نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476417
نظر زیباکلام درباره ماجرای حذف علی مطهری
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
صادق زیباکلام معتقد است که علی مطهری یک سر و گردن از بسیاری نمانیدگان فراکسیون امید بهتر فعالیت کرده است و باید در هیئت رئیسه مجلس باقی بماند.

زیباکلام در گفتگو با انتخاب اظهار داشت: مسلم است که دکتر علی مطهری نشان داده است که واقعا یک فرد کاملا دموکراتیک است، فردی که پای خیلی از اصول و موازین خود می ایستد. اصولی که با کمال تاسف، خیلی از فراکسیون امیدی ها پای آن نایستادند. ان برهه ها و زمان هایی که انتظار می رفت فراکسیون امید در مجلس قد علم کند و بایستد، شاهد بودیم که بدبختانه جاخالی داد و جای آنها مطهری ایستاد.

وی افزود: شاید سخنی به اغراق نگفته باشم اگر بگویم فراکسیون امید یک طرف و علی مطهری به تنهایی یک سر و گردن از فراکسیون امید 120 نفره بالاتر می ایستد و فعالیت می کند.

این تحلیلگر سیاسی با اشاره به برخی اخبار در مورد تلاش برای عدم حضور مطهری در هیئت رئیسه آینده گفت: هرگونه توافقی که نهایتا باعث شود مطهری از هیئت رئیسه و نائب رئیسی حذف شود، یک گام به عقب برای جریان دموکراسی خواهی تلقی می شود.

وی افزود: اگر این شایعه واقعیت داشته باشد که برخی از سران اصولگرای مجلس و شماری از نمایندگان نزدیک به دولت به همراه جبهه پایداری می خواهند تبانی کنند که علی مطهری را از نایب رئیسی بردارند، باید بگویم این اتفاق بد و نابخشودنی است. البته ما از جبهه پایداری توقعی نداریم، طبیعی است که اینها نخواهند مطهری نائب رئیس بماند، همینطور از اصولگرایان هم انتظار نداریم که پشت مطهری بایستند. انتظار ما از امیدی ها و طرفداران دولت است که از مطهری حمایت کنند.

زیباکلام تاکید کرد: تاسف بار است که برخی از نمایندگان فراکسیون امید در صورت صحت اخبار، با همکاری برخی دیگر دست در دست هم، علی مطهری یا پزشکیان را از نائب رئیسی مجلس بردارند. این در حقیقت یک گام بلند به عقب خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم انچه شایع شده، تنها یک شایعه باشد و ما شاهد یک اتحاد شوم بین اصولگرایان، برخی طرفداران دولت روحانی و جبهه پایداری نباشیم. اگر اینطور شود، به اعتبار روحانی خدشه وارد خواهد شد. این درست نیست آن همه تلاش و تقلایی که برای رای آوری سنگین روحانی انجام شد، چنین پاسخی داشته باشد و دولت بیاید برای خوشامد اصولگرایان و کاستن از ناراحتی شان، مطهری را از نائب رئیسی بردارد.

استاد دانشگاه تاکید کرد: روحانی نباید فراموش کند که وامدار افرادی مثل مطهری است.

وی همچنین با اشاره به  شایعات در مورد توافق تیم لاریجانی در مورد حذف مطهری از هیئت رئیسه گفت: بعید می دانم لاریجانی پشت این ماجرا باشد، چون از زمانی که مجلس دهم تشکیل شد، رویکرد او رویکرد مثبتی بوده است. در واقع، لاریجانی با این رویکرد خود توانسته در میان قشر فرهیخته جا باز کند. 

زیباکلام اضافه کرد: مطهری و پزشکیان رفتار بسیار متعادل و متینی در یک سال و نیم گذشته داشته اند. اینطور نبوده نطق های قبل از دستور مطهری یا سخنرانی های بیرون از مجلسش، باعث مشکلاتی برای لاریجانی و رهبری اصولگرایان در مجلس شود. بعید می دانم واقعا لاریجانی به این جمع بندی رسیده باشد که مطهری را از نائب رئیسی بردارد.
 
کلمات کلیدی : صادق زیبا کلام+علی لاریجانی+علی مطهری+انتخابات هیئت رئیسه مجلس
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۲۲:۵۶:۵۷
آقای مطهری منادی آزادی و قانونمداری در مجلسی است که خیلی از همکاران ایشان جرات بیان بدیهی ترین حقوق شهروندی مردمی که نمایندگی خود را به دست آنها سپرده اند ندارند . الحق که ایشان وکیل شایسته ملت هستند . (4395341) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.