نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509456
واکنش تهمینه میلانی به «شهرزاد»
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۳
یازدهمین شماره هفته‌نامه اینترنتی «شهرزاد» با یادداشتی از تهمینه میلانی درباره سریال شهرزاد آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، در یادداشت تهمینه میلانی که در ابتدای این شماره درج شده، آمده است:

«سریال شهرزاد را دوست دارم وبه اتفاق همسرم،هر هفته آن را می‌بینیم زیرا متناسب با روحیه ایرانیان است و برای ایشان قصه می‌گوید و همه اعضای خانواده  را فارغ از سن و موقعیت طبقاتی اجتماعی جذب می‌کند. شهرزاد با نقل داستان‌های تو در تو که نشان از علایق و سلایق متنوع اجتماعی است و هوشمندانه و هماهنگ با یکدیگر داستان و درام واحدی را شکل می‌دهد.

این سریال با ایجاد تعلیق و درام تاثیرگذار به شعور و درک تماشاگر احترام می‌گذارد و آنها را با خود همراه می‌کند. در شهرزاد مخاطب به راحتی با شخصیت‌های متنوع ارتباط برقرار می‌کند ضمن اینکه هر یک از تماشاگران با یک یا چند شخصیت داستان ، همزاد پنداری می‌کند.

این مجموعه تصویر زیبایی از گذشتگان به ما می‌دهد که حتی اگر کاملا مستند هم نباشد ، بدلیل انسجام در فضاسازی و بازی خوب بازیگران، باور پذیر است. 

بر خلاف اغلب سریال‌های مرسوم، نگاه پویا و خلاقی به بانوان کشور دارد و نه تنها به آنها نگاه ابزاری ندارد و  بی‌تفاوت نیست بلکه با قرار دادن شهرزاد به عنوان شخصیت محوری داستان و در کنار او شیرین ، آذر و ...  به احساسات و توانمندی‌های شغلی ، اجتماعی و سیاسی ایشان بها می‌دهد که احترام قائل است. شهرزاد با نمایش روابط محترمانه حاکم بر اعضای خانواده‌های طبقات مختلف اجتماعی ،  اقتصادی  و فرهنگی ، بر ناخودآگاه تماشاگران تاثیر مثبت دارد و به‌نوعی ایشان را تشویق به ایجاد  دیالوگ و همفکری در خانواده می‌کند.

کارگردانی، بازی بازیگران  و فضاسازی کلیه لوکیشن‌ها حساب شده و هنرمندانه است.تیتراژ و المانهای بهره گرفته برای ساخت آن، متناسب با قصه و حساب شده و گریم بازیگران و لباس متنوع آنها ، متناسب با موقیت زمانی ، شغلی و طبقاتی آنهاست. علاوه بر آن فیلمنامه حساب شده  آن ، حاصل خلاقیت دو انسان (نغمه ثمینی و حسن فتحی)با سواد و آگاه به درام  و مسائل اجتماعی است.

در خاتمه  معتقدم، از آنجا که  سریال زیبای «شهرزاد» سلیقه تماشاگر را ارتقا داده است ژ، متر و معیاری برای سازندگان  سریال‌هایی خواهد شد که در آینده بخواهند موفقیت «شهر زاد » را تکرار کنند.»

در این شماره هفته‌نامه اینترنتی «شهرزاد»، گزارشی از پشت صحنه سریال و ضبط سکانس‌هایی از خانه هاشم‌خان، شهرزاد از نگاه پنج مهندس، بازتاب فضای مجازی، یادداشتی درباره بهم رسیدن دوباره شهرزاد و شیرین، دو نگاه متفاوت از دو روزنامه نگار، عکس‌نوشته‌هایی از قسمت یازدهم و همچنین عکس‌هایی از قسمت آینده دیده می‌شود. 

هفته نامه مجازی شهرزاد از طریق سایت و کانال رسمی این سریال قابل دانلود است.

قسمت دوازدهم شهرزاد دوشنبه ۲۰ شهریورماه عرضه میشود.
 
کلمات کلیدی : تهمینه میلانی+شهرزاد
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۸:۱۲:۲۵
این گفتۀ سرکار خانم میلانی که " این سریال با ایجاد تعلیق و درام تاثیرگذار به شعور و درک تماشاگر احترام می‌گذارد" هر چند از جنبۀ هنری و کارشناسی حتما دقیق و بدون نقص است ولی شوربختانه تهیه کنندگان "شهرزاد" کمترین احترامی به " شعور و درک تماشاگر " !!!!!! در زمینۀ حقوق شهروندی و انسانی خریداران CD ها نداشته اند ؛
اونهائیکه همیشه و در هر لحظه ای از شهروندان خواهش و تمنا میکنند که با خرید قانونی CD ها به حقوق معنوی !!!!! سازندگان اثر احترام بگذارند خودشون شخصا بالاترین نقض حقوق شهروندی !!! را در قبال خریداران CD مرتکب میشوند ؛
خریدار CD که بجای خرید کپی و یا دانلود رایگان !!!! پول پرداخت کرده وقییکه میخواهد از شر تبلیغات ابتدای فیلم خلاص بشه و دگمۀ FF دستگاهش رو فشار میده با کمال تعجب با این پیام روبرو میشه که این دگمه روی این فیلم کار نمیکنه و بنابراین موظف و مجبوراست !!!!!! که با صرف وقت ، هزینۀ برق و البته استهلاک دستگاه های پخش و مونیتور خودش کلیۀ تبلیغات ابتدای سریال را حتما تحمل کند؛
آیا مرجعی وجود دارد که به این اجحاف بارز رسیدگی کند ؟!؟!؟!؟!؟
من برای دیدن سریال هزینه کرده ام نه برای دیدن تبلیغات اجباری و اونهم با هدر دادن پول و وقت خود !!!!! و اونهم نه در آخر سریال ، هرچند که حتی در خود آخر سریال هم محل نقض حقوق خریدار است ، ولی درآنصورت حداقل این حق شهروندی !!!! وجود دارد که به میل خود (و نه به زور واجبار) آنرا ببیند و یا نبیند ؛ (4550769) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.