توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 329915
توزیع گازوئیل یورو٤ تا شعاع١٠٠کیلومتری تهران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۲
وزارت نفت با هدف کاهش آلودگی هوا و پایین آوردن ذرات معلق در هوای استان های تهران و البرز، به زودی شعاع توزیع گازوئیل با استاندارد یورو ٤ را به ١٠٠ کیلومتری اطراف این دو استان توسعه می دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت نفت، عباس کاظمی معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود : بسیاری از شهرهای کشور در آذر ماه امسال بنزینی با کیفیت فراتر از یورو ٤ عرضه شده و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پس از استمرار عرضه بنزین یورو ٤ در کل کشور با تغییر کاتالیست در پالایشگاه ها، بنزین با استاندارد یورو ٥ عرضه خواهد شد.
وی اضافه کرد: میزان گوگرد موجود در بنزین یورو ٤ و یورو ٥ به ترتیب ٤٠ PPM و ١٠ PPM است.

وی افزود: در ٦ ماه گذشته میانگین مقدار گوگرد موجود در بنزین توزیع شده در کلانشهرهای کشور ١٥ PPM بوده است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی با یادآوری اینکه توزیع بنزین یورو ٤ در استانهای تهران و البرز همزمان آغاز شده،گفت: با توجه به نقش سوخت گازوئیل در افزایش ذرات معلق در هوای تهران و البرز بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، بزودی توزیع این فرآورده نفتی به شعاع ١٠٠ کیلومتری اطراف این دو استان توسعه پیدا می کند.

کاظمی هدف از توزیع گازوئیل در شعاع ١٠٠ کیلومتری اطراف دو استان البرز و تهران را کاهش ذرات معلق در هوای این دو استان دانست و گفت: خودروهای سنگین وارد شده به این دو استان با استفاده از سوخت یورو ٤، هنگام رفت و آمد در این استانها کمتر آلودگی ایجاد خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، اکنون به طور میانگین ١٦ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ در پالایشگاه نفت اراک، هفت میلیون لیتر در پالایشگاه اصفهان و یک میلیون لیتر در پالایشگاه نفت تبریز تولید می شود و تا فصل بهار سال آینده میزان تولید از ٢٤ میلیون لیتر به ٢٧ میلیون لیتر افزایش خواهد یافت.
 
کلمات کلیدی : گازوئیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.