توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394751
آغاز اولین کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران خارجه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳
اولین نشست پسابرجامی وزیران خارجه ایران و ۱+۵ آغاز شد.

به گزارش ایسنا، وزیران خارجه ایران و ۱+۵ ظهر روز پنج‌شنبه به وقت محلی در اتاقی در جنب سالن شورای امنیت سازمان ملل در طبقه دوم این سازمان برای اولین‌بار دور یک میز جمع شدند تا به بررسی ۸ ماه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک بپردازند. در این نشست فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز حضور دارد.

این اولین کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران خارجه ایران و ۱+۵ است که پس از اجرا شدن توافق در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در سطح وزیران برگزار می‌شود.

کمیسیون برجام روز چهارشنبه در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۵ نیز برگزار شد.
این نشست بنا به گفته سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان به درخواست ایران برگزار می‌شود.

عراقچی امروز در سخنانی اظهار کرده است که در جلسه کمیسیون مشترک در سطح وزیران موضوع تحریم‌ها و تعلل اروپا و آمریکا در حل مشکلات بانک‌ها و موسسات مالی از طریق تسهیل مراودات مالی و ارائه تضمین‌های لازم اصلی‌ترین مساله مورد بحث است. هم‌چنین موضوع تاخیر دولت آمریکا در صدور مجوزهای فروش هواپیما به ایران توسط ایرباس و بویینگ در این نشست مطرح است.

به گزارش ایسنا، در یکی دو روز گذشته براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی مجوزهای مورد نیاز برای فروش تعدادی هواپیما از شرکت‌های ایرباس و بویینگ به ایران صادر شده است و طی هفته‌های آینده باقی مجوزها صادر خواهد شد.
قرار است در نشست وزیران خارجه جمع‌بندی آن چه در نشست معاونان به دست آمده است ارائه شود.
 
کلمات کلیدی : برجام+وزرای خارجه۵+۱
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.