نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342749
نامه خداحافظی کروش از تیم ملی ایران با ذکر مثال از ملانصرالدین؛چیزی تغییر نکرده است/ واکنش کفاشیان
بخش ورزشی الف، 17 فروردین 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۲
کارلوس کروش در متنی که منتشر کرده، دلایل استعفایش از سرمربیگری تیم ملی ایران را توضیح داده است.

کروش مدتی قبل استعفای خود را به تاریخ اردیبهشت ماه به رئیس فدراسیون فوتبال داد. او حالا امروز در متنی که در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده، دلایل جدایی اش از تیم ملی ایران را اعلام کرده است.

کروش در این پیام نوشت: دوستان عزیزم، همان طور که همه شما می دانید، نامه استعفای من از تیم ملی ایران روز ۱۴ فوریه به فدراسیون داده شد. این کار اجتناب ناپذیر بود.

دلایل استعفا را همه می دانند و تنها به شرایط کار در تیم ملی مربوط است. این شرایط، قول هایی که دائما زیر پا گذاشته می شد، عدم حمایت از بازیکنان ما، نبود امکانات و نبود روحیه جاه طلبی در فدراسیون برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸.

چیزی تغییر نکرده است. من تصمیم گرفتم تا این نامه را برای شما بنویسم تا شما از شرایط مطلع شوید. تاکید می کنم: چیزی تغییر نکرده است. اتفاقاتی که در چند ساعت اخیر رخ داد، مانند همیشه، از سوی همان کسانی است که می خواهند این توهم را ایجاد کنند که نگرانی ما بی مورد است. اما واقعیت این است که ۱۵۰ روز پیش از اینکه ایران بازی های برای رسیدن به روسیه ۲۰۱۸ را آغاز کند، در دیداری خانگی که می تواند مقابل قطر یا عراق باشد، ما همچنان در حال بحث و مجادله در مورد امکانات و شرایط تیم ملی هستیم.

دوستان عزیزم
تنها اطلاعات غلط و اشتباه می تواند از نادیده گرفتن بدتر باشد. اطلاعات غلط و اشتباه افراد را مغرور و مسئولیت ناپذیر می کند. اما در این مورد، تنها اطلاعات غلط و اشتباه داده می شود. ما با افرادی روبرو هستیم که فکر می کنند و معتقدند که بقیه احمق هستند. آنها فکر می کنند که فقط خودشان عقل دارند. اما ما احمق نیستیم. بازیکنان ما احمق نیستند. و هواداران فوتبال ایران هم احمق نیستند.

این چیز جدیدی برای ما نیست. اگر چنین افرادی را در راس کار قرار دهید، خودشان را همه کاره می دانند. آنها سعی می کنند تا بقیه را احمق فرض کنند؛ با دادن قول های دروغ و اطلاعات غلط. البته این مسئله جدیدی برای ما نیست.

شاید آنها نمی توانند تشخیص بدهند که ما چه چیزهایی را می فهمیم. آنها نمی دانند که ما می دانیم آنها افرادی حسود با رفتاری دشمنانه و ناامید کننده هستند. آنها نمی دانند که ما آماده ایم آنها را ببخشیم و در عین حال، آماده ایم تا آنها را فراموش کنیم؛ بنابراین این زمان را دارند تا تصمیم بگیرند.

دوستان عزیزم
در این چند روز آخر در این کشور زیبا، از اینکه در شرایط مساعد قرار نداریم، عمیقا ناراحتم اما دانستن این مسئله چیزی را برای تیم ملی تغییر نمی دهد. کاری برای آینده تیم ملی ایران انجام نمی شود. و به آنهایی که تلاش می کنند تا با دادن اطلاعات غلط، هواداران را گول بزنند، توصیه می کنم، داستان ملا نصرالدین که می خواست سقف خانه اش را دوباره بسازد را بخوانند.

گذشته معمار آینده است. اما آنها را نمی توان به طور همزمان زندگی کرد. اکنون زمان آن است که بین ایستایی و خلاقیت، سکون یا ماجراجویی، بهانه یا موفقیت، یکی را انتخاب کنیم.

به امید آینده
کارلوس کروش

کروش: بازی تمام شد، آن ها بردند/ وقتش رسیده همه بیدار شوند
کارلوس کروش گفت: فکر می کنم زمان آن است که همه بیدار شوند.

کارلوس کروش سرمربی تیم ملی پس از جلسه با علی کفاشیان در جمع خبرنگاران گفت: «جلسه خوبی برگزار شد که درمورد مسائل تیم ملی، من و آینده بود. امروز تنها ۱۵۰ روز با اولین بازی مرحله انتخابی جام جهانی بازی داریم و فکر می کنم زمان آن است که همه بیدار شوند.»

کروش درباره خواسته مردم برای ماندنش گفت: «من هم عاشق مردم ایران هستم. در این شکی نیست. شنبه جلسه دیگری داریم و باید ببینیم چه می شود.»

کروش درباره خداحافظی افشین پیروانی و اینکه آیا امیدوار است در جلسه شنبه شرایط تغییر کند گفت: «نمی خواهم درباره این مسئله صحبت کنم. به زودی مصاحبه ای از من منتشر می شود که در آن درباره مسائل مختلف صحبت کرده ام. دیگر بازی تمام شده و آن ها برنده این بازی شده اند.»

کفاشیان: کروش گفت با این شرایط در ایران نمی ماند/ با صدا و سیما نامه های فدایت شوم رد و بدل می کنیم
علی کفاشیان گفت: ماندن کروش به نفع فوتبال ایران است.

علی کفاشیان پس از جلسه طولانی مدتی که با کارلوس کروش و مدیران آل اشپورت داشت گفت: «در این جلسه از زحمات چند ساله ان ها تشکر کردیم و در آینده هم از آن ها استفاده می کنیم. تیم ملی باید در شش تیم مرحله بعدی جزو دو تیم اول باشد. اما کروش گفت که با این شرایط حاضر به ادامه همکاری نیست. او می گوید کار کردن در تیم ملی یک سری امکانات می خواهد که ما باید آن را برآورده کنیم.»

کفاشیان ادامه داد: «کروش مثل جلسات قبلی درباره اردوها، پاداش ها، حقوق و ... گلایه داشت و می خواهد که شرایط تغییر کند. اما با توجه به بودجه ای که برای ما در نظر گرفته شده به کروش گفتم که شاید نتوانستم خواسته های او را برآورده کنیم. اولویت ما تیم ملی است. به کروش قول دادم هر کاری از دستم بربیاید انجام می دهم. ولی او از من تضمین می خواهد که ما واقعا نمی توانیم تضمین دهیم. کروش هم تاکید داشت که اگر این امکانات فراهم نشود نمی تواند کارش را ادامه دهد. قرار شد در جلسه ای که در هیات رئیسه خواهیم داشت شرکت کنیم و در این خصوص حرف بزنیم.»

کفاشیان گفت: «ماندن کروش به نفع فوتبال ایران است. او تیم ملی را تا اینجا خوب آماده کرده و می تواند راه صعود به جام جهانی را هموار کند. کروش برنامه یک ساله هم آماده کرده و قبول کرده در مراسم قرعه کشی مقدماتی جام جهانی هم شرکت کند.»

رئیس فدراسیون درباره اینکه آیا دوباره نامزد ریاست فدراسیون خواهد شد یا نه گفت: «من کاندیدا نشده ام و در حال حاضر افرادی دیگر کاندیدا هستند. منتظریم دولت اساسنامه فدراسیون را به رسمیت بشناسد. وزارت ورزش و سازمان بازرسی اعلام کردند که اساسنامه مصوب دولت را قبول ندارند و این طوری نمی توان انتخابات برگزار کرد. هر وقت که مصوبه دولت آمد و اساسنامه ما قانونی شد انتخابات با ۴ کاندیدایی که ثبت نام کرده اند برگزار می شود.»

کفاشیان درباره استعفای پیروانی از تیم ملی گفت: «پیروانی چند بار خداحافظی کرده اما باز هم به کارش ادامه داده است.»

کفاشیان درباره اینکه اسدی در برنامه نود به فردوسی پور می گفت مهندس، گفت: «خب به من چه؟»

رئیس فدراسیون فوتبال درباره حق پخش تلویزیونی هم گفت: «نامه نگاری کرده ایم. بین ما نامه های فدایت شوم رد و بدل می شود.»
 
کلمات کلیدی : کارلوس کروش +تیم ملی فوتبال ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۱۸:۴۳:۲۷
جناب آقای وزیر ورزش، رئیس فدراسیون فوتبال و همه منتقدین سرمربی فعلی تیم ملی فوتبال ایران، تاکنون مردم به احترام آرامش تیم ملی و به امید نشان دادن مسئولیت پذیری شما دندان روی جگر گذاشتند ولی اگر با این بازی که شروع شده تیم ملی به جام جهانی 2018 نرود درمقابل مردم باید جوابگو باشید آنهم بطور منطقی نه با توسل به شیوه فرافکنی (3631037) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۱۹ ۱۷:۵۰:۳۷
دیگه خسته شدیم بذارید بره ببینم میتونه حتی مربی باشگاه افغانستان هم بشه ، غیر از ایران هیچ کشوری پزیرای ایشان نیست (3634474) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۰:۲۹:۵۱
به جناب اسدی و مایلی کهن و همه مربیان داخلی تبریک میگم که به ارزوی خود رسیدند (3631149) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۰:۴۳:۰۲
اقای کیروش روزی 15 میلیون حقوق دریافت میکنند که البته حقوق یک مربی حرفه ای هم همینقدره اما یک سوال ساده :آقای کیروش همیشه از نبود امکانات لازم گله دارند؟اگه این مشکل به فدراسیون برمیگرده چرا میرین با یک مربی در سطح کیروش قرار داد میبندین؟اما آقای کیروش شما هر بار که مصاحبه کردید میگید که امکانات نیست اگه نیست که نیست چرا مارو سرکار گذاشتی برو تا یکی بیاد که بتونه با شرایط موجود کار کنه.روزی 15 میلیون خیلی حقوق زیاده برای ما ایرانی ها. (3631165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۹ ۱۲:۱۰:۲۵
یکی بیاد که چی کار کنه پول بگیره بازیکن دعوت کنه! کی می خواهیم بیدار شیم خدا میداند (3633919) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۱:۱۶:۱۰
عرضه نگه داشتن سرمربی ایی که تیم را به جام جهانی برد و چه غرور ملی که ایجاد نکرد را ندارند همه خوبان وطن دوستت دارند کیروش (3631208) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۱:۴۸:۱۱
این اقا در طول این چند سال واقعا چه گلی به سر ما زده است ؟ (3631250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۱:۴۹:۱۶
به درک، بهتر....

برو به سلامت!!!!! (3631252) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۲:۰۱:۱۷
واقعا حرفه ای. (3631267) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۲:۰۱:۳۹
کمی دلار در جیبش بگذارید تا به ما رحم نماید و نظرش را عوض کند . (3631268) (alef-13)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۲:۳۹:۳۱
کیروش مربی بزرگ و با دانشیه که به فوتبال ایران خدمت زیادی کرد. متاسفانه مسئولین غیر فوتبالی ما مطلع نیستند وگرنه هر طور شده کیروش رو حفظ میکردن. افسوس و صد افسوس (3631308) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۱۹ ۱۷:۵۲:۰۰
بنظرم تو از فوتبال هیچ نمیدانی (3634476) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۳:۵۶:۳۱
آقای کیروش ما هم نامه شما را خواندیم مطمئن باش زمستان میرود و روسیاهی به زغال میمانه .... خودت هم میدانی تو کشور جهان سومی از برنامه حرف زدن زیاد جالب نیست تو کشور ما همه این حرفها شعار است . بیخود به خودت فشار نیار ....... خلایق هر چه لایق (3631406) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۰۰:۰۳:۱۵
سر مربی ای که هفت روز هفته پنج بار استعفا میده و بعد هم میاد سر در گم به کارش ادامه میده ، اگر سر آمد تمامی سر مربی های تاریخ فوتبال جهان باشد نه به درد فوتبال ما می خورد و نه به درد هیچ فوتبال دیگه ای ...

لطفا کی روش برای همیشه تکلیف خودش را با این فوتبال مشخص کند. یا بماند و یا برود برای همیشه... (3631411) (alef-13)
 
ساده
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۱۴:۰۸:۲۶
کاری ندارم که این آقا در چه شرایطیه اما حرف هایی که اینجا از ایشون نقل شده دغدغه و چالش بین همه مدیران اجرایی و مدیران فنی با مدیران سیاست گذار دولتی است که بنده در ایران باهاشون سر و کار داشته و دارم!!!! (3632392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۹ ۱۲:۱۱:۵۸
گل گفتی (3633925) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.