توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505847
نماینده اسرائیل: شورای امنیت مانع انتقال سلاح‌های حزب‌الله لبنان شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
نماینده اسرائیل در سازمان ملل از شورای امنیت خواست آنچه از آن به عنوان "تجاوزات" حزب‌الله لبنان یاد می‌کرد را متوقف کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، دنی دانون، نماینده اسرائیل در سازمان ملل در نامه‌ای از شورای امنیت خواست ضمن تقویت نیروهای یونیفل تدابیری را برای متوقف کردن "تجاوزات "حزب‌الله لبنان اتخاذ کند.

دانون ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل را که روز جمعه خواستار تغییراتی در ماموریت و عملکرد نیروهای حافظ صلح بین‌الملل در جنوب لبنان جهت ممانعت از ورود سلاح‌های متعلق به حزب‌الله لبنان شده بود تکرار کرد.

وی مدعی شد: "نیکی هیلی درست می‌گوید. نیروهای یونیفل نمی‌توانند چشم خود را بر روی انباشت سلاح حزب‌الله در جنوب لبنان ببندند و آن را نادیده بگیرند و باید برای «تضمین آرامش» در منطقه باید مانع ادامه این اقدامات حزب‌الله شوند."

اسرائیل با هماهنگی آمریکا در سازمان ملل برای ایجاد تغییرات در ماموریت نیروهای یونیفل همکاری می‌کند تا بتوان اختیارات بیشتری به این نیروها برای رویارویی نظامی با حزب‌الله داد.
 
کلمات کلیدی : حزب الله لبنان + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.