توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 349715
توان تولید موشکی ایران افزایش می یابد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که توان تولید موشکی ایران برای تقویت بازدارندگی دفاعی ارتقا یابد.

به گزارش ایرنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی روز یكشنبه، مواد الحاقی۱ و ۲ لایحه تنظیم برخی از احكام برنامه های توسعه ای كشور را مصوب كردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده الحاقی یك این لایحه، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران را مكلف كردند با هماهنگی وزارت امورخارجه و همكاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، نیرو، نفت و صنعت، معدن و تجارت، با كشورهای عمده طرف تجاری ایران، زمینه انعقاد پیمان پولی دوجانبه یا چندجانبه را فراهم آورد و شرایط را برای استفاده از پول های ملی هموار سازد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تبصره۱ ماده الحاقی ۱ این لایحه مصوب كردند كه آیین‌نامه اجرائی این ماده، حداكثر ظرف مدت ۶ ‌ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

بر اساس تبصره۲ ماده الحاقی ۱ این لایحه ، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران را موظف شد كه گزارش عملكرد این ماده را هر ۶ ‌ماه یكبار به مجلس شورای اسلامی ارائه كند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در ماده الحاقی۲ این لایحه مصوب كردند كه به‌منظور افزایش توان دفاعی كشور در تراز قدرت منطقه‌ای و تأمین منافع و امنیت ملی اقدامات ذیل معمول می‌ شود:

۱- ارتقای توان بازدارندگی از طریق:

الف)توسعه و افزایش توان تولید موشكی
ب)توسعه و تقویت توان پدافند هوایی در سطوح مختلف برد كوتاه، متوسط و بلند
پ)توسعه و به‌روزرسانی شبكه‌های ارتباطی امن با هدف استقرار كامل سیستم فرماندهی و كنترل
ت)هوشمند و متحرك‌سازی تمامی سیستم‌های تسلیحاتی متناسب با تهدیدات
ث)تحقیق، طراحی و تولید اقلام مورد نیاز برای مواجهه و تقابل با گروه‌های مسلح تروریستی
ج)توسعه توان دریایی از طریق تجهیز نیروهای دریایی به سلاح های پیشرفته
چ)توسعه و تقویت توان جنگ الكترونیك

۲- اصلاح ساختار بودجه‌ای نیروهای مسلح و افزایش سهم تقویت بنیه دفاعی از بودجه دفاعی

۳- تهیه و اجرای طرح آمایش و نوسازی زیرساخت‌های صنایع دفاعی و مراكز آموزشی و نظامی نیروهای مسلح در طول برنامه و انتقال پادگان‌ها به خارج از شهرها با اختصاص زمین و تغییر كاربری مناسب پادگان‌ها به‌منظور تأمین اعتبار مورد نیاز برای احداث مراكز جدید و تأمین اعتبار لازم از طریق تخصیص وام برای دوران ساخت

۴- ارتقای كیفیت مراكز آموزشی نیروهای مسلح برای تربیت نیروهای كارآمد

۵- صرفه‌جویی و بهینه‌سازی موارد هزینه از جمله در حوزه‌های انرژی، آب و برق نیروهای مسلح

۶- تأمین و توسعه نیروی انسانی و زیرساخت‌های نرم‌افزاری، سامانه‌های دفاعی زمینی، تجهیزات و تأسیسات در پاسگاه های مرزی و تخصصی متناسب با مناطق مورد تهدید

۷- اجرای طرح های انسداد مرز در مناطق مرزی با توجه به شرایط اقلیمی مناطق با استفاده از سامانه‌های رهگیر هوشمند و در اختیار دادن توان اطلاعاتی واجا براساس طرح های مصوب ستاد كل نیروهای مسلح

۸- زمینه‌سازی برای به‌كارگیری نیروی بسیجی بومی و توسعه مشاركت مردم مرزنشین در كنترل و تأمین امنیت مرزها

۹- ارتقای منزلت‌ اجتماعی‌ و معیشت‌ كاركنان‌ نیروهای‌ مسلح‌
 
کلمات کلیدی : توان موشکی ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.