نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436411
واکنش مطهری به انتقادات از سخنانش درباره رزمایش موشکی و برجام
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲
نایب رییس مجلس در صفحه اینستاگرامش توضیحی درباره اظهاراتش درباره رزمایش موشکی و برجام ارائه داده است.

به گزارش خبرآنلاین، در پی حاشیه‌های ایجاد شده درباره سخنان علی مطهری درباره رزمایش موشکی وی در اینتساگرام خود توضیحاتی را ارائه داده است که در ادامه می آید؛

من در مصاحبه ای که با سایت عصرایران داشتم "تلاش برای اجرا نشدن برجام از طریق موشک پرانی" را یکی از مصادیق تندروی دانسته بودم. گرچه مقصود روشن است اما برخی از ظنّ خود به آن پرداختند. بدیهی است که این سخن به معنی انکار ضرورت تقویت صنایع موشکی نیست و اصل "و اعدّوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدوّ الله" یک اصل ثابت و تغییر ناپذیر است اما مهم اجرای درست آن و قدرت نمایی به موقع ماست.

اگر در حال عبور از گردنه سخت ماه های اول اجرای برجام هستیم این قدرت نمایی را با آن جمله منقوش روی موشک به بعد موکول کنیم، همچنان که در سالهای گذشته بهتر بود مسئله هولوکاست-که معتقدیم با هدف اشغال فلسطین بزرگنمایی شده- به شکل دیگری و در جای خود مطرح می شد.

سیره پیامبر اسلام هم این موضوع را تایید می کند. ایشان در دوره مدینه گاهی با دو گروه مخالف پیمان صلح می بست و به مصاف گروه سوم می رفت. نوع برخورد ایشان با دشمن نیز برای ما الگو و نمونه است. رسول اکرم هیچ گاه دشمن شکست خورده را تحقیر نکرد آنچنان که ما سرنشینان قایق آمریکایی را که به اشتباه وارد آبهای ما شده و به اسارت در آمده و خود را باخته بودند نه یک بار و دوبار- که طبیعی است- بلکه بارها و بارها از تلویزیون نمایش دادیم. علت آن این بود که پیغمبر اسلام به دنبال هدایت انسانها بود نه انتقام گیری.

به هر حال ما در برخورد با دشمنان انقلاب اسلامی که در راس آنها آمریکا و اسرائیل هستند باید زمان شناس بوده، محاسبه و تدبیر داشته باشیم و مروت و جوانمردی را رعایت کنیم. این گونه است که دنیا به سوی اسلام خواهد آمد.
 
کلمات کلیدی : علی مطهری + رزمایش موشکی + برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۰:۴۸:۲۷
بسیار خردمندانه فرموده اند (4123321) (alef-3)
 
محمد قشمی
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۰۷:۰۰
احسنت مرد راستین انقلاب (4123346) (alef-3)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۵۸:۳۴
حرفهای بسیار سودمندیست ایکاش بعضی پند بگیرند. (4123812) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.