توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226117
اسکی رسول یونان روی شیروانی ها...
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۰
اسکی روی شیروانی ها (مجموعه شعر)
شاعر: رسول یونان
انتشارات باران میشان، چاپ دوم زمستان ۱۳۹۲
شمارگان ۱۵۰۰نسخه
۹۹ صفحه ، ۵۰۰۰ تومان

****

درمیان شاعرانی که از اواخر دهه شصت یا اوایل دهه هفتاد به بعد کار خود را به طور جدی آغاز کرده و اشعارشان را به چاپ سپرده اند، رسول یونان موقعیتی ویژه برخوردار است. جایگاه او درمیان شاعران نوسرای دو دهه گذشته که سعی در ایجاد تغییر و تحولاتی در شعر نو، متاثر از اوضاع و احوال مکتب های تازه هنری، داشته اند تثبیت شده است. البته او هیچگاه برای رسیدن به شعر نوی مدرن یا زبان شعری پست مدرن و از این دست، به آشفته گویی و هذیان نویسی روی نیاورده و اتفاقا همین ویژگی نقطه قوتی برای اوست که به عنوان شاعری که فرزند زمانه خویش است، شعرش مخاطبان و علاقمندان زیادی هم داشته باشد.

تجدید چاپ تازه ترین اثر او در مدتی قریب به یک ماه حکایت از ا ین محبوبیت در میان علاقمندان شعر دارد. زبان شعری او ساده، اما مملو از تصاویر زنده و زیباست، مضامین اشعارش نیز به طبعت و دغدغه های انسان امروزین می پردازد. کتاب حاضردربردارنده سروده ها دو سال اخیر رسول یونان است.

«روز به خیر محبوب من»، «کنسرت در جهنم»، «من یک پسر بد بودم» و «پایین آوردن پیانو از پله‌های یک هتل یخی» و «مواظب باش مورچه‌ها می‌آیند» عنوان مجموعه شعرهای فارسی این شاعر ترک‌زبان هستند که پیش از این به چاپ رسیده‌اند.

یونان در شعر بهار از همین مجموعه سروده:
بهار می آید/عکسها/پر از خرگوش می شوند/بالکن ها پر از گنجشک/توفان/نسیم می شود و/ نسیم / شانه ای برای علفزار/ بهار می آید/ اما آمدن بهار مهم نیست/ مهم/شکفتن گلها در رویاهای توست.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
اسکی رسول یونان روی شیروانی ها...