توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384077
پیام صریح ظریف به کاخ سفید در نودمین سالگرد تولد فیدل کاسترو
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۱
تسنیم نوشت: وزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای کوبایی خود گفت که ملت ایران به آمریکا ثابت کرد که با فشار نمی‌تواند سیاست‌هایش را به پیش ببرد.

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با وزیر امور خارجه کوبا با بیان اینکه ایران و کوبا نشان دادند با مقاومت می‌توان بر تحریم پیروز شد، گفت: ما توانستیم به آمریکا ثابت کنیم که با فشار نمی‌توان سیاست‌های خود را به پیش ببرد.

محمدجواد ظریف با حضور در محل وزارت خارجه کوبا با «رودریگز پاریلا» همتای کوبایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.وی ضمن قدردانی از مهمان‌نوازی مردم کوبا و تبریک نودمین سالگرد تولد فیدل کاسترو عنوان کرد: ما و شما نشان دادیم که با مقاومت می‌توان بر تحریم پیروز شد و دو کشور توانستند به امریکا ثابت کنند که با فشار نمی‌تواند سیاست‌های خود را به پیش ببرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: مردم ایران به قدرت‌های بزرگ ثابت کردند که تحریم نمی‌تواند آنها را از سیاست‌ها و دیدگاه‌های خود دور کند.ظریف اضافه کرد: الان فرصت برای ما مناسب است که همراه با یکدیگر برای تحقق اهداف مشترکمان و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی در ایران و اهداف کاسترو برای بازسازی اقتصادی کوبا همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه ما همواره در کنار مردم کوبا علیه تحریم‌ها ایستاده‌ایم از همراهی و حمایت دولت کوبا از مردم ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه قدردانی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه امروز ما روابط جدیدی را با کوبا با حضور یک گروه بسیار بزرگ از بخش خصوصی آغاز می کنیم، اظهار داشت: همکاری در حوزه‌های فناوری، تکنولوژی، بیوتکنولوژی و دارویی می‌تواند در آینده روابط دو کشور تبلور پیدا کند.

ایران و کوبا مواضع مشترکی در مقابله با استفاده از زور و فشار اقتصادی دارند

ظریف با بیان اینکه می‌توانیم همکاری‌های بین‌المللی دو کشور را همچون گذشته ادامه داده و تقویت کنیم، تصریح کرد: دو کشور همواره مواضع مشترکی در مقابله با استفاده از زور و فشار اقتصادی و مداخله در امور داخلی دیگر کشورها داشته‌اند.
وی با بیان اینکه اینها مبانی نهضت عدم تعهد هستند که ما و شما (کوبا) دو عضو فعال و موثر آن هستیم، گفت: امیدواریم با همکاری هم بتوانیم اهداف جنبش عدم تعهد را هر چه بیشتر به پیش ببریم و از نزدیک شاهد اجلاس موفق سران در ونزوئلا به عنوان کشور دوست ایران و کوبا باشیم.
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان، بار دیگر از مهمان‌نوازی مردم کوبا قدردانی و خاطرنشان کرد: به شما اطمینان می‌دهم مردم و دولت ایران همواره در کنار کوبا خواهد بود.

وزیر خارجه کوبا: موفقیت‌های ایران باعث افتخار کوبا است

وزیر امور خارجه کوبا هم با بیان اینکه از اراده کامل و تصمیم قطعی برای ارتقای روابط با ایران برخورداریم، گفت: موفقیت‌ها و پیشرفتهای ایران باعث افتخار ماست.

«رودریگز پاریلا» ضمن خیرمقدم به وزیر امور خارجه ایران و با بیان اینکه می‌توانیم در آینده شاهد گسترش روابط باشیم، گفت: روابط سیاسی دو کشور در سطح بسیار عالی قرار دارد و در عرصه بین‌المللی و دوجانبه مناسبات خوبی بین دو کشور وجود دارد.

وزیر امور خارجه کوبا افزود: توانمندی‌ها و چشم‌انداز اقتصادی و فناوری طرفین ما را ملزم می‌کند که آینده بهتری را داشته باشیم.

رودریگز پاریلا با بیان اینکه از اراده کامل و تصمیم قطعی برای ارتقای روابط با ایران برخورداریم، گفت: موفقیت‌های ایران موجب مباهات است.وی بر مواضع حمایتی کشورش از حق ایران در بهره‌مندی از دانش هسته‌ای تاکید کرد و گفت: ما با همه نوع تحریم‌های ظالمانه در همه زمینه‌ها به ویژه در زمینه مالی مقابله می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کوبا ادامه داد: کوبا مصمم است با تحریم‌های تحمیلی دوجانبه و چندجانبه علیه ایران مقابله کند و کشورهای غربی در چارچوب توافق ایران و ۱+۵ باید به این توافق پایبند بوده و آن را عملی کنند.وی از همبستگی ایران در ارتباط با کوبا قدردانی کرد و گفت: امیدواریم راه‌حل‌های سیاسی و مسالمت‌آمیز باعث برچیده شدن هر چه سریع‌تر مناقشات در خاورمیانه شود.

وزیر خارجه کوبا به ایران به خاطر ریاست موثر و کارآمد بر جنبش عدم تعهد تبریک گفت و افزود: به همکاری با ایران در چارچوب این جنبش ادامه می‌دهیم تا شاهد برگزاری اجلاس موفقیت‌آمیز عدم تعهد در ونزوئلا باشیم و ریاست موثری را برای ونزوئلا رقم بزنیم.وی بار دیگر از سفر ظریف به هاوانا ابراز خرسندی کرد و گفت: سفر کوتاهی است و امیدوارم بسیار ثمربخش باشد.
 
کلمات کلیدی : ظریف+کوبا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.