توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495047
انتشار جزئیات جدیدی از تماس‌های داماد ترامپ با روس‌ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
داماد ترامپ با انتشار بیانیه‌ای ۱۱ صفحه‌ای به جزئیات جدیدی از دیدارهایش با طرف‌های روسی اشاره کرد که پیشتر افشا نشده بودند.

به گزارش تسنیم به نقل سی‌ان‌ان، جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای که امروز دوشنبه خطاب به کمیته‌های امور اطلاعاتی سنا و مجلس نمایندگان آمریکا منتشر شده است، اعلام کرد که فراتر از آنچیزی که تاکنون آشکار شده است، هیچ تماس دیگری با افرادی که نماینده دولت روسیه بوده‌اند و یا احتمالا نماینده دولت روسیه بودند، نداشته است.

در بیانیه 11 صفحه‌ای وی که پیش از حضور در نشست غیرعلنی کمیته امور اطلاعاتی سنای آمریکا منتشر شده است، کوشنر برای اولین بار به صورت علنی درباره چهار دیدارش با روس‌ها طی دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری و دوران انتقالی مطالبی را ارائه کرده است، و در آن به جزئیاتی از این دیدارها اشاره کرده است که پیشتر آشکار نشده بودند.

کوشنر در این بیانیه تأکید دارد که طی این دیدارها، از جمله دو مواجهه با سفیر روسیه در واشنگتن، یک دیدار با رئیس یک بانک دولتی روسی و دیدار اخیرش با یک وکیل روس و دیگر مواردی که از سوی فرزند ترامپ، دونالد جونیور برگزار شده بودند، هیچ چیز نامناسبی (نابجایی) را مورد بحث و بررسی قرار نداده است.

در این بیانیه آمده است: «من نه تبانی کرده‌ام و نه هیچ کسی دیگری از اعضای (تیم) کارزار تبلیغاتی را که با دولتی خارجی تبانی کرده باشد را می‌شناسم». به گفته کوشنر، «من هیچ تماس نامناسب (نابجایی) نداشته‌ام. من برای تأمین مالی فعالیت‌های تجاری‌ام در بخش خصوصی به پشتیبانی مالی روس‌ها تکیه نکرده‌ام. من تلاش کرده‌ام تا در خصوص پر کردن فرم اس.اف.86 بیش و فراتر از آنچیزی که مورد نیاز است، شفاف باشم. امیدوارم این موضوع موجب پایان بخشیدن به این ماجرا شود».

کوشنر همچنین گزارش رویترز درباره اینکه وی در ماه‌های آوریل و نوامبر 2016 تماس‌هایی با سرگئی کیسیلاک، سفیر روسیه داشته است را رد کرد و گفته است که چنین تماس‌هایی را به یاد نمی‌آورد و «بررسی جامع سابقه تلفن ثابت و همراه من از آن زمان، چنین تماس‌هایی را آشکار نمی‌کند».

کوشنر در بیانیه خود به مناقشه بر سر پر کردن فرم اس.اف.86 - پرسشنامه ضروری برای کسب گواهی عدم سوءپیشینه امنیتی - اشاره کرد و توضیح داد که این فرم همراه با خطا و پیش از موعد از سوی دستیارش ارائه (ثبت) شده‌ است، در حالی که وی بر این باور بود که این فرم کامل (بدون نقص) بوده است.

در بیانیه کوشنر آمده است: «افراد دفترم در نیویورک به یافتن اطلاعات مورد نیاز، سازماندهی و مرور آن‌ها و درج آن‌ها در فرم الکترونیک به من کمک کردند. آن‌ها یک ایمیل به دستیارم در واشنگتن ارسال کردند و به وی اعلام کردند که تغییرات در یک بخش خاص تکمیل شده است، دستیار من نیز فکر کرد که این پیام به معنای این است که تمامی فرم تکمیل شده است» در حالی که به گفته کوشنر آن زمان، آن فرم یک «پیش‌نویس خام» بوده است «و به علت این مکاتبه ناقص، دستیارم پیش‌نویس را در تاریخ 18 ژانویه 2017 ثبت کرد».
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۱۰:۱۴
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + اف‌بی‌آی + ترامپ + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.