توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413876
مراقبت از کودکان با تغذیه سالم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۱
همایش رابطه تغذیه با کلیه سالم، در هفته حمایت از بیماران کلیوی با حضور فرهنگیان و کارشناسان بهداشت مدارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید رضا آذری مدیر کل آموزش و پرورش فارس در همایش رابطه تغذیه سالم با کلیه سالم، بر فروش تغذیه و خوراکی های بهداشتی در بوفه های مدارس تاکید کرد و گفت: بیش از 600 مربی بهداشت در هشت هزار مدرسه استان فعالیت می کنند و بر تغدیه و سلامت دانش آموزان نظارت دارند. 
آذری افزود: بوفه های فروش تغذیه در مدارس، از نظر فروش انواع تغذیه و خوراکی نظارت کامل می شوند و همکاران بهداشت مدارس  نحوه تغذیه سالم را به دانش آموزان آموزش می دهند.
نادر معینی مدیر کل انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس  نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی سلامت را سازنده دانست و ادامه داد: بیماری های کلیوی ارتباط مستقیم با تغذیه سالم دارد و افزایش آمار بیماران کلیوی زنگ خطری برای اجتماع است.
معینی با اشاره به اینکه در فارس هشت هزار و 500 بیمار کلیوی وجود دارد، بیان کرد: آگاهی بخشی به جامعه، در پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار موثر است.  
 
کلمات کلیدی : تغذیه سالم+کودکان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.