توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377156
چه مراحلی تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است؟
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۲
هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ به عنوان نامزدهای رسمی احزابشان معرفی شده‌اند اما تا انتخابات ۸ نوامبر (۱۸ آبان) راهی طولانی در پیش است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وب‌سایت "ای‌بی‌سی دات نت"، ممکن است بیش از یک سال از آغاز تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گذشته باشد، اما رقابت برای راه یافتن به کاخ سفید به تازگی وارد مرحله جدیدی شده است.

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، هر دو نامزدی خود را تایید کرده اند. اکنون این پرسش مطرح می‌شود که آمریکایی‌ها چگونه تصمیم می‌گیرند در ۴ سال آینده چه کسی کشورشان را اداره کند؟

برای کسب سمت ریاست جمهوری، این دو نامزد باید رای حداقل ۲۷۰ نفر از مجمع گزینندگان را به خود جلب کنند: به این معنی که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ایالت به ایالت برگزار می‌شود. هر ایالت تعدادی گزیننده دارد.

هنگامی که بیشتر رای دهندگان هر ایالت به نامزدی رای دهند، تمامی رای آن ایالت به نامزد مذکور تعلق خواهد گرفت. ایالت‌های کوچکی مانند "ورمونت" و "دلاوِر" تنها ۳ رای دارند. این در حالی است که به ایالت‌هایی که جمعیت بیشتری دارند آرای بیشتری تعلق می‌گیرد. ایالت‌های نیویورک و فلوریدا، ۲۹ رای، تگزاس ۳۸ رای و کالیفرنیا ۵۵ رای را به خود اختصاص می‌دهند.

رئیس جمهور آینده آمریکا باید دستکم ۲۷۰ رای را کسب کند. نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد هیلاری کلینتون با ۲۰۲ رای از دونالد ترامپ با ۱۶۴ رای پیشی گرفته است.

ایالت فلوریدا در انتخابات آمریکا نقشی اساسی ایفا می‌کند. این در حالی است که میان رای دهندگان انتخاباتی در این ایالت، اختلاف نظرهایی وجود دارد. اما بخش عمده‌ای از این گزینندگان از هیلاری کلینتون حمایت می‌کنند.

ترامپ نیز به رای آوردن در ایالت‌های "پنسیلوانیا"، "اوهایو"، "میشیگان" و "ویسکانسین" امید دارد.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ ، نامزد انتخاباتی حزب جمهوری خواه ، ترامپ ، تور انتخاباتی کلرادو ، هیلاری کلینتون ، انتقاد دموکرات ها از ترامپ ، گردهمایی ملی حزب دموکرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.