نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481853
کوچکی‌نژاد: متهم پرونده ذخیره فرهنگیان از کشور گریخت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به قصد خروج از کشور دو نفر از متهمان این پرونده، نسبت به خروج تهیه‌کننده سریال شهرزاد به عنوان یکی دیگر از متهمان از کشور انتقاد کرد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خانه ملت در مورد وضعیت بدهکاران صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: باید مراقبت شود افرادی که در جریان تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شدند و تا تعیین تکلیف دادگاه خود آزاد هستند، فرار نکنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تاکنون چند نفر متهم مرتبط با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را در هنگام خروج از کشور و در فرودگاه از هواپیما پایین آورده و برگردانده‌اند؛ اما فردی همچون محمد امامی به خارج از کشور سفر کرد؛ لذا معتقدم چنین مسائلی به روند کار آسیب می‌رساند.

وی ادامه داد: وقتی که فردی را به اتهامی بازداشت می‌کنند، حتی در زمان آزادی با قرار وثیقه نیز باید از او مراقبت به عمل آید و به ارگان‌های مختلف کشور اعلام کنند که این‌ افراد ممنوع‌الخروج هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: این افراد تا زمان روشن شدن اتهام و تکلیف‌شان نباید از کشور خارج شوند و اگر محرز شد جرمی مرتکب نشدند، آزاد هستند به خارج از کشور و هرجایی که می‌خواهند بروند.

ممنوع‌الخروجی متخلفان باید در سیستم‌ها ثبت شود

وی در پاسخ به اینکه آیا وثیقه‌های سبک بوده که توانسته‌اند بروند، تصریح کرد: خیر، وثیقه‌های سنگینی گذاشته‌اند اما ممنوع‌الخروجی باید در سیستم‌ها ثبت شود و دقیق به گمرکات، فرودگاه‌ها و ... دیگر ارگان‌ها ابلاغ کنند چراکه از این نوع موارد بسیار مشاهده شده است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مورد اینکه غیر از امامی چند نفر از ایران خارج شده‌اند خاطر نشان کرد: دونفر از متهمان این پرونده قصد خروج از ایران را داشته‌اند که آنها را برگردانده‌اند اما امامی توانسته از کشور خارج شود ولی اطلاع دقیق ندارم ایشان به چه شکلی از کشور خارج‌ شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: مسائل مربوط به این موارد، یعنی اعلام افراد ممنوع‌الخروج مربوط به دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی است و کمیته تحقیق و تفحص کارهای در این مسائل ورود نمی‌کند.

وی با بیان اینکه کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ارتباط خوبی با دیوان محاسبات و قوه قضائیه دارد، تصریح کرد: دیوان محاسبات در بحث ردیابی بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد، بسیار کمک می‌کند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در پایان گفت: با توجه به جلسه‌ای که با اعضا داشتیم، نامه‌ تمدید 6ماهه روند تحقیق و تفحص به هیات رئیسه ارسال شده است.
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۰۷:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۱۱:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۱:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۰:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۴:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۸:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۸:۲۷
 
 
کلمات کلیدی : صندوق ذخیره فرهنگیان + فساد مالی + آموزش و پرورش + مجلس
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۱:۲۰
گريخت يا گريختاندند؟ (4422969) (alef-3)
 
مازندرانی
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۱:۲۴
ما تو آرشیو صدا وسیما سریالی داریم بنام متهم گریخت.این امر عادیه (4423075) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۹:۰۴
چشم اقايون روشن (4423086) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۴:۰۴
مثل خاوری نشه (4423093) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۹:۱۳
بدیهی ترین نتیجه ی انتخاب اشتباه . (4423105) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۱:۱۱:۱۷
بیش از ۸۰ میلیون نفر منهای ۴ درصد ، چوب انتخاب اشتباهی را میخورند (4423110) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۱:۵۵:۰۹
گریخت یا خودشون اجازه دادن بره؟ کسی رو اگه ممنوع الخروج کنن نمی تونه از کشور بره. (4423204) (alef-3)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۴:۴۸
شاناژ احمدی نژادی ها (4423233) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۸:۰۹
خدا به داد فرهنگیان برسد وامیدوارم این م آخرشان باشد (4423237) (alef-3)
 
امیر
Spain
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۷:۱۰
متهم نیست آقای رئیس جمهور فرمودند معوقات بانکی هستش نه اختلاس (4423246) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.