواسته های غیرمنطقی و نامشروع به پایان رسیده است.
به گزارش ایرنا، ترامپ روز گذشته به خبرنگاران گفت: مردم ونزوئلا سختی می کشند و می میرند. ما گزینه های بسیاری برای ونزوئلا داریم، از جمله گزینه احتمالی نظامی؛ اگر لازم باشد.
پنتاگون اعلام کرده که هیچ دستوری از کاخ سفید درباره ونزوئلا دریافت نکرده است.
 
کلمات کلیدی : ایران+ونزوئلا+ترامپ+تهدید نظامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.