توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416512
مشاهده آنفلوآنزای مرغی در ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
سازمان بهداشت جهانی به استناد گزارش وزارت جهاد کشاورزی ایران اعلام کرد ۲ مرغداری در تهران مبتلا به آنفلوآنزای مرغی شده و ۵۶۰۰ مرغ تلف شده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی دام با اشاره به گزارش وزارت جهاد کشاورزی ایران نوشته است: ایران گزارش داده 2 مرغداری در تهران مبتلا به آنفلوآنزای مرغی با سویه H5N8 شده است.

سازمان بهداشت جهانی دام در وبسایت رسمی خود گزارش داده که شیوع آنفلوآنزا باعث کشته شدن 5 هزار و 600 مرغ از کل 283 هزار و 500 مرغی شده که در این مرغداری نگهداری می‌شده است، بقیه مرغ‌ها برای جلوگیری از شیوع در کشتارگاه‌ها کشته شده‌اند.

وزارت جهاد کشاورزی ایران به سازمان بهداشت جهانی گزارش داده است: بررسی‌ها برای ردیابی منشأ آلودگی در حال انجام است تا از جلوی انتشار آن به دیگر مناطق گرفته شود.

بر اساس این گزارش ویروس H5N8 در انسان‌ها دیده نشده است اما موجب آلودگی پرندگان وحشی و مرغداری‌ها در چند کشور اروپایی و نیز اسرائیل شده است.

براساس قانون، کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی موظف هستند به محض رؤیت علائم بیماری‌های دام به سازمان بهداشت جهانی دام گزارش دهند.

آنفولانزای مرغی ماکیان را مبتلا می‌کند و عامل مولد آن ویروسی است که با ساختار فیزیکی پرندگان سازگار شده است. با وجود اینکه این بیماری مخصوص ماکیان است، اما در سالهای اخیر این ویروس به گونه‌های دیگر جانداران نیز منتقل شده و موجب ابتلای انسان‌ها به این بیماری شده است. 
 
کلمات کلیدی : آنفلوآنزای مرغی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.