توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439913
دستگیری عاملان هتک حرمت شهروندان گیلان
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹
7مرد و 2 زن ساکن استان رشت که به هتک حرمت شهروندان گیلانی در تلگرام و اینستاگرام مبادرت می‌کردند با تلاش مأموران پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.
 
به گزارش فارس، سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتا گیلان گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی، مبنی بر هتک حیثیت آنان در تلگرام و اینستاگرام، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
 
سرهنگ محمدخانی افزود: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت شهروندان گیلانی در تلگرام و اینستاگرام، که هفت نفر مرد 26، 28، 29، 34، 35، 41، 62 و دو نفر زن 38، 46 ساله همگی اهل و ساکن رشت بودند، شناسایی با هماهنگی مقام قضائی به پلیس فتا احضار شدند.
 
این مقام انتظامی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با ارسال مطالب موهن و نسبت دادن مطالب ناروا و خلاف واقع در تلگرام و اینستاگرام، موجب هتک حیثیت شکات شده بودند، اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه‌حساب شخصی عنوان کردند که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شدند.
 
وی با بیان اینکه 59 درصد جرائم سایبری استان در شبکه‌های اجتماعی گزینه خارجی اتفاق می‌افتد از شهروندان خواست: در انتخاب پیام‌رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آن‌ها محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی گرفته و برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج داده و در انتخاب گزینه‌های ایرانی شک نکنند.
 
رئیس پلیس فتا گیلان در پایان با بیان اینکه امروزه جایگزین‌های خوبی برای انواع رسانه‌های اجتماعی توسط جوانان خوش فکر کشورمان طراحی و اجرا شده که هم نیاز کاربران را به خوبی برطرف کرده و هم خیال کاربران از امنیت و سلامت اخلاقی این شبکه‌ها را راحت کرده است، از مردم خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir اطلاع دهند.
 
 
کلمات کلیدی : فضای مجازی + پلیس فتا + کانال های تلگرامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.