توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400744
ان‌پی‌آر: 5 پرسش داغ که مناظره امشب ترامپ و کلینتون به آن پاسخ خواهد داد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۴
ان پی آر در مطلبی به بررسی موضوعات عمده مطرح در مناظره امشب نامزد دموکرات ها و جمهوری خواهان پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ان پی آر در مطلبی نوشت: پس از افشای ویدئوی جنجالی اظهارات ترامپ درخصوص زنان، پیش بینی روند انتخابات آمریکا و آنچه در ادامه پیش خواهد آمد، امری دشوار است. پس از انتشار این ویدئو، 30 جمهوری خواه برجسته از حمایت ترامپ دست کشیدند. در عین حال، هیلاری کلینتون نیز به دلیل افشای سخنرانی‌هایش درباره بانک‌های آمریکا و وال استریت از سوی ویکی لیکس، تحت فشار است.
در حالی که دومین مناظره انتخاباتی ترامپ و کلینتون امشب برگزار خواهد شد؛ 5 پرسش عمده و اصلی در خصوص مناظره امشب مطرح شده است:
1. موضع دونالد ترامپ درخصوص جنجال های ناشی از افشای ویدئوی اظهارات زشت و ناپسندش درخصوص زنان چه خواهد شد؟
این بزرگترین پرسشی است که درخصوص مناظره امشب مطرح شده است. ترامپ، طبق معمول، از زیر بار اظهاراتش شانه خالی کرده است. با این حال، وی در یک بیانیه ویدئویی به دلیل بیان این اظهارات عذرخواهی کرد و گفت این جملات نشان دهنده ذات واقعی او نیست. در عین حال، به هیلاری و بیل کلینتون نیز حمله کرد و گفت آنچه آنها در عمل انجام داده اند به مراتب بدتر از آن چیزی است که او به زبان آورده است. باید دید موضع ترامپ در قبال این مساله در مناظره چه خواهد بود، ندامت یا مخالفت و بی اعتنایی؟
2. توضیح کلینتون درباره افشاگری های ویکی لیکس چه خواهد بود؟
ویکی لیکس ایمیل هایی را در ارتباط با سخنرانی های هیلاری کلینتون درباره بانک های آمریکایی و وال استریت منتشر کرده است. ویکی لیکس این اطلاعات را با هک کردن ایمیل «جان پودستا»، رئیس ستاد انتخاباتی کلینتون، به دست آورده است. کلینتون در یک سخنرانی برای بانکداران بزرگ آمریکا اعلام کرده بود از تجارت آزاد و مرزهای باز حمایت می‌کند و برای بانکداران وال استریت جایگاه ویژه ای قائل است.
افشای این ایمیل موجب رنجش هواداران سندرز و رای دهندگان جوان از نامزد دموکرات ها شده است. در هر حال کلینتون باید در مناظره امشب در خصوص این ایمیل ها توضیح قانع کننده ای داشته باشد.
3. کدام نامزد در مناظره به سبک "تالار شهر" بهتر عمل خواهد کرد؟
این سبک از برگزاری مناظره غیرمعمول است و مشکلاتی بسیاری برای هر دو نامزد ایجاد خواهد کرد. در این مناظره، رای دهندگان عادی و میانه رو سوالاتی را مطرح خواهند کرد که هر دو نامزد انتخاباتی باید به آنها پاسخ دهند. با این حال ستادهای انتخاباتی هر دو نامزد رضایت خود را از این سبک مناظره اعلام کرده اند.
4. چه کسی پیروز مناظره خواهد شد؟
پیروزی برای ترامپ و کلینتون معنای متفاوتی دارد. ترامپ کار سختی در پیش دارد. علاوه بر فشاری که به دلیل انتشار ویدئوی اظهاراتش درخصوص زنان و همچنین افشای بخشی از اظهارنامه مالیاتی اش وجود دارد، وی به دلیل عملکرد بدش در مناظره اول، در مناظره دوم شرایط سخت تری پیش رو خواهد داشت. بنابراین ترامپ باید عملکرد فوق العاده ای در مناظره امشب از خود نشان دهد تا همه چیز به نفع وی تغییر کند.
از سوی دیگر، کلینتون در حالی پا به صحنه دومین مناظره انتخاباتی می‌گذارد که در نظرسنجی های اخیر همچنان پیشتازی خود را حفظ کرده است. با این حال، وی باید بتواند با رای دهندگان ارتباط بیشتری برقرار کند و نشان دهد با مردم صادق است. روی هم رفته او برای پیروزی پا به صحنه مناظره خواهد گذاشت.
5. رای دهندگان انتظار دارند نامزدها درباره چه موضوعاتی صحبت کنند؟
موضوعات بسیار زیادی وجود دارد که هنوز از سوی ستادهای انتخاباتی کلینتون و ترامپ مورد بحث قرار نگرفته است. از جمله: خدمات پزشکی، انرژی، ایجاد شغل و رشد اقتصادی. باید دید آیا رای دهندگان در مناظره امشب در مورد این موضوعات پرسش هایی مطرح خواهند کرد یا خیر.
دومین مناظره انتخاباتی ترامپ و کلینتون ساعت 9 امشب به وقت آمریکا برگزار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+دونالد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.