توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402058
راه‌هایی برای اینکه در یک‌ساعت بیشترین کالری را بسوزانید/ طناب‌بازی؛ ۱۰۰۰ کالری!
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵
کالری سوزاندن،‌ یکی از راه‌های چاق نشدن است. معمولا هم کار سختی است. اما شاید راه‌هایی هم باشد که شما در عین حال از آنها لذت ببرید و طی مدت کوتاه یک‌ساعت کالری زیادی بسوزانید

به گزارش خبرآنلاین؛ فکر می‌کنید بهترین راه برای اینکه بیشتری کالری را بسوزانید چه باشد؟ خب برای این مسئله راه‌های بسیاری وجود دارد، مثل ورزش کردن که البته می‌تواند در قالب‌های متفاوت به کمک شما بیاید. اما شاید راه‌هایی هم باشد که شما در عین حال از آنها لذت ببرید و طی مدت کوتاه یک‌ساعت کالری زیادی بسوزانید. بخصوص اگر از آن دست آدم‌هایی هستید که همیشه کمبود وقت دارید بهتر است بدانید چه فعالیت‌های ورزشی در مدت زمان کوتاه یک‌ساعت، بیشترین کالری را در بدن شما می‌سوزانند.

با این فعالیت‌ها بیشتر آشنا شوید تا برنامه ریزی بهتری برای از بین بردن کیلوهای اضافی چربی بکنید؛

یک‌ساعت پیاده روی آهسته؛ 255 کالری


برای یک‌ساعت گشت و گذار سلانه سلانه از خانه بیرون بروید و مسافتی دود 2 تا 5/2 کیلومتر راه بروید تا 225 کالری بسوزانید.

یک‌ساعت بولینگ؛ 273 کالری

ورزش بولینگ درست مانند تایچی می‌تواند در هر یک‌ساعت فعال خود 273 کالری از بدن شما کم کند.

یک‌ساعت تای‌چی؛ 273 کالری

تای‌چی یک ورزش رزمی چینی است که اخیرا در ایران پرطرفدار شده. این ورزش اما با حرکت‌های آهسته برنامه‌ریزی شده همراه است که در هر یک‌ساعت 273 کالری می‌سوزاند.بنابراین بدون اینکه نفستان بند بیاید 273 کالری می‌سوزانید.

یک‌ساعت دوچرخه سواری آهسته؛ 364 کالری

اگر دوچرخه را بردارید و برای یک‌ساعت به صورت تفریحی مسیری حدودا 10 کیلومتری را با آن طی کنید چیزی معادل 364 کالری می‌سوزانید.

یک‌ساعت والیبال؛ 364 کالری


حتی اگر در والیبال یه آماتور به معنای واقعی کلمه هم باشید باز هم یک‌ساعت بازی والیبال می‌تواند از شما 364 کالری بسوزاند.

یک‌ساعت یوگای قدرتی؛ 364 کالری

شما در این یوگا،‌ حرکت‌های قدرتی را تجربه می‌کنید که ورزش را برایتان کمی سنگین می‌کند ، البته این یوگا مختص آنهایی‌ست که در این ورزش به یک حرفه‌ای تبدیل شده‌اند.

یک‌ساعت گلف؛ 391 کالری

البته به شرط اینکه اول، حوصله‌تان از این ورزش سر نرود و دوم هم اینکه وسایل را خودتان حمل کنید بابت هر یک‌ساعت 319 کالری می‌سوزانید.

یک‌ساعت اسکی در سراشیبی؛ 391 کالری

اسکی از جمله ورزش‌های کالری سوز است که می‌تواند حسابی لاغرتان کند. یک ساعت اسکی در سراشیبی 391 کالری از شما کم می‌کند.

ایروبیک سبک؛ 455 کالری

ایروبیک سبک یا همان ورزش‌های هوازی از نوع سبک می‌تواند در یک‌ساعت 455 کالری از شما بگیرد که اتفاقا عدد قابل توجهی است.

یک‌ساعت ورزش با دستگاه الیپتیکال؛ 455 کالری

اگرچه همه آنهایی که با این دستگاه کار کرده‌اند معتقدند یکی از سخت‌ترین کارهاست اما شاید اگر این را بدانید که یک‌ساعت ورزش با این دستگاه 455 کالری از شما میسوزاند بیشتر انگیزه بگیرید.

ایروبیک در آب؛ 501 کالری

خب قطعا با ورزش سختی روبه رو هستید اما یکی از بهترین راه‌ها برای سوزاندن کالری هر چه بیشتر در یک‌ساعت، ایروبیک در آب است. در یک‌ساعت 501 کالری می‌سوزانید.

یک‌ساعت پیاده‌روی (هایکینگ)؛ 546 کالری

پیاده روی حرفه‌ای،‌ پارو زدن و اسکی روی آّب هر کدام به مدت یک‌ساعت می‌توانند 546 کالری از شما بسوزانند. پس برای یک پیاده روی پر فراز و نشیب آماده شوید.

یک‌ساعت ایروبیک سنگین؛ 664 کالری

اگر مدت‌هاست ایروبیک کار می‌کنید و حالا آنقدر حرفه‌ای شده‌اید که سراغ هوازی‌های سنگین بروید پس بدانید که در هر یک ساعت 664 کالری را از بین می‌برید.

یک‌ساعت اسکیت؛ 683 کالری

وقتی ورزش اسکیت را جدی بگیرید و سخت کار کنید،‌ می‌توانید در یک‌ساعت 683 کالری بسوزانید.

یک‌ساعت بسکتبال؛ 728 کالری

اگر اهل یکی از این ورزش‌ها هستید،‌ بسکتبال یا تنیس تک نفره پس باید بدانید که یک‌ساعت از هر کدام این ورزش‌ها عددی معادل 728 کالری از شما می‌سوزاند.

یک‌ساعت دویدن؛ 755 کالری

اگر یک مسیر حدود 5 تا 6 کلیومتری را در یک‌ساعت بدوید می‌توانید 755 کالری را بسوزانید و بابت شام سنگین شب قبل کمی خیالتان راحت شود.

یک‌ساعت پله‌نوردی؛ 819 کالری

اگر به دنبال سوزاندن هر چه بیشتر کالری‌ها هستید و البته زانوهایتان هم مشکلی ندارد این را بدانید که پله‌ها را به سمت بالا دویدن به مدت یک‌ساعت 819 کالری از شما می‌سوزاند.

یک‌ساعت شنای سخت؛ 892 کالری

هر چقدر شنا کردن شدت بیشتری داشته باشد شما وزن بیشتری هم کم می‌کنید. یک‌ساعت شنای سخت باعث می‌شود 892 کالری بسوزانید.

یک‌ساعت تکواندو؛ 937 کالری

یکی از بیشترین کالری سوزی‌ها بین ورزش‌ها به تکواندو مربوط می‌شود ، یک‌ساعت تکواندو به شما کمک می‌کند که 937 کالری بسوزانید.

یک‌ساعت طناب بازی؛ 1047 کالری

شاید باورتان نشود اما روزی یک‌ساعت طناب بازی به شما کمک می‌کند تا روزانه 1047 کالری بسوزانید. با این تفاسیر شما می‌توانید با روزی یک‌ساعت طناب بازی هرگز چاق نشوید. هم مفرح است هم کالری سوز.
 
کلمات کلیدی : کالری+چربی سوزی+لاغری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.