نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297849
روحانی: غیرمستقیم با آمریکا درباره سوریه تبادل نظر داریم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۰
روحانی در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ان ان گفت: گفت‌وگوی مستقیمی با آمریکا درباره سوریه نداریم، اما از طریق اتحادیه اروپا و سازمان ملل به شکل غیرمستقیم تبادل نظر داریم.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور که برای شرکت در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده، در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ان ان گفت: گفت‌وگوی مستقیمی با آمریکا درباره سوریه نداریم، اما از طریق اتحادیه اروپا و سازمان ملل به شکل غیر مستقیم تبادل نظر داریم.

وی ادامه داد: اولویت در سوریه تقویت حکومت مرکزی برای پایان دادن به تروریسم و خونریزی، بازگشت آوارگان و اصلاحات سیاسی است.

روحانی در بخش دیگر این گفت‌وگو تصریح کرد: اگر تعهد جدی در اجرای توافقات هسته‌ای و لغو کامل تحریم‌ها ببینیم، شاید امکان گفت‌وگو در سایر مسائل هم فراهم شود.

وی ناراحتی ملت ایران از سیاست‌های دولت آمریکا، نظیر مداخلات سیاسی و حتی نظامی را طبیعی و منطقی خواند و گفت: ملت ایران خواستار این هستند که در چارچوب روابطی درست و سازنده و مبتنی بر احترام متقابل تنش‌ها کاهش یابد.

*ملت ایران نمی‌خواهند در گذشته بمانند

رئیس جمهور با اشاره به اینکه فاصله بین ایران و آمریکا زیاد است و مسایل زیادی باید جبران شود، گفت: مهم این است که نگرش و رفتار عوض شود، زیرا ملت ایران نمی‌خواهند در گذشته بمانند اما نمی‌پسندند که گذشته ادامه یابد.

*عربستان همه فکر و ذکرش را برای حمله و کشتار مردم یمن گذاشته است

وی در بخش دیگر گفت‌وگو با مجری شبکه خبری سی ان ان اظهار داشت: ظاهراً عربستان همه فکر و ذکرش را برای حمله و کشتار مردم یمن گذاشته است و توجهی به امنیت داخلی خودش ندارد.

روحانی تأکید کرد: عربستان درباره حوادث اخیر در مسجدالحرام و منا و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از زائران خانه خدا و از جمله هموطنان ما از نظر حقوقی و سیاسی باید پاسخگو باشد و ما حقوق زائرانمان را پیگیری خواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : ایران+آمریکا+سوریه+روحانی
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۹:۰۲:۰۵
احسنت به دولت مذاکره و امید (3217695) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.