توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430219
چرا کی‌روش مذاکره با اماراتی‌ها را شخصا به‌عهده گرفت؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۵
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی، این روزها در شهر ابوظبی به سر می‌برد. دلیل سفر او هم رفتار عجیب اماراتی‌هاست.

به گزارش خبرورزشی، آن‌ها مثل سال‌هاي اخير، مسائل سياسي را وارد ورزش كرده و نمي‌خواهند از بازي دوستانه ايران و مراكش ميزباني كنند. اين نگراني باعث شد تا كارلوس كي‌روش چند روز زودتر عازم ابوظبي شود و با مسئولان فدراسيون فوتبال امارات ديدار كند. در اين سفر يكي از مسئولان تيم ملي كه كارهاي هماهنگي بازي‌هاي دوستانه و اردوها را انجام مي‌دهد، حضور دارد و هر دو با اماراتي‌ها پاي ميز مذاكره مي‌نشينند. به دليل مخالفت اماراتي‌ها بازي با ساحل عاج كه شانسي بزرگ براي ايران بود از دست رفت.
كي‌روش به هيچ عنوان علاقه ندارد بازي دوستانه و مهم با مراكش به خاطر مخالفت اماراتي‌ها با ميزباني مسابقه از بين برود. تا روز گذشته وضعيت اين ديدار مهم نامشخص بود و فدراسيون فوتبال هم نمي‌دانست مسابقه برگزار مي‌شود يا نه. قرار است تا پيش از سفر تيم ملي به دبي، كي‌روش در ابوظبي بماند تا با اماراتي‌ها در اين باره حرف بزند. روز دوشنبه و همزمان با ورود تيم ملي به دبي، كارلوس هم از ابوظبي به اين شهر مي‌رود تا به تيم ملي ملحق شود. اولين جلسه تمريني ايران هم پشت درهاي بسته برگزار مي‌شود. كي‌روش قرار است با اماراتي‌ها پاي ميز مذاكره بنشيند و به آنها بگويد: «چرا به ايران ورزشگاه نمي‌دهيد؟!» پس از اين جلسه تكليف بازي به طور قطع مشخص مي‌شود. اماراتي‌ها ابتدا موافقت كردند بازي پشت درهاي بسته برگزار شود ولي در ادامه گفتند اصلاً از بازي تيم ملي ميزباني نمي‌كنند. مراكشي‌ها هم اتفاقاً بدشان نمي‌آيد بازي پشت درهاي بسته برگزار شود و بايد ديد اماراتي‌ها با اين پيشنهاد موافقت مي‌كنند يا نه.


وضعيت خوب باشگاه ايرانيان
تيم ملي ايران روز دوشنبه به دبي مي‌رسد و سريعاً اردوي آماده‌سازي خود را در باشگاه ايرانيان آغاز مي‌كند. باشگاه در حال حاضر آماده ميزباني از تيم ملي است. امروز يكي از دستياران خارجي كي‌روش (اوسيانو يا گاسپار) به باشگاه ايرانيان مي‌رود تا چك نهايي را انجام دهد. در حال حاضر زمين اين باشگاه از كشت درآمده و امروز خط‌كشي‌هاي آن انجام مي‌شود. نزديك به يك ماه است كه روي اين چمن تيمي تمرين نكرده تا براي ميزباني از ايران آماده شود.
 
کلمات کلیدی : کی روش+تیم ملی فوتبال+اردوی امارات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.