توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451117
گزارش مغرضانه ‌جمهوری‌خواهان از آزمایش S300
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷
به گزارش فردا، فاکس نیوز در پوشش خبری جهت‌دار خود درباره رزمایش نظامی اخیر جمهوری اسلامی ایران، از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های پیچیده اس 300 روسی خبر داد. عملیات آزمایش موشک‌های اس 300 به نام رزمایش دماوند نامگذاری شده بود.

به گزارش فاکس نیوز، روسیه سیستم‌های موشک‌های هوایی اس 300 را در سال 2016 به ایران تحویل داده است، در حالیکه نزدیک به 10 سال از امضای قرارداد اولیه این موشک‌ها، به بهای نزدیک به 800 میلیون دلار، گذشته است. علت تاخیر در تحویل سامانه موشکی طبق این گزارش خبری، مخالفت شدید آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تحویل موشک‌ها به ایران است.  

این شبکه خبری همچنین مدعی شد که دولت ترامپ در حال بررسی طرحی است که در آن نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی شوند.   

همچنین در این گزارش به سخنان و اظهارات بی پایه و اساس گروه‌های تروریستی ورشکسته‌ای چون منافقین استناد شد. ظاهراً تقویت گروه‌ تروریستی منافقین در بعد رسانه‌ای، از گزینه‌های دولت ترامپ برای وارد آوردن فشارهای سیاسی و امنیتی به جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
 
 جالب اینکه فاکس نیوز در این گزارش همچنان از علیرضا جعفرزاده، عضو سازمان منافقین، به عنوان تحلیلگر مسائل سیاسی استفاده کرده است. امری که بارها موجب تمسخر این شبکه خبری شده است ولی از آنجا که درباره رویکردهای تند و افراطی فاکس نیوز، اشخاص با وجهه حرفه‌ای‌تر همراهی نمی‌کنند، گویا شخص موجه‌تری در اختیار برنامه سازان فاکس نیوز برای بررسی مسائل مربوط به جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.
 
در رزمایش دماوند، آزمایش کامل سامانه‌های موشک اس 300، توسط کارکنان ایرانی و با سناریوهای شبیه‌سازی‌شده مطابق با تهدیدهای روز دنیا تمرین و مراحل کشف، شناسایی، رهگیری و درگیری توسط سامانه اس300 انجام شد و عملکرد این سامانه موشکی در جنگ الکترونیک به آزمایش گذاشته شد. اهداف مورد نظر متخصصان نظامی کشورمان در این رزمایش هدفمند و  آزمایشی با شلیک موشک از این سامانه مورد هدف قرار گرفته و منهدم شدند.
 
 
کلمات کلیدی : اس ۳۰۰+جمهوری خواهان+رزمایش دماوند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.