نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413759
تضمین 10 ساله موگرینی برای اجرای برجام
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر این که برجام توافقی چند جانبه است، گفت: من شخصا یک وظیفه مشخص دارم تا تضمین کنم که توافق از سوی تمام طرف‌ها اجرا می‌شود و به طور قطع این مساله به نفع اروپا است. بنابراین ما آن را یکی از عناصر کلیدی قلمداد می‌کنیم که تغییر نخواهد کرد. این توافق به طور کامل و در تمام طول مدت این توافق که 10 سال است، اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر این که برجام توافقی چند جانبه است، گفت: من شخصا یک وظیفه مشخص دارم تا تضمین کنم که توافق از سوی تمام طرف‌ها اجرا می‌شود و به طور قطع این مساله به نفع اروپا است. بنابراین ما آن را یکی از عناصر کلیدی قلمداد می‌کنیم که تغییر نخواهد کرد. این توافق به طور کامل و در تمام طول مدت این توافق که 10 سال است، اجرا می‌شود.
 
موگرینی با تاکید بر این که برجام توافقی چند جانبه است، گفت: به نفع اروپا و سازمان ملل و وظیفه آن است که تضمین کند این توافق به طور کامل اجرا می‌شود.

فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان نشستی که وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا برای بررسی روابط این اتحادیه با آمریکا پس از انتخاب دونالد ترامپ (رییس‌جمهور منتخب آمریکا) برگزار کردند، اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بر لزوم همکاری در نظام چندجانبه تاکید کنم.
 
برای ما بسیار مهم است که روی اجرای توافق تغییرات آب و هوایی، منع اشاعه و محافظت از توافق هسته‌ای با ایران و به‌علاوه تجارت و بحران‌هایی که تمام اطراف‌مان را فرا گرفته است، کار کنیم. ما در طول هشت سال اخیر به خوبی با آمریکا همکاری کردیم و خواهان یک رابطه قوی و نزدیک با واشنگتن در دولت آینده هستیم.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، موگرینی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره این که آیا اتحادیه اروپا درباره اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 نگرانی دارد، گفت‌: بگذارید بسیار شفاف و صریح بگویم که این یک توافق دو جانبه نیست، بلکه توافقی چند جانبه است که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مورد تایید قرار گرفته است. بنابراین، این به نفع ما و به نفع وظیفه سازمان ملل است که تضمین کند این توافق به طور کامل و در تمام طول مدت این توافق که 10 سال است، اجرا می‌شود.

موگرینی هم‌چنین گفت که توافق هسته‌ای با ایران یکی از چندین مساله کلیدی است که منافع اروپا در آن بسیار روشن است و برای ما اهمیت دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره روابط اتحادیه اروپا با روسیه گفت: اتحادیه اروپا در خصوص مساله‌ الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه موضعی کاملا مشخص داشته و آن را غیرقانونی می‌داند. اما از طرفی دیگر با روسیه مذاکره می‌کنیم و در بسیاری از مسائل سخت از جمله توافق هسته‌ای با روسیه همکاری داشته‌ایم.
 
کلمات کلیدی : اتحادیه اروپا +برجام +موگرینی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۷:۱۸:۵۱
قابل توجه دوستانی که میگفتن چرا تو سازمان ملل تصویب میکنین (4016208) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۰۰:۴۷:۰۵
ببین عزیزم ترامپ برجام رو پاره نمیکنه ولی اون رو طوری باز طراحی و تحریم های جدید تصویب میکنه که بلااثر بشه.
شما بنشین و ببین (4016833) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۲۱:۲۰:۰۶
خانم موگرینی 10 سال که هیچ 100 سال دیگرهم نمی توانیدادعایی بیش از دهانتان کنیدشمااروپایی ها ازترامپ هم خطرناک تریدمگرمامستعمره اروپاهستیم که برای مان 10سال مدت گذاشته ایدبریدپی کارتان اینقدرلج مارادرنیاورید.اروپایی ها ازامریکابیشتردرکاربرجام اخلال گری کرده ومی کنندمگرشماهاکی هستیدکه مانیستیم (4016582) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.