توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504217
هشدار سئول به عواقب درگیری آمریکا با کره‌شمالی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳
رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی معتقد است، حتی یک درگیری کوچک میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ می‌تواند جان شهروندان این کشور را به خطر بیندازد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، پارک سو هیون، سخنگوی ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی اعلام کرد، رئیس‌جمهوری این کشور همچنین بر اهمیت نقش چین در بازگرداندن کره شمالی به روند مذاکرات تأکید دارد.

این سخنگو اظهار کرد، مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی متوجه است که آمریکا به چه علت اعلام کرده که همه گزینه‌ها برای متوقف کردن بلندپروازی‌های هسته‌ای کره‌شمالی روی میز است.

وی ادامه داد: با این حال، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی اعتقاد دارد که کوچک‌ترین اقدام نظامی به درگیری میان دو کره منجر خواهد شد که در اثر آن جان شهروندان کره‌جنوبی و اتباع خارجی از جمله نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور به خطر می‌افتد. این اظهارات رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در دیدار وی با گروهی از قانون‌گذاران آمریکایی از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه مطرح شده است.

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در این دیدار بر اهمیت رساندن این پیام به کره‌شمالی تأکید کرد که پیونگ‌یانگ برای داشتن آینده‌ای روشن‌تر باید مسیر میز مذاکرات را انتخاب کند و در عین حال، اعمال فشار و تحریم علیه کره‌شمالی به طور مداوم امری ضروری خواهد بود.
 


 
 
کلمات کلیدی : کره جنوبی ، کره شمالی ، آمریکا ، درگیری ، جنگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.