توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476813
تحقیق و تفحص از نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها کلید خورد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۷
طرح تحقیق و تفحص از نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها و هزینه کرد منابع حاصل از آن در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید.
احمد انارکی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: درجلسه امروز که با حضور رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها برگزار شد، پس از استماع نظرات نمایندگان درخواست کننده تحقیق و تفحص و پاسخ‌های رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها در خصوص تحقیق و تفحص از این سازمان رای گیری شد و در نهایت به تصویب کمیسیون اقتصادی رسید.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با توجه به اینکه در هدفمندی یارانه ها دستگاه های مختلفی نظیر وزارت نفت درگیر هستند مقرر شد این تحقیق و تفحص تنها از سازمان هدفمندی انجام نشود و به شکل جامع تری از همه دستگاه های درگیر اجرای این طرح نیز صورت گیرد و در صورتی که این طرح در جلسه علنی مجلس به تصویب نمایندگان برسد بر اساس قانون پس از تشکیل هیأت تحقیق و تفحص شش ماه زمان برای انجام آن و ارائه گزارش به صحن مجلس پیش بینی شده است.

نماینده کرمان در خصوص اهداف این تحقیق و تفحص گفت:‌برخی از نمایندگان معتقدند میزان درآمد و هزینه کرد هدفمندی یارانه ها به خصوص از محل افزایش قیمت حامل های سوخت و انرژی بیش از رقم اعلامی از سوی دولت است لذا برای شفافیت در این بحث درخواست تحقیق و تفحص دادند؛ البته دولت بارها این رقم را اعلام نموده و به تفسیر درآمد و هزینه کرد منابع هدفمندی را مشخص کرده است.
 
کلمات کلیدی : تحقیق و نفحص+هدفمندی یارانه ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.