توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 347852
"پاسخ موشکی" حزب الله به گستاخی "مرد شماره 2 " ارتش اسرائیل + تصاویر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
مرد شماره دو ارتش اسرائیل "حزب الله" را نشانه گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ حزب الله مدت هاست که در مقابل زیاده خواهی های اسرائیل ایستادگی کرده و حداقل در دو دهه اخیر دو بار رژیم صهیونیستی را در جنگ شکست داده است.

ارتش اسرائیل در ۲۰ سال اخیر با چالش مهمی در منطقه به نام "محور مقاومت" مواجه بوده و این محور (مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان) در جنگ های ۳۳ روزه ، ۲۲ روزه، ۸ روزه، ۵۵ روزه شکست های سختی را به رژیم صهیونیستی وارد آورد.

اما اخیرا رژیم صهیونیستی برای "حزب الله" خط و نشان کشیده و اعتقاد دارد که لبنان در جنگ آینده شدیدا زیر آتش قرار خواهد گرفت و ارتش اسرائیل یک جنگ تمام عیار را آغاز خواهد کرد.


**بازخوانی لفاظی مرد شماره ۲ ارتش اسرائیل

اسکای نیوز عربی گزارش داد: فرد شماره دو ارتش رژیم صهیونیستی با اذعان به توانمندی های نظامی "حزب" الله گفت: جنگ آینده با لبنان درمقایسه با جنگ های قبلی شدیدتر خواهد بود. " یائیر گولان " معاون ستاد ارتش اسرائیل به حزب الله لبنان هشدار داده است که جنگ آینده با لبنان در مقایسه با جنگ های قبلی شدیدتر و برای لبنان ویرانگر خواهد بود.

"گولان" با اشاره به این که "حزب الله " توانمندی نظامی خود را ارتقا داده است و این مسئله تهدید بی سابقه ای برای اسرائیل به شمار می رود، تصریح کرد:" اسرائیل جنگی تمام عیار به راه خواهد انداخت."

البته نکته اول قابل تامل اینکه ارتش اسرائیل در سال ۲۰۰۶ نیز یک جنگ تمام عیار را به راه انداخت و نتیجه این نبرد شکست سخت صهیونیست ها بود که نیروی هوایی ارتش اسرائیل به عنوان بازوی نظامی "تل آویو" نیز راه به جایی نبرد.

نکته دوم اینکه در جنگ ویرانگر سال ۲۰۰۶ میلادی رژیم صهیونیستی پروازهای متعددی را بر فراز لبنان انجام داد و صدها تن بمب بر سر مردم بیگناه این کشور ریخت اما نتوانست "حزب الله" لبنان را از بین ببرد.

علاوه بر این "حزب الله" پس از جنگ سال ۲۰۰۶ ، توانمندی‌هایش گسترش یافته و ضمنا در سوریه با تروریست هایی در حال جنگ است که هرکدام معادل ۲ تا ۵ سرباز ارتش اسرائیل توانایی جنگیدن دارند.

دیگر بعد قدرت نظامی حزب الله به موشک های سطح به سطح زمین پایه و موشک های ضد کشتی بازمی گردد که در این زمینه موشک های ضد کشتی "یاخونت" و موشک "فاتح ۱۱۰" توسط رسانه های منطقه به عنوان اهرم قدرت "حزب الله" مطرح شده است.

"حسین شیخ الاسلام" مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی نظامی "مقاومت اسلامی لبنان" عنوان داشت: "حزب الله" بیش از ۱۰۰ هزار موشک دارد و آمادگی مقاومت بیش از گذشته است.
 
 

**موشک فاتح 110

"فاتح 110 کلاس A" موشکی سطح به سطح و کوتاه برد، با بردی بیش از  200 کیلومتر، قطر 0/61  متر، طول قریب به 9 متر، یک مرحله‌ای با وزن کلی 3550 کیلوگرم و وزن سرجنگی 500 کیلوگرم است. موشک مایل پرتاب "فاتح 110 " ویژگی‌های منحصر به فردی از جمله دقت فوق‌العاده و قدرت تخریب بالا دارد.
نمونه‎های مختلف این موشک با بُردهای 250 تا 300 کیلومتر دارای محموله انفجاری شدید به وزن 450 کیلوگرم است که سرعت آن به 1.5 کیلومتر بر ثانیه می‌رسد. این موشک از سامانه‎های پیشرفته هدایت و ناوبری برخوردار است و تا پایان مسیر هدایت می‌شود.

"هربرت لاندن" تحلیلگر سیاسی نوشت: موشک  "فاتح 110 " که در ایران ساخته شده ، بعد قابل ملاحظه ای برای حمله به هر نقطه در اسرائیل دارد. صنعت موشک سازی ایران به طور تمام وقت در حال توسعه ظرفیت موشکی پیشرفته خود است و در بخشی از طرح های نظامی خود قصد دارد این سلاح های ارتقا یافته را به دست "حماس" و "حزب الله"  برساند.

روزنامه الاخبار لبنان نوشت: موشک "فاتح"  می تواند در کمتر از دو دقیقه وزارت جنگ و ستاد ارتش رژیم صهیونیستی را ویران کند و هفت موشک از نوع مذکور می‌تواند کارایی تمامی سامانه‌های دفاع موشکی تل‌آویو را در کمتر از ۱ دقیقه از بین ببرد.**موشک "یاخونت"

" یاخونت"  با کد SS-N-26  یک موشک کروز ضدکشتی مافوق صوت هوا به زمین و سطح به سطح  ساخت روسیه بوده که در نمونه‌های هوا پایه، دریاپایه و زمین پایه توسعه داده شده است.

 سایت "گلوبال سیکیوریتی" (Global Security) درباره موشک کلاس "یاخونت" نوشت: موشک "یاخونت" (P800 Yakhont) موشکی با برد 300 کیلومتر و سرجنگی قابل حمل 200 کیلوگرم بوده که توانایی "کروز" بودن را چند صدمتر بالای آب دارد (شایان ذکر است موشک "کروز"، موشکی است که سامانه هدایت وکنترل (Guidance and Control) در تمام مرحله شلیک موشک از مبدا تا مقصد فعال است). این موشک قریب به  90 سانتی متر قطر و توانایی حمل ده ها کیلوگرم مواد انفجاری را دارد.


"گیورا آیلند" پژوهشگر در دانشکده امنیت ملی اسرائیل در این خصوص اظهار داشت: حزب الله همواره در صدد ضربه زدن به تأسیسات گازی اسرائیل در دریا است و بهترین راه برای صیانت پالایشگاه های گازی اسرائیل از حملات حزب الله، بین المللی کردن منابع گاز در این منطقه است. وی افزود: انحصار میدان های گازی "تامار" و "لویتان" در حوزه اسرائیل، "حزب الله" را برای فعالیت‌های تخریبی در این منطقه ترغیب می کند.

به نظر می‌رسد موشک قدرتمند "یاخونت" توانمندی  بالایی در وارد آوردن خسارت چند ده میلیارد دلاری به اسرائیل دارد و این موضوع در صورت درگیری در آینده بسیار محتمل است و احتمال دارد همه تاسیسات اقتصادی اسرائیل در خطر باشد.


"جفری وایت"  تحلیلگر مسائل دفاعی در «اندیشکده واشنگتن برای سیاست‌های خاورنزدیک» اظهار داشت: «حزب‌الله، اکنون توانمندی حمله با سلاح‌های هدایت‌شونده در اسرائیل را دارد. آنها می‌توانند مواضعی در داخل اسرائیل - از جمله در مناطق مرکزی و جنوبی - را هدف قرار دهند که این مواضع، مقرهای فرماندهی، پایگاه‌های هوایی و مواضع اقتصادی اصلی را شامل می‌شود.»

«وایت» ادامه داد: "حزب‌الله"  اکنون به سامانه‌های پیشرفته پدافند هوایی و موشک‌های کروز «یاخونت» برای اهداف دریایی دست یافته که می‌تواند نیروی هوایی اسرائیل و سکوهای نفتی این رژیم در دریای مدیترانه را هدف قرار دهد. وی گفت: «این جدید است؛ نود و پنج درصد فعالیت‌های دریایی در سال 2006 از طرف اسرائیل انجام می‌شد، بنابراین در جنگ بعدی، عملیات‌هایی دریایی می‌توانند وضعیتی کاملاً متفاوت داشته باشند.»


**حزب الله توانایی از بین بردن زیر ساخت های حیاتی اشغالگران قدس را دارد

البته نباید با نظر معاون فرمانده ارتش اسرائیل مخالفت کرد چرا که جنگ آینده ویرانگر خواهد بود ؛ اما نه فقط برای "حزب الله" بلکه برای ارتش اسرائیل شهرک های صهیونیست نشین نیز "هولناک" است چرا که "حزب الله"  توانایی از بین بردن زیر ساخت های حیاتی اشغالگران قدس را دارد.  

"شیخ نبیل قاووق،" نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: اسرائیل با همه نهادهای سیاسی و نظامی خود از ترس رویدادهای غیرمنتظره و موشک‌های حزب الله به خود می لرزد اما از ارتش‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس نمی ترسد. وی این سوال را مطرح کرد که چه کسی در برابر اسرائیل بازدارندگی ایجاد می‌کند «طوفان قاطعیت» و دیگر عملیات؟، یا قدرت و معادلات مقاومت؟

فارن‌پالیسی از قول تحلیل‌گران و منابع نزدیک به حزب‌الله مدعی شده این گروه اکنون به موشک‌های سطح به سطح   "اسکاد"،  "فاتح  110"و " ام 600 (M-600) " مجهز است.

 حزب الله لبنان به لفاظی های مقامات ارشد نظامی اسرائیل به صورت جدی پاسخ خواهد  داد و این موضوع در خلال جنگ سوریه نیز به رژیم صهیونیستی اثبات گردید که در این پروسه در سال 2014 و 2015 میلادی گشتی های ارتش اسرائیل با موشک "کورنت" منهدم  شدند.

البته برخی مقامات "تل آویو" این توهم برایشان پیش می آید که اگر حزب الله پاسخ برخی اقدامات اسرائیل را نمی دهد یعنی از "تل آویو" می ترسد و این در حالی بوده که نه تنها نمی ترسد بلکه در حال حاضر اولویت اصلی حزب الله اسرائیل نبوده ؛ بلکه نبرد با تروریست های تکفیری است.

با از بین رفتن تروریسم تکفیری نوبت اسرائیل نیز می رسد و در این صورت جنگ تمام عیاری که مقام نظامی  صهیونیست از آن صحبت می کند آغاز خواهد شد و با شکست اسرائیل به پایان خواهد رسید.
 
کلمات کلیدی : توان موشکی ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.