توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506972
اعتراض ایران به کشتار مسلمان میانمار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
اعتراض ایران به نقض حقوق اقلیت مسلمان میانمار و کشتار آنان تنها صدایی است که در سکوت مطلق سایر کشورهای مسلمان در قبال اوضاع اسفبار اقلیت مسلمان میانماری شنیده می شود.

به گزارش تسنیم،  ایران در حالی مراتب نگرانی شدید خود را از موارد نقض حقوق مسلمانان میانمار و اعمال خشونت در حق آنان ابراز داشته است که سایر کشورهای اسلامی در این خصوص سکوت مطلق کرده اند.

به گزارش روزنامه رای الیوم، اعتراض ایران به نقض حقوق اقلیت مسلمان میانمار و کشتار آنان تنها صدایی است که در سکوت مطلق سایر کشورهای مسلمان در قبال اوضاع اسفبار اقلیت مسلمان میانماری شنیده می شود.

جای خالی اعتراض به کشتار مسلمانان در رسانه‌های عربی
این در حالی است که در رسانه های عربی چه در سطح رسمی و چه غیر رسمی نشانی از پوشش خبری کشتار مسلمانان میانمار دیده نمی شود، آن هم در شرایطی که مسئولان میانمار اقلیت مسلمان این کشور معروف به روهینگا را به عنوان شهروند میانماری قبول ندارند.

در این شرایط باید پرسید آیا بهتر نیست دولت های عربی و اسلامی به جای  تحریم و یا متهم کردن یکدیگر به حمایت از تروریسم، مجازات و تحریم خود را متوجه سران میانمار کنند؟

در این خصوص جمهوری اسلامی ایران از زبان سخنگوی وزارت خارجه خود از نگرانی شدید در قبال وضعیت اقلیت مسلمان میانمار خبر داد و سران این کشور را به توقف نقض حقوق این اقلیت ها فرا خواند.

هرچند موضع جمهوری اسلامی در این خصوص به تنهایی کافی نیست و یا به عبارت دیگر مانع موارد نقض حقوق اقلیت مسلمان در میانمار نمی شود اما در برابر سکوت مطلق سایر کشورهای اسلامی موضعی قابل توجهی است؛ کشورهایی که خود را رهبر جهان اسلام و حامی منافع آنان داسنته و برای حفظ این جایگاه می جنگند.
 
کلمات کلیدی : مسلمانان روهینگیا+میانمار+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.