توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498918
موگرینی در دیدار با روحانی: اتحادیه اروپا به دنبال برنامه‌ای جامع برای تضمین اجرای کامل برجام است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ایران نسبت به تمامی تعهدات خود در برجام پایبندی کامل داشته است.

به گزارش تسنیم، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار  امروز (شنبه 14 مرداد) خود با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، ضمن ابراز خرسندی از حضور در مراسم تحلیف روحانی و تبریک انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس‌جمهور، گفت: انتخاب مجدد شما به عنوان رئیس‌جمهور و حضور پررنگ مردم در انتخابات بیانگر امید و اراده ملت ایران برای تقویت و ادامه فعالیت‌ها و برنامه‌های دولت در داخل و خارج از کشور است که این صدا به خوبی در اروپا شنیده شده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه توافق برجام دستاوردهای بسیار بزرگ و خوبی برای ایران و اتحادیه اروپا به همراه داشته است، بر ضرورت توسعه همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف تجاری، اقتصادی و گفتگوهای سیاسی میان ایران و اتحادیه اروپا تأکید کرد.

موگرینی خاطرنشان کرد: حضور هیئتی از اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ایران یک تصمیم مهم سیاسی بوده و نشان‌دهنده اراده کشورهای اروپایی برای گسترش روابط با ایران و حراست از برجام است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه امروز تمام طرفین مذاکره‌کننده موظف به اجرای صحیح و کامل برجام هستند که تأثیرات مثبتی نیز در مناسبات و همکاری‌های دوجانبه و بین‌المللی داشته‌ است، گفت: برجام تنها مختص به یک طرف نیست و همه طرف‌های مذاکره‌کننده و جامعه بین‌المللی باید برای حفظ و حراست از آن تلاش کنند.

موگرینی با بیان اینکه اتحادیه اروپا به دنبال برنامه‌ای جامع برای تضمین اجرای کامل برجام است، گفت: برجام برای اروپا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با امضای برجام بیش از 80 درصد فعالیت‌های تجاری میان ایران و اتحادیه اروپا به طور موفقیت‌آمیز به انجام رسیده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تأکید بر حمایت همه جانبه از اجرای برجام و تصدیق پایبندی ایران نسبت به تعهدات خود افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بار ششم در گزارش خود تأکید کرده که جمهوری اسلامی ایران نسبت به تمامی تعهدات خود در برجام پایبندی کامل داشته است.

موگرینی با بیان اینکه این توافق مبنایی برای توسعه همکاری‌های دو جانبه ایران و اتحادیه اروپا بوده، خاطرنشان کرد: معتقدیم باید نهایت تلاش را برای توسعه مناسبات و همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف علوم، فرهنگ، اقتصاد و تجارت و گفتگوهای منطقه‌ای انجام دهیم.
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۱۲:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۹:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۲۰:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ ۱۸:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ۰۵:۵۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۷:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۷:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۱۳:۳۷
 
 
کلمات کلیدی : روحانی، موگرینی، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.