توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485174
رئیس‌جمهور برزیل به رشوه‌گیری هم متهم شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
پلیس فدرال برزیل اعلام کرده است بازرسان این نهاد شواهدی مبنی بر دریافت رشوه از سوی رئیس‌جمهور این کشور پیدا کردند که این امر می‌تواند تهدید جدیدی برای قدرت وی و تعلیق او از قدرت باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، میشل تامر، رئیس‌جمهور برزیل به دلیل شهادت یکی از تاجران ثروتمند برزیل مبنی بر رشوه‌گیری مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. در حالی که شخص تامر این ادعا را رد و تاکید می‌کند که از سمت خود کناره‌گیری نخواهد کرد در صورتی که دادستان عالی برزیل با تحقیقات پلیس موافقت کند کنگره باید درباره ارجاع پرونده تامر به دادگاه عالی برزیل تصمیم‌گیری کند.

در صورتی که دو سوم اعضای کنگره به این تحقیقات رای مثبت دهند تامر به دلیل روند قضائی به صورت موقت از سمت خود تعلیق می‌شود.

در گزارشی که دادگاه عالی برزیل روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر کرد بازرسان پلیس فدرال این کشور شواهد کافی برای اثبات رشوه‌گیری تامر از طریق یکی از معاونانش وجود دارد.

پیش از این فیلمی منتشر شده بود که در آن معاون تامر در حالی که کیفی حاوی حدود ۱۵۰ هزار دلار پول نقد را به رئیس‌جمهور تحویل می‌داد، نشان داده بود.

در حال حاضر تامر در سه پرونده مورد پیگرد قضائی قرار دارد: فساد، مانع تراشی در روند رسیدگی قضائی و عضویت در یک مجموعه مجرمانه.

تامر که میزان محبوبیتش به شدت کاهش پیدا کرده در حال حاضر در روسیه به سر می‌برد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۶:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۴:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۰۹:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۱۵:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۰:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۵:۵۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۱۰:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۸ ۱۷:۳۷
 
 
کلمات کلیدی : رئیس‌جمهور برزیل + رشوه‌گیری + فساد مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.