توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407341
کری: برای حل «نزاع سوریه» به کمک ایران و روسیه نیاز داریم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۶
وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد واشنگتن برای حل نزاع در سوریه به کمک ایران و روسیه نیاز مبرم دارد.
 
به گزارش پایگاه شبکه خبری روسیا الیوم، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که راه نظامی در سوریه به‌احتمال زیاد منجر به حفظ وحدت سرزمینی سوریه نخواهد شد.
 
کری در سخنرانی خود در شورای روابط بین الملل «شیکاگو» درباره راه حل بحران در سوریه، گفت: با وجود برخی از شکست‌ها؛ ولی هنوز هم  نیاز به راه حل دیپلماتیک، یک واقعیت است. بسیاری از مردم راه حل نظامی را غیرممکن می‌دانند و حداقل اگر می‌خواهیم سوریه یک دولت واحد باشد باید به‌سمت راه حل دیپلماتیک برویم.
 
وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه وی و اوباما تمام تلاش خود را برای عادی‌سازی اوضاع در سوریه انجام می‌دهند تا آتش بس کارآمد و بلندمدت برقرار شود، گفت: تلاش می‌شود تا دو طرف درگیری در ژنو با هم دیدار کنند و برای تشکیل هیئت‌های انتقالی و تعیین رهبران جدید و موعد انتخابات توافق کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به نقش ایران و روسیه در سوریه تأکید کرد: واشنگتن برای حل نزاع در سوریه به کمک ایران و روسیه نیاز مبرم دارد.
 
 
کلمات کلیدی : جان کری+ایران+روسیه+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.