نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507548
آخرین جزئیات وضعیت دانش‌آموزان حادثه دیده هرمزگانی/ درگذشت ۷ دانش آموز، یک فرهنگی و کمک راننده در سانحه اتوبوس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
وزیر آموزش و پرورش با اعلام جزئیات وضعیت دانش آموزان حادثه دیده هرمزگانی گفت: ۷ دانش آموز، یک فرهنگی و کمک راننده فوت کردند و ۳۴ نفر مصدوم شدند.

 سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص آخرین وضعیت دانش آموزان سانحه دیده هرمزگانی در سفر به داراب اظهار داشت: متأسفانه تعدادی از دانش آموزان به دلیل شدت جراحات به شیراز منتقل شدند و در داراب نبودند.

وی ادامه داد: دانش آموزانی که در داراب بودند عمومأ حالشان خوب بود به جز دو دانش آموز که در آی سی یو بودند و منتظر عمل جراحی بودند، حال عمومی بقیه نسبتاً خوب بود.

بطحایی افزود: 5 دانش آموز با بالگرد به شیراز منتقل شدند که 3  نفر از نظر وضعیت جسمی خوب نبودند و 2 نفر دیگر وضعیت مناسبی را داشتند؛ امیدواریم خدا کمک کند در این دانش آموزان بهبودی حاصل شود.

وی در خصوص آمار جانباختگان گفت: 7 نفر از دانش آموزان، یک نفر از همکارانم در آموزش و پرورش و کمک راننده فوت شده اند و 34 نفر زخمی هستند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: وظیفه شغلی و اخلاقی بنده است که این موضوع را تا اخر دنبال کنم ضمن اینکه مصدومان این حادثه دانش‌ آموزان دختر دوره متوسطه شهرهای رودان و میناب بودند که حتما باید تحت حمایت های مشاوره ای قرار بگیرند چون معمولا بعد از این حوادث، آسیب های روحی و روانی به هر حال با آنها همراه خواهد بود و نیاز به مشاوره های تخصصی خواهند داشت.


حرکت شبانه اتوبوس برابر دستورالعمل اجرایی اردوها ممنوع نیست
دانش هاشمی پور مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت : حرکت شبانه در آیین نامه جدید که حدود پنج سالی است اجرا می‌شود بلامانع اعلام شده، منتها با رعایت ضوابطی چون تعداد رانندگان و مسائل فنی اتوبوس که کنترل آن برعهده دستگاه‌های ذیربط است.

 مهلت سه روزه برای گزارش
بطحایی درباره علل بروز این حادثه نیزگفت: مواردی نیاز به بررسی بیشتر داشت که از عوامل مربوط خواستیم ظرف سه روز آینده گزارش کارشناسی دقیقی را در این خصوص ارائه دهند که چرا در این وقت شب اتوبوس را حرکت دادند در حالی که شاید این اتفاق می‌توانست در روز بیفتد و دیگر نیازی به حرکت در نیمه شب نبود. دوم آنکه باید بررسی شود که آیا اتوبوس حامل دانش‌آموزان از ایمنی لازم و کافی برخوردار بوده است یا خیر که قرار شد همه این موارد تا سه روز آینده به صورت مکتوب به بنده ارائه شود.

به گزارش الف، واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی در حوالی داراب مقارن با ساعت سه و ۵۸ دقیقه صبح جمعه رخ داد. این دانش آموزان دختر در مقطع راهنمایی و دبیرستان مشغول به تحصیل و از رودان و میناب برای شرکت در  مسابقات نخبگان و فرزانگان در حال حرکت به سمت شیراز بودند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۱:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۳:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۱:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۱:۲۳
 
 
کلمات کلیدی : تصادف + سانحه رانندگی + سوانح جاده‌ای،دختران دانش انوز، داراب
 
کمربند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۹:۴۴:۵۵
پلیس راه خواهشا برای بستن کمربند ایمنی در اتوبوس ها برخورد شدید بکنه الان نگاه کنید شاسی اتوبوس کاملا سالمه و له نشده صد در صد اگر کمربند ایمنی همه بسته بودن هیچ کردم قطع عضو یا فوت نمیکردن ضمنا خود مردم ها باید فکر جونشون لاشه یک عده میگی بهشون کلاه ایمنی بذارین میگن‌ نه اتفاقی نمیافته باز به یک عده دیگه میگی کمربند ایمنی ببند میگه ای بابا مگه می خواد چی بشه هنوز نمیفهمن اتفاق یکبار می افته ضمنا یک تاسف برای بعضی ها که بجای ابراز همدردی با خانواده فوت شدگان دنبال حزبی و جناحی کردن این حوادث هستن بابا انتخابات تمام شد مردم رییس جهورشونم‌انتخاب کردن این اتفاق ها زمان دولت قبل هم به همین اندازه افتاده وزیر هم استعفا نداده دقیقا این عده تا انتخابات بعدی همچانان در حال جر زنی هستن (4542550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۹:۴۵:۱۹
خانواده های عزیز فرزندانتان را برای هیچ اردو یا همایش یا مسابقه علمی نفرستید وجان آنها را به این جاده های نا امن وبعضی رانندگان بی مسئولیت نسپارید ! ایران یکی از کشورهایست که بالاترین آمار حوادث جاده ای در اردوهای دانش آموزی را دارد ! چرا ؟! (4542551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۹:۴۸:۲۷
حالا می خوان شب رو مسئول حادثه نشون بدن نه جانم ما حوادث مشابه وحتی بدتر در روز هم در اردوها داشته ایم . سلامتی راننده و وسیله نقلیه باید مورد بررسی وتایید قرارگیرد . (4542554) (alef-13)
 
روزبه از تهزان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۹:۵۱:۵۲
سلام . برایم جالب است که هیچکس به موضوع مهم کمربند ایمنی اشاره ای نکرده است که اگر رعایت کرده بودند هیچکدام فوت نمی کردند حتی کمک راننده ؟؟!!!!!! (4542556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۹:۵۶:۰۳
من که بچه هامو هیچ اردویی وگردش علمی تفریحی نفرستادم حتی وقتی گفتند در نمره تحصیلیش اثر داره گفتم براش تک رد کنید اما جونش برام مهمتره . (4542560) (alef-13)
 
آریو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۰:۰۳:۰۵
من بعد از ۳۳ سال اقامت در خارج از کشور الان ۲ سال است که در ایران مقیم هستم ولی هنوز جرأت ندارم که در شب در اتوبان تهران قزوین رانندگی کنم. بارها خودم شاهدم بودم که راننده پشت فرمان خوابه و اکثر رانندگان اتوبوس و کامیون به دلیل خواب بودن ویراژ میرند. خودم چندین بار اینها را با بوق زدن از خواب بیدار کردم. اکثرا اتوبوسها و تریلیها با سرعت ۱۲۰ حتی ۱۴۰ در این اتوبان رفت و آمد میکنند. چندین بار به پلیس گزارش دادم ولی توجه ای نکردند. به نظر میرسد که خیلی از این رانندگان معتاد هستند. مسئولین باید کاری کنند. بی نظمی عدم احترام به قانون جامعه را فرا گرفته. حتی خیلی از مامورین نیروی انتظامی نیز متاسفانه قانون رانندگی را اجرا نمیکنند. (4542569) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۴:۰۹:۰۶
خدا به خانواده هاشون صبر بده. من یه سئوال ازتون دارم اونم درمورد شیوه خبر رسانیه، اولین خبرها میگفت کشته ها 12 دانش آموز نزدیک ظهر شد 9 تا الانم که زدین 7 تا. چرا یه عدد دقیق و اعلام نمیکنین؟؟ (4542871) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۴:۲۳:۱۴
چوب بی کفایتی مدیران را تا کی خواهیم خورد... (4542891) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۴:۳۵:۲۱
این حوادث نشانه بی کفایتی مسئولان اجرایی آموزش و پرورش است (4542903) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.