توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493373
نماینده مریوان: بسیاری از جوانان با مدرک دکتری کولبری می‌کنند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسیاری از جوانان مریوانی با مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد و دکتری کولبری می‌کنند و حتی کارت کولبری نیز به آنها داده نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، منصور مرادی طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تبریک 26 تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان و افتخارآفرینی ورزشکاران جوان لایق شهرستان های مریوان و سروآباد در مسابقات ملی و بین المللی گفت: تذکر اول بنده به رئیس جمهور و کابینه دولت است که امروز استان کردستان یکی از استان هایی است که بیشترین آمار بیکاری را در سطح کشور دارد و روزی نیست که صدها نفر با مدارک دانشگاهی به دفاتر ما برای استخدام و پیدا کردن شغل مراجعه نکنند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه سهم استان کردستان در استخدام های کشوری کمتر از 100 نفر اعلام شده، می گویم که این تعداد با نیازهای دستگاه های اجرایی استان و میزان بیکاری جوانان در استان مطابقت ندارد، لذا انتظار داریم که افزایش سهم استان را در استخدامی های کشوری مدنظر قرار دهید.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: عدم تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی، حق التدریسی ها و مربیان پیش دبستانی تبدیل به دغدغه ای برای فرهنگیان در استان کردستان و همچنین حوزه انتخابیه بنده شده است. همچنین اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری و پرداخت عادلانه حقوق برای تمامی کارکنان آموزش و پرورش را خواستارم.

مرادی همچین در تذکری به وزیر نیرو خاطر نشان کرد: با توجه به حاصلخیزی زمین و شراط مساعد آب و هوایی و علی رغم بهره وری بالا آب در کردستان دلیل انتقال آب به سایر استان ها چیست؟ آیا از میزان بیکاری کردستان در مقایسه با سایر استان ها باخبر هستید؟

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکر پایانی خود به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: متاسفانه شاهد کشته شدن هموطنان خود در جاده مریوان- سنندج هستیم، این جاده با 748 پیچ خطرناک یکی از پرخطرترین جاده های کشور است و این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی در سفر سال گذشته خود به منطقه قول مساعد داد که دو ساله مشکل این جاده را مرتفع کنید، اما متاسفانه بیشتر پروژه های این مسیر به حالت نیمه تعطیل درآمده است.
 
کلمات کلیدی : مدرک دکتری، کولبری، کولبر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.