توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485345
بانک مرکزی به ۸۴ هزار واحد مسکن مهر تسهیلات نمی‌دهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شورای عالی مسکن پروژه‌های دارای معارض مسکن مهر را تعیین‌تکلیف و به تصویب رسانده است، گفت: چنانچه بحث بیمه و مالیات واحدهای مسکن مهر حل نشود، تحویل آنها به تأخیر خواهد افتاد.

به گزارش فارس، احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه مراسم افتتاح ۲ هزار و ۱۱۴ مسکن مهر پردیس با اشاره به اینکه شورای عالی مسکن برای تعیین تکلیف پروژه‌های دارای معارض مصوبه‌ای را داشته است، گفت: پروژه‌های مسکن مهر دارای مشکل که پیشرفت ۳۰ درصدی داشته‌اند، متوقف شده‌ است. بنابراین در شورای عالی مسکن تصمیم گرفته شد پروژه‌های معارض‌دار مسکن مهر توسط دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیری شود.

وی افزود: بیمه و مالیات جزو اساسی‌ترین مشکلات ما در مسکن مهر است، به‌طوری‌که متأسفانه هنوز در استان‌ها در خصوص بیمه مسکن مهر، سلیقه‌ای عمل می‌شود.

مهرآبادی خاطرنشان کرد: چنانچه بحث بیمه و مالیات مسکن مهر هرچه سریع‌تر حل نشود و نتوانیم مفاصا حساب شهرداری را پرداخت کنیم، گواهی پایان کار و به تبع آن فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر انجام نمی‌شود و درنهایت امکان تحویل واحدها نیز به تأخیر خواهد افتاد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: از مجموع ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار واحد مسکن مهر که تسهیلات آنها پرداخت شده تاکنون کار ساخت یک میلیون و ۹۴۵ هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده و از این تعداد یک میلیون ۸۳۵ هزار واحد مسکونی افتتاح شد.

مهرآبادی تأکید کرد: به‌جز پروژه‌های دارای معارض، فاقد متقاضی یا دارای پرونده در مراجع قضایی تلاش می‌شود ساخت پروژه‌ها را تا پایان سال جاری به اتمام برسانیم.

وی افزود: تاکنون بانک مرکزی به ۸۴ هزار واحد مسکونی تسهیلات پرداخت نکرده و اعلام کرده است چون این پروژه‌ها در دولت یازدهم کار ساخت‌شان آغاز شده به آنها تسهیلات پرداخت نمی‌شود، بنابراین در این خصوص در حال مذاکره هستیم که به نتیجه نرسیده است.

به گفته مهرآبادی میانگین پیش‌ساخت این واحدها بالای ۵۰ درصد اعلام شده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر بابیان اینکه تاکنون ۸۴۵ هزار واحد مسکن مهر فروش اقساطی شده است، گفت: تاکنون ۵۴ درصد اسناد اعیانی واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده است.

مهرآبادی وصول اقساط تسهیلات مسکن مهر را ۱۳ میلیارد تومان اعلام کرد وگفت: بانک‌های عامل تنها ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند، بنابراین انتظار داریم بانک‌های عامل به‌خصوص بانک مسکن همکاری بیشتری در رابطه با تأمین منابع مالی مسکن مهر انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه ۳۳۳ هزار مسکن مهر در استان تهران در دست ساخت است، گفت: تاکنون کار ساخت ۲۷۰ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده و در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت ۱۱۵ هزار واحد مسکونی به پیشرفت ۹۸ درصد رسیده است.

امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی،‌ قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر و مدیرعامل شهر پردیس ۲ هزار و ۱۱۴ واحد مسکن مهر در ۸ نقطه به طور هم‌زمان افتتاح شد. این واحدها همچنین دارای خدمات زیربنایی و روبنایی بوده که به ترتیب تحویل متقاضیان خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : مسکن مهر+اقتصاد+ اقتصاد مسکن+بانک مرکزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.