توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367175
فعال سیاسی اصلاح‌طلب: دولت دست «کارگزاران» است/«اعتدال و توسعه» ریشه‌ ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر این که حزب «اعتدال و توسعه» ریشه‌دار نیست، معتقد است که دولت روحانی در دست «کارگزاران» و تا حدودی در اختیار «اعتدال و توسعه» است.

مجید محتشمی دبیرکل حزب آزادی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت اصلاح‌طلبان در مجلس اظهار کرد: باتوجه به اینکه تعداد کرسیهای اصلاح‌طلبان بالغ بر ۱۲۰ کرسی است و افراد وابسته به این جریان در مجلس در اقلیت هستند، می‌بایست اصلاح‌طلبان پارلمان با نمایندگان اصولگرای مجلس دهم، در راستای تصویب طرحهایی که به نفع مردم است و برای ارتقا وضعیت موجود با آنها تعامل و همکاری کنند.

وی درباره ادعای برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر عهدشکنی برخی نمایندگان لیست امید به‌ویژه نمایندگان عضو حزب اعتدال و توسعه در جریان انتخاب ریاست مجلس دهم، خاطرنشان کرد: «اعتدال و توسعه» حزب ریشه‌داری نیست و جایگاه به‌خصوصی ندارد. «اعتدال و توسعه» یک حزب حاشیه‌نشین بود که با حمایتی که اصلاح‌طلبان از روحانی کردند و به دلیل قرابت نوبخت و روحانی پای آنها در میدان سیاست به وسط کشیده شد. به نظرم حزب اعتدال توسعه وزنی در بین جریانات سیاسی کشور ندارد.

دبیرکل حزب آزادی درباره عملکرد سه‌ساله دولت روحانی و مطالبات اصلاح‌طلبان از این دولت، بیان کرد: از نظر به‌‌کارگیری نیروی انسانی، از ۱۰ درصد نیروی اصلاح‌طلب در قالب استاندار و بخشدار استفاده شد. روحانی و دولتش عمدتاً در اختیار حزب کارگزاران و تاحدی اعتدال و توسعه است. امیدواریم در یک سال آینده شاهد تغییرات اساسی در کشور باشیم و از نخبگان در مسئولیتها استفاده شود تا شرایط همانطور که در انتخابات ۹۲ به نفع ادبیات اصلاح‌طلبی تمام شد، در ۹۶ نیز شاهد پیروزی اصلاح‌طلبان باشیم.

محتشمی در پاسخ به این سؤال که آیا اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۶ به کاندیدایی غیر از حسن روحانی فکر می‌کنند یا خیر، پاسخ داد: در شرایط کنونی فاقد فردی هستیم که دارای وزانت در افکار عمومی باشد و فعلاً بهترین گزینه روحانی است.

این فعال سیاسی درباره اظهارنظر برخی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب که دولت روحانی را «رحم اجاره‌ای» برای این جریان می‌دانند، متذکر شد: این تعبیر درست نیست چراکه در عالم سیاست حفظ ادب اسلامی لازم است و کمال انسان در ادب است. به‌نظرم روحانی باید عملکرد و روش خود را در سیاست داخلی و اقتصاد تغییر دهد البته برجام می‌تواند کمکهایی در گشایش فضای بین‌المللی در بعد اقتصادی و سیاسی کند.
 
کلمات کلیدی : اعتدال و توسعه، دولت یازدهم، کارگزاران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.