نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500950
هشدار دوباره ترامپ به کره شمالی: گزینه نظامی حاضر و آماده است؛ کیم جونگ اون مسیر دیگری انتخاب کند/ پیونگ یانگ: گویی آمریکا به دنبال این است که تسلیحات هسته‌ای کره شمالی را آزمایش کند
بخش بین الملل الف، ۲۱ مرداد ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۱
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گوید طرح‌های نظامی این کشور برای واکنش در برابر اقدام احتمالی کره شمالی آماده شده است.

ترامپ در توییترش نوشته است: "چنانچه کره شمالی نابخردانه عمل کند، طرح‌های نظامی ما کاملا مهیا است، حاضر و آماده. امید که کیم جونگ اون مسیر دیگری انتخاب کند."

کره شمالی ترامپ را متهم کرده که این شبه جزیره را به سرآشیبی یک جنگ اتمی می‌راند.

همزمان آژانس امنیت ملی گوام روز جمعه دستورالعملی را برای شهروندان خود فراهم کرده تا برای هر حمله موشکی آماده باشند.

در این دستورالعمل از ساکنان گوام خواسته شده به کره آتش یا تشعشع انفجار نگاه نکنند چون می‌تواند به کوری آنها منجر شود.

همچنین از آنها خواسته شده که "بر زمین دراز بکشند و سر خود را بپوشانند". براین اساس "اگر انفجار با فاصله زیادی رخ دهد معمولا عبور موج انفجار 30 ثانیه یا بیشتر طول می‌کشد".

مسکو گفته است رد و بدل تهدیدها میان واشنگتن و پیونگ یانگ به شدت نگران کننده است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خطر درگیری نظامی را بسیار بالا دانسته و از طرح مشترک کشورش با چین برای کاهش تنش‌ها سخن گفته است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز گفته است بالابردن سطح تهدیدها اشتباه است وهیچ راه حل نظامی وجود ندارد.

درهمین حال مالکوم ترنبال نخست وزیر استرالیا گفته است کشورش آماده است در صورت حمله کره شمالی به آمریکا به جنگ واشنگتن علیه پیونگ یانگ بپیوندد.

ازسوی دیگر خبرگزاری رسمی کره شمالی روز جمعه واشنگتن را متهم کرد به دنبال آوار کردن یک فاجعه هسته‌ای بر سر شبه جزیره کره است.

براساس این گزارش "گویی آمریکا به دنبال این است که تسلیحات هسته‌ای کره شمالی را آزمایش کند".

در گزارش این خبرگزاری آمریکا مغز متفکر تهدید هسته‌ای و جنگ طلب خوانده شده است.

با این همه آنگونه که خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش می‌دهد باوجود تمام تهدیدها، تلاش‌های دیپلماتیک پشت پرده برای حل بحران کره شمالی چندین ماه است که درجریان است.

براین اساس رهبری مذاکرات را جوزف یون فرستاده آمریکا در امور کره شمالی و پاک سونگ ایل دیپلمات ارشد کره شمالی در سازمان ملل متحد برعهده دارند.

پیشتر جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، به کره شمالی هشدار داده بود که مطابق قطعنامه‌های سازمان ملل و درخواست‌های کشورهای مختلف رفتار کند.

ماتیس در بیانیه‌ای گفته است که "کره شمالی باید از در نظر داشتن هر اقدامی که ممکن است به پایان رژیم آن و نابودی مردمش منجر شود، دست بردارد."

حدود دو هفته است که تنش حول برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی بالا گرفته است. پس از یک آزمایش موشکی این کشور شورای امنیت تحریم‌های جدیدی علیه آن وضع کرده است و کره شمالی پس از آن اعلام کرده است که حمله به آمریکا را بررسی می‌کند
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۱:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۰۶:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۵:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۷:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۶:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۳:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا، ترامپ، کره شمالی، جنگ هسته ای، حمله هسته ای
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۷:۵۵:۲۹
دوستانی که طرفدار کره شمالی هستند و رویه کره شمالی را در برابر برجام به دیگران توصیه میکنند. نباید مانند افراد ساده و عوام تحلیلی کنید. بله ، کشور ما دارای قدرت موشکی است ، ولی‌ آیا آنها ندارند. آیا فقط ما میتوانیم زندگی‌ آنها را جهنم کنیم. خیلی‌ خوب است که انسان مرعوب نباشد، ولی‌ بد است که از آنطرف، خیلی‌ بی‌ محابا تحلیل کنیم. همین کره شمالی را ببینید. ترامپ عملا کره شمالی را در منگنه گذاشت. از آنطرف، چین به کره شمالی اعلام کرد که اگر به طرف گوام یا آمریکا موشک پرتاب کند، بیطرف خواهد ماند ولی‌ اگر آمریکا شروع کننده جنگ باشد، از تو حمایت خواهم کرد. ترامپ حالا میداند که کره شمالی، هرگز اقدام به پرتاب موشک به گوام نخواد کرد و ترامپ با همین آگاهی‌، فقط امشب، به وقت آمریکا، سه بار کره شمالی و شخص کیم را خطاب قرار داد، که کوچکترین پرتاب موشک، مساوی آغاز جنگ خواهد بود. حالا کره شمالی عملا انتخابی ندارد، یا آغاز جنگ و خود کشی و یا ادامه و تحمل تحریمهای سنگین. کمی‌ عمیق تر تحلیل کنیم. برای یک روزنامه ممکن است بسیار خوب باشد، ولی‌ برای منافع ملی‌ یک ملت، چنین تحلیل هایی‌، بی‌ مسئولیتی است. معذرت می‌خواهم که لحن این کامنت کمی‌ تند است، ولی‌ ما دیگر بعد از تجربه جنگ تحمیلی و هست یی و سیمان کردن اراک، نباید دوباره از همان افکار و تحلیلها، ضربه بخوریم. به خدا مسولیت دارد، نگاهی‌ به وضع اقتصاد ، سیاست و فرهنگی مملکت کنید. ۱۲ سال است که تعداد اشتغال و بهره وری در این مملکت رشد نکرده. پیروزی واقعی‌ در اقتصاد است. کیم ممکن است آمریکا را تهدید کند، ولی‌ ۲۵ میلیون نفر از مردم کره شمالی زیر خط فقر در غیاس با کره جنوبی، ژاپن و حتی چین قرار دارند. کمی‌ فکر مردم هم باشیم. شکم گرسنه، نه ایمان دارد نه عزت. فقط خواهشاً نگویید که برای ما زندگی‌ بهتر مهم نیست یا همه کشورهایی که راه اقتصاد را پیش گرفتند، برده آمریکا هستند. آیا چین، برده آمریکا ‌ست.و نگویید که ما طرفدار روحانی یا ظریف هستیم، این سرنوشت یک ملت است، نه بحث ظریف یا جلیلی، که هر دو قابل انتقاد هستند.میدانید که بزرگ شدن کودکان بدون پدر، چه اندازه سخت و ناگوار است. ببینید همین فرزند شهید در سوریه را. بله ما باید اهل جنگ باشیم،ولی‌ آخرین و آخرین انتخاب. نه اینکه فوری بگییم، زندگی‌ آنها را جهنم می‌کنیم. تجربه کردم که می‌گویم. (4515341) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۷:۵۶:۳۶
درگیری و جنگ امریکا و کره شمالی حتمی و اجتناب ناپذیر است و احتمال اینکه بعد کره شماالی ایران با امریکا وارد جنگ شود هم هست لذا باید تا حد امکان خود را اماده کنیم که تلفت بیشتری به دشمن وارد کنیم هیچ راهی جز جنگ نداریم (4515342) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۸:۲۱:۰۶
دوست عزیز، آمریکا ظالم و بسیار ستمگر. ولی‌ این نباید باعث شود که ما بخواهیم از کیم طرفداری کنیم. کیم فرق زیادی با صدام یا قذافی ندارد. او برادر خود را با سلاح شیمایی در یک کشور دیگر ترور می‌کند و به مردم خود چنین القأ کرده که پدر بزرگ او، پاره یی از خورشید بود. چنین شخصی‌ ادعا خدائی می‌کند. هیچ کس نمیتواند از او سوال کند. اگر چنین شخصی‌ افسرده شود یا تحت تاثیر الکل ، ناگهان بخواهد اقدامی کند، تکلیف دنیا چیست؟ اگر می‌بینید که چین هم با آمریکا و ترامپ همنوا شده، نه به خاطر آمریکا بلکه به خاطر امنیت خود است. چنین فردی، میتواند به راحتی‌ سر موشک‌های اتمی‌ خود را به سوری پکن یا شانگهای که در ۵۰۰ کیلمتری کره شمالی هست، کج کند و از حتی چین هم باج بگیرد. به هر حال، یادمان باشد که او خود را خدا میدند و امر ٔبر او مشتبه شده است. حالا شاید منطقی‌ فکر می‌کند ولی‌ صدام و قذافی هم ابتدا به خاطر ملت عراق و لیبی‌، قیام کردند و جانفشانی، ولی‌ بعد تبدیل به آن موجودات شدند چون امر ٔبر خود آنها هم مشتبه شده بود . (4515373) (alef-11)
 
محسن
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۰۹:۵۸
باسلام
آمریکا وبخصوص ترامپ بلوف میزنند ،اگر آمریکا وارد جنگ شود به نظم خود ساخته
جهان پایان خواهد داد واز اوج به پایان کشیده خواهد شد ،مطمئن باشید جنگی در پیش
نخواهد بود. (4515521) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۵۶:۲۳
آمریکا در عرض دو ساعت کره شمالی را خلغ سلاح می کند . خیلی ساده هستید اگر فکر کنید آمریکا نمی داند سامانه های موشکی کره شمالی کجا هست و نمی داند بمب های الکترومغناطیسی و موشک های ضد سنگر رو باید کجا شلیک کند . (4515584) (alef-11)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۳:۱۵
وقوع تمام جنگهای تاریخ و ازجمله جنگ احتمالی کره در شرایطی است که رهبران بی شعور و بی تدبیر در دو طرف مناقشه حاضر باشند
در ایران با حضور دولتمردان با تدبیر جنگ پیش نخواهد امد (4515680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۰۹:۱۶
پیشنهاد شما چیه؟! (4515970) (alef-3)
 
trump terroriste
Georgia
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۰:۱۷:۴۳
دقت کنید لطفا !!! به اخباری که به آمریکا مربوطه میشه خوب توجه کنید ٬ تمامش شده جنگ ٬ تحریم ٬ تحدید نظامی ٬ هشدار ٬ شورای امنیت ٬ فروش سلاح و غیره ..... کشوری مثل چین دنیا رو بلعیده !!! تمام غرب توسط چین فتح شده از نیورک گرفته تا لوس آنجلس و پاریس ٬ لندن ٬ برلین و غیره ..... تمام شهرهای دنیا که من رفتم پر شده از چاینا منیفکشرین و سوال واقعی اینه آمریکا با پنجاه ایالت گرسنه چطور میتونه این بازیهای مسخره سیاسی ٬ نظامی ٬ امنیتی رو ادامه بده و جواب خیلی ساده هست با چاپ هزاران میلیارد دلار بدون پشتوانه !!! اگر ۵۰ ایالت آمریکا برای وارداتشون احتیاج به ارز خارجی داشته باشند آمریکا در مدت ۶ ماه از هم میپاشه ٫ ایران ٬ روسیه ٬ چین و هند باید دلار رو هدف بذارند و ارز جهانی راه بندازند تا آمریکا هم بره دنبال کار وتولید تا ارز بدست بیاره والا با این سیستم طرف ارز جهانی چاپ میکنه و مشکلش شده رهبری جهان امروز اقتصاد آمریکا انگل جهانی هست که فقط از اقتصاد جهانی ارتزاق میکنه وچیزی به جز شر و ضرر به دنیا نمیده!!! ترامپ امروز باید تو بساز بفروشی سرعمله باشه نه ریسس جمهور! (4516512) (alef-11)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۸:۰۲:۲۶
ما که از برجام خیری ندیدیم. ممکنه شرایطی فراهم بشه که صورت مساله تحریم ها توسط کره شمالی پاک شه!!! (4515344) (alef-11)
 
کره شمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۰۸:۵۴
چقدر ساده اندیش هستین فکر کردین کره شمالی پیروز جنگ هست مطمین باش کره شمالی زور بزنه یک موشک دقیق بزنه تو امریکا اما امریکا اونوقت عدم پایبندیش به هر چیز رو نشون میده و هیروشیما دوم راه میندازه حالا بماند که کره شمالی اصلا پشتوانه اقتصادی برای جنگ نداره و با شروع جنگ تو یک هفته تمام ذخایر غذاییش تمام میشه و توان جبرلنش نداره (4515430) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۱۱:۲۳
اره با نابودی مردم کره شمالی ! (4515524) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۳:۴۶:۲۵
در برابر قلدرها باید ایستاد.
شما دوس دارین بدون هزینه همه چی براتون گل و بلبل بشه!
آره خب، همیشه یه عده فدای نمک نشناس ها میشن. مثل شهیدامون تو سوریه و عراق که میرن تا ماها آب تو دلمون تکون نخوره.
شما (و ما) به دنیات برس!!! (4515901) (alef-11)
 
Abed
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۱:۰۳:۱۴
و ایضاً نابودی جمعیتی از آمریکایی ها (4516564) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۱۱:۵۷
این کره شمالی نیست!!! در واقع این چین است که در برابر امریکا قدرت نمایی می کند و دست برتر را دارد ، هیچ اتفاقی هم نمی افتد چون جنگ با چین برای امریکا هیچ صرفی ندارد ، نتیجه ،این تهدیدهای توخالی امریکا رسوایی و شکست سیاسی امریکا و پیروزی سیاسی برای چین و کره شمالی است، و درسی هم برای اصلاح طلبان و اعتدالی ها که بفهمند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند (4515526) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۰۸:۳۸
چ ربطی داشت؟؟! (4515968) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۸:۲۷:۴۲
دوتا دیوانه خوردن به پست هم دیگه ...

ولی مطمئن باشید ترامپ فقط حرف میزنه و ترسوتر و کوچیک تر از اونیه که وارد جنگ هسته ای بشه . (4515379) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۲۹:۵۰
دعا میکنم که روسیه و چین و کره شمالی و ایران، درس عبرتی به آمریکای جنایتکار بدهند که تا ابد دست از قلدر بازی بردارد. (4515455) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۱۰:۲۱
چین الان دیگه آن چین 20 سال پیشی نیست که شما فکر می کنید..چین صد در صد مطیع آمریکاست...درجه رفاه مردم چین به متوسط رو به بالا رسیده و هیچ وقت دیگر به دوران کمونیست بر نمی کرده.. (4515603) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۵۲:۵۵
مثلا الان میخوای بگی برای متوسط رو به بالا شدن باید مطیع امریکا بشیم؟! (4516078) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۱۹:۳۱
جوک سال چین مطیع امریکاست!!! (4516192) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۴۵:۴۴
کره اگر یک موشک رو واشنگتن بندازه مشکل دنیا را حل کرده (4515478) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۹:۳۴
صدام و قذافی هم از این حرف ها زیاد زدند اخرو عاقبشون رو همه دیدن (4515663) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۲۰:۱۹
صدام و قذافی بمب اتم نداشتند (4516196) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۰:۵۸:۱۴
داشتن هم فرقی نمیکرد با دو تا موشک از بین میره (4516557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۳:۵۱
اصلا هزار موشک!! فکر میکنی امریکا چند موشک میندازه؟؟ چرا فقط از یه طرف ماجرا رو می بینین؟؟ (4515698) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۵۲:۲۹
امیدوارم بزودی شاهد ظهور قدرتی دیگر بجز امریکا باشیم . (4515493) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۵۲:۲۷
لابد کره شمالی !!! (4515579) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۹:۵۸:۰۹
امریکا به اندازه کافی گستاخ شده است، لازم است یک گوش مالی درست حسابی داده شود و امیدوارم که کره شمالی بتواند این کار را بکند و معادلات منطقه و جهان را تغییر دهد و انشاالله حق به حقدار برسد. (4515499) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۹:۲۳
اونوقت حق با کره شمالی است؟!! (4515689) (alef-3)
 
قلی
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۲۸:۱۸
بله حق کاملا با کره است! آمریکا خودش تبدیل به کشور فاسد و پیشرفته ای شده که انواع و اقسام بمب اتم رو داره و به همین دلیل نمیتونه مانع دیگر کشورها بشه که بمب نسازن! (4516027) (alef-11)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۳۰:۲۲
من طرفدار نظام کمونیستی کره شمالی هستن. خیلی جالبه ... قدرت واقعی یعنی همین. نه مثل آمریکا که حتی رئیس جمهورش هم نمیتونه جلوی قانونی مثل ازدواج همجنسگراها رو بگیره!

آمریکا هر روز فاسد تر و کثیف تر و پیشرفته تر میشه باید یه فکری براشون کرد. فرهنگ کل دنیا رو دارن مثل خودشون میکنن. (4516031) (alef-11)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۰۰:۰۴
رفتارآمریکا طوری شده است که کره شمالی راهی بجز جنگ ندارد.
مسولین ارشد کره شمالی به این فکر میکنند که اگر آنها مثل لیبی تصمیم بگیرند بازنده اند وکشورشان باجنگ نابرابرروبرو خواهد شد. یا اگر بخواهند مانند ایران با آمریکا توافقنامه امضا کنند باز این آمریکاست که به تعهدات خود عمل نخواهد کرد و باز آنها بازنده خواهند شد. بهرحال عدم اعتماد به آمریکا آنه راملزم خواهد کرد که با داشتن تسلیحات هسته ای گزینه جنگ با آمریکا انتخاب نمایند. (4515501) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۰۶:۲۹
آمریکا بخصوص ترامپ جنگ روانی انداخته است . هیچ کاری نمیتواند بر علیه کره شمالی انجام دهد اگر بزند خودش هم میخورد (4515515) (alef-3)
 
Saeed
Turkey
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۱۱:۴۵
هر چیزی رو وارونه وبنا به عقیده خود برداشت میکنید انگار .این کره شمالی هستش که گفته طرح حمله به جزیره گوام داره که با ۴ موشک بزنه بعد ترامپ تهدید کرد گفت عاقل باش والا ما حمله میکنیم .... مطالب و اونجور که دوست داری نبین . (4515975) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۳۵:۱۱
دو دیوانه حاکم دو کشور هستند و ازشون هر کاری بر میاد

قطعا مردمان دو کشور که حاکما دیوانه دارند ضرر می کنند (4515554) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۴۴:۴۹
آمريكا درگير جنگ با ايران نميشه بلكه گروه تكفيري قويتري را درست مي كنه كه اسباب زحمت براي ايران ميشه اين فشارهاي اخير هم براي اينه كه ايران نيروهاش و از عراق و سوريه خارج كنه (4515567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۴۶:۵۵
جنگ امریکا با کره وبعد ایران حتمی است منتها بسمتی برویم که مانند عراق نشویم (4515568) (alef-3)
 
ali
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۰۸:۰۵
سلام از نظر تقابل نظامی دوکشور ایالات متحده تاکید میکنم ایالات متحده وکره شمالی مطمئنا امریکا 100و کره شمالی 5 از نظر قدرت ولیکن از بعد ملکوتی فرازی از دعای اللهم اشغل الظالمین باظا لمین اینا 2 نیروی شر هستن امریکا مستقیما از خود ابلیس فرمان میگیره ودر این شکی نیست وکره شمالی هم از نادانی مردمش
اون چیزی که ملموس هست انشاء الله در فجر صادق ولایت حضرت ولی عصر اروحنا الفداه قرار داریم انشاء الله (4515599) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۱:۳۴:۱۹
دوستانی که نظر دادند فکر کنم call of duty زیاد بازی میکنن (4515642) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۵:۳۹
عالی بود (4515739) (alef-11)
 
امیر
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۲:۴۱:۰۴
شوخی شوخی داره جدی میشه! (4515753) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۵:۰۵:۵۱
مطمئن هستم مردم کره شمالی مشتاقانه خواهان از سرگیری جنگ هستند و درست است که کشته های زیادی میدهند ولی این هزینه ای است که مجبورند برای نجات فرزندان خود بدهند . تاریخ ثابت کرده است که خدا زورگویان را عموما" به دست خودشان نابود میکند و نه به دست مردم . (4516099) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۳:۴۳
کره شمالی فکر میکند آمریکا باید به یکی از دو کشور ایران یا کره حمله کند و توان حمله به دیگری را ندارد و آمریکا ثابت کرده همواره به ضعفا حمله میکند پس کره میخواهد عواقب ریسک آمریکا را زیاد نشان میدهد در صورتی که ریسک بزرگ وقتی است که موشک های ایرانی به مراکز نفت و پایگاههای آمریکا نزدیک است
اما از آنطرف آمریکا میداند هیچ جنگی را نمیتواند شروع کند چون توان لازم برای مدیریت آینده آنرا ندارد و رقبای سخت ناظری دارد که دنبال فرصت برای جایگزینی هستند از طرفی شاخص های اقتصاد آمریکا روی لبه های مرز حرکت خوبی دارد ولی با جنگ این توازن به هم خواهد خورد
پس راه حل آمریکا چیست ؟
راه حل هارت و پورت و بلوف است و حمله غیر مستقیم به دشمنانش و دوستان آنها و همزمان به اقتصاد ایران و کره و روسیه و ونزوئلا و ... حمله میکند و هزینه های آنرا روی دوش رقبایش می اندازد و سوریه لبنان و یمن و ... دوستان ایران را تحت فشار قرار میدهد
ضعیف ترین این حلقه از لحاظ قدرت یمن است و بعد از آن ضعیف ترین در ثبات سوریه و عراق است و ضعیفترین در حاکمیت ونزوئلا و ضعیف ترین در توازن اقتصادی و آماده برای چانه زنی روسیه است
اما بزرگترین دشمن واقعی آمریکا چین و اتحادیه اروپا است پس با دیگران بد رفتاری میکند و هزینه تحریم ها را به دوش اقتصاد آنها میاندازد و با بد رفتاری ها به آنها خط میدهد
مشکل آمریکا این است که ثبات داخلی این کشور دستخوش تغییر شده است و یک پولدار به شدت کاسب با بلوف های سنگین در راس قدرت قرار گرفته است
مشکل آمریکا این است که ضعیف شده است بی آبرو شده است و کم کم بی اعتبار میشود مشکل آمریکا این است که چین با چراغ خاموش به سرعت از روی او رد شده است و خیلی جلوتر قرار دارد (4516109) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۰:۰۱:۲۱
ترامپ یک دیوانه و متوهم است و چون درک و شعور ی جز کاسبی و پول دراوردن ندارد دنیار را در ورطه جنگی بزرگ انداخته از قدیم گفتند یک دیوانه سنگی در چاه میاندازه که صد عاقل نمیتوانند داراورند و ترامپ همچنین ادمی است... (4516738) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.